% zapłodnionych jajeczek

Forum poświęcone wymianie doświadczeń na temat diagnostyki niepłodności: badania i ich wyniki, zabiegi, leki (działanie, skutki uboczne); metody wspomaganego rozrodu - IUI, IVF, ICSI.

Moderator: Moderatorzy jak się leczyć

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
agata30
Posty: 2537
Rejestracja: 20 lut 2002 01:00

% zapłodnionych jajeczek

Post autor: agata30 »

Ciekawi mnie jaki procent zaplodnionych jajeczek udalo Wam sie osiagnac przy ICSI, ile z nich dotrwalo do ewentualnego zamrozenia i jaki na to wplyw miala np. morfologia plemnikow ( mniej wiecej jaka byla jakosc nasienia). Taka mala poznawcza statystyka :)
AGA
Członek Stowarzyszenia
Posty: 3161
Rejestracja: 20 lut 2002 01:00

Post autor: AGA »

Mogę odpowiedzieć na pierwszą część pytania (o tej morfologii plemników nie mam pojęcia 8O ). My mieliśmy 2 razy ICSI; za 1szym razem z 9 komórek powstało 7 zarodków (2 podane, reszta zamrożona i później w 2 transferach podana bez żadnych uszczerbków ilościowych); za 2gim razem z 17 (lub 15 dojrzałych, juz nie pamiętam dokładnie) pobranych komórek powstało 15 zarodków (2 podane, reszta zamrożona i podana w 3 kolejnych transferach, chyba bez 1 lub 2 zarodków, które po rozmrożeniu nie rokowały żadnych szans). Wcześniej miałam IVF i tez z reguły zapładniało się ok. 80% komórek.
Jak widać na moim przykładzie wszystko było niemal wzorcowo, oprócz efektu końcowego. Wam życzę przynajmniej jednego zarodeczka znacznie skuteczniejszego :D
Awatar użytkownika
Malina
Posty: 576
Rejestracja: 06 lut 2002 01:00

Post autor: Malina »

11 jajeczek, 9 sie zaplodnilo, 2 podano (poronilam), reszta (ponoc marna)
odmraza nosy w lodowce Novum.
Malina
Awatar użytkownika
agata30
Posty: 2537
Rejestracja: 20 lut 2002 01:00

Post autor: agata30 »

Dzieki Aga, z morfologia chodzilo mi "o dowody na zywych organizmach" :lol: na to, ze przy slabej morfologii np. <5% prawidlowych plemnikow skutecznosc znacznie spada.
Awatar użytkownika
Karolina111
Posty: 458
Rejestracja: 10 gru 2002 01:00

Post autor: Karolina111 »

8 oocytów, wszystkie się zapłodniły, podano przy pierwszym i drugim transferze po 2 (niestety poroniłam), przy trzecim transferze podano 1 i to był strzał w dziesiątkę. 3 eskimoski czekają sobie na swoją kolej. A co do plemników, ilość ich i ruchliwość nie była zachwycająca. Jeżeli chcesz sprawdzę dokładnie i napiszę Ci na priva.
Pozdrowionka
Karolina
Awatar użytkownika
agata30
Posty: 2537
Rejestracja: 20 lut 2002 01:00

Post autor: agata30 »

Jasne ze chce :)
Awatar użytkownika
asja
Posty: 468
Rejestracja: 15 kwie 2002 00:00

Post autor: asja »

Agatka, wiesz ze my morfologii nei robilismy, tylko standardowe badanie, znasz mniej wiecej wyniki mojego, a co do % zaplodnionych komórek to przy 1 icsi- na 15 dojrzałych zapłodniło sie 11, z czego 2 zarodki obumarły, zostało 9 dostałam 2, 7 zamrozono, kolejny transfer - 3 rozmrozone 3 podane, kolejny z 4 tylko 1 sie nadawał do podania, przy 2 icsi- 8 komórek 7 zarodków- 2 w brzusiu zblizaja sie do 3 cm i 5 w lodówce;

buziaczki
Awatar użytkownika
edma
Posty: 590
Rejestracja: 08 kwie 2003 00:00

Post autor: edma »

Agatko, przy ICSI miałam pobranych 12 komórek, z czego zapłodniło się 11, przetrwało 10. Podano mi 2, z czego jeden się zagnieździł, mam nadzieję że na 9 miesięcy, zamrożonych jest 8. Co do morfologii to podam Ci więcej info wieczorem bo nie pamiętam, sorki.
Awatar użytkownika
Istria
Posty: 747
Rejestracja: 16 sie 2002 00:00

Post autor: Istria »

Agatko, u mnie pobrali 31 pecherzykow, zaplodnili 15, a nie wiem dlaczego zostalo 8 ( nie poinformowano mnie). To bylo przy wynikach nasienia 4,2 mln i ruchliwosci ponizej 15%. Podano najpierw 1 zarodek-klapa, potem drugi transfer z 3 przezyly 2 (poronienie nawykowe) i za trzecim razem podali 2 - te szczesliwe, ktore sa ze mna. Zostaly mi jeszcze w lodoweczce 2.
Awatar użytkownika
celestynka
Posty: 362
Rejestracja: 11 cze 2002 00:00

Post autor: celestynka »

Na 9 komórek jajowych zapłodniło się 8. Ogólnie zarodki były słabej jakości, ale powodem mogły być nie tylko plemniczki ale i moje wysokie FSH i endometrioza. Podano 2 najlepsze, niestety wtedy się nie udało. W lodówce czeka 6 mroziaczków.
Co do nasienia - to wyniki mniej więcej znasz.
Awatar użytkownika
edma
Posty: 590
Rejestracja: 08 kwie 2003 00:00

Post autor: edma »

To znowu ja zgodnie z obietnicą, ostatnie badania męża były następujące: ilość 6 ml nasienia. Liczba plemników w 1 ml nasienia 9 800 000. Po upłynnieniu 5 % ruchomych, 95% nieruchomych. Plemników o prawidłowej budowie 36%, o nieprawidłowej 64%.
Awatar użytkownika
Junona
Posty: 894
Rejestracja: 14 wrz 2002 00:00

Post autor: Junona »

A u mnie było tak:

I icsi: 11 kom. pobr., 9 się zapłodniło, powstały 4 zarodki. Nasienie: 15 mln/ml, morfol.:20%

II icsi: odpowiednio: 19,14,6; Nasienie: 3 mln/ml, morf.15%

III icsi: 9,8,6; nasienie: brak danych

IV icsi: 16,12,12. Nasienie: 8 mln/ml, morfologia 20%

Dodam, że nigdy nie doszło do zagnieżdżenia :( .
Liczę na 5 ICSI i Novum.
Awatar użytkownika
agata30
Posty: 2537
Rejestracja: 20 lut 2002 01:00

Post autor: agata30 »

Dzieki za odpowiedzi i prosze o wiecej ;). Jest tu jeszcze sporo osob po ICSI :)
Awatar użytkownika
Hope
Posty: 156
Rejestracja: 05 wrz 2002 00:00

Post autor: Hope »

Hej
U mnie było tak:
I ICSI pobrano tylko 2 komórki, ale nie zapłodniły się
II ICSI pobrano 5 i tyle się zapłodniło. Podano 3, 2 zamrożone i niestety nic z tego.
Za 3 tyg. 3. ICSI.
Parametry męża słabe (Co wskazuje samo ICSI), ale musiałabym zerknąc a papierki. Dopisze najwyżej później
Awatar użytkownika
Baryłeczka
Posty: 143
Rejestracja: 14 paź 2002 00:00

Post autor: Baryłeczka »

to teraz ja, po długiej stymulacji menogonem uzyskano pięć pęcherzyków, z tego cztery nadawały się do zapłodnienia, zapłodniły się dwa, które mi podano, no i teraz jestem w ciąży z bliźniakami. To było moje pierwsze IVF-ICSI. Nasienie męża nie upłynniało się, pozostałe parametry były w normie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jak się leczyć?”