Monitorowanie cyklu

Forum poświęcone wymianie doświadczeń na temat diagnostyki niepłodności: badania i ich wyniki, zabiegi, leki (działanie, skutki uboczne); metody wspomaganego rozrodu - IUI, IVF, ICSI.

Moderator: Moderatorzy jak się leczyć

tancerka
Posty: 3
Rejestracja: 12 wrz 2012 15:14

Re: Monitorowanie cyklu

Post autor: tancerka »

jestem po trzecim monitoringu - 18dc i nic nie bylo widac... pecherzyk ponoc pekł :):):) teraz zoabczymy za dwa tygdonie czy my sie dobrze wstrzelilismy ;)
Awatar użytkownika
Liskaaa
Posty: 4596
Rejestracja: 01 gru 2011 11:00

Re: Monitorowanie cyklu

Post autor: Liskaaa »

Hej, Jeśli pęcherzyk pękł powinno być widać płyn w zatoce Douglasa (no i oczywiści nie powinno być widać pecherzyka, który wcześniej tam był).
Fakt, że ten płyn nie zawsze można dostrzec, ale doświadczony lekarz powinien go zobaczyć jeśli owulacja była do 2 dni wcześniej. Samo zniknięcie pecherzyka nie świadczy o owulacji, ponieważ mogło dojść do jego luteinizacji.
2012 r. IVF :(
2013 r. ICSI :(
Do trzech razy sztuka...
2013 r. ICSI
26.09.2013 ET i ... 11dpt beta 120 \:D/
26.10.2013 DWA ♥♥ :loving:
26.04.2014 w 32 t.c. na świat przyszły nasze Człowieki :) 42 i 44 cm szczęścia...
Awatar użytkownika
katharin
Posty: 13
Rejestracja: 29 sty 2010 01:00

Re: Monitorowanie cyklu

Post autor: katharin »

Witam. Mam pytanko bo nie wiem co mam myśleć?!
24 lipca miałam według mnie okres który trwał 5 dni od drugiego dnia do czwartego było mocne krwawienie. Cykle mam 28 dniowe. W dniu 6 sierpnia byłam u ginekologa który stwierdził że nie jest możliwe abym miała okres 24 lipca( zrobił usg), musiałam mieć wcześniej i to sporo tak stwierdził. Obecnie jestem w 14dc mam ból prawego jajnika i śluz płodny- surowe kurze białko. Czy w takim wypadku mam dni płodne czy nie? Lekarz nie chciał mi tego objaśnić, miał już kolejną pacjentkę. Staramy się o drugie dziecko, jakie mam szanse że się uda, bo wcześniej mimo braku problemów zdrowotnych przez 4 lata staraliśmy się. Czy raczej tym razem uda nam się szybciej zajść?
Czy jest możliwe aby nie widzał pęcherzyków czy nawet ciałka żółtego?
Awatar użytkownika
sylwia30
Członek Stowarzyszenia
Posty: 16021
Rejestracja: 15 lip 2004 00:00

Re: Monitorowanie cyklu

Post autor: sylwia30 »

katharin przede wszystkim - przykro mi, że jesteś pacjentką lekarza, który nie jest w stanie poświęcić Ci odpowiedniej ilości czasu, odpowiedzieć na Twoje pytania i wątpliwości. Nie wiem co pan doktor zobaczył w obrazie USG, więc trudno mi jakkolwiek ustosunkować się do Twojej obecnej sytuacji. Jeśli masz regularne cykle i krwawienie wystąpiło w spodziewanym terminie to nie wiem czym wg doktora było Twoje krwawienie - to on jest najwłaściwszą osobą do udzielenia odpowiedzi na to pytanie...
katharin pisze:Czy jest możliwe aby nie widzał pęcherzyków czy nawet ciałka żółtego?
Teoretycznie wszystko jest możliwe. Dużo zależy od sprzętu i wiedzy oraz umiejętności lekarza.
Awatar użytkownika
malinka1984_
Posty: 6944
Rejestracja: 30 cze 2011 07:53

Re: Monitorowanie cyklu

Post autor: malinka1984_ »

Witajcie,
byłam w 14dc u lekarza w klinice leczenia niepłodności (cykle 26-27 dniowe) i Pani dr podczas robienia USG stw. śladowe ilości płynu z zatoce Douglasa, do tego endometrium 7mm a poza tym cyt. " Ja tu nic nie widze" ...Zapytałam się ale jak to? a ona na to że albo owu już była albo to cykl bezowulacyjny i raczej ku temu się skłania...Troszkę się zasmuciłam bo to Nasz 10cs no ale podobno tak może być. Zastanawia mnie tylko ten płyn w Zatoce Douglasa...przecież jeśli owu nie było to chyba płynu też nie powinno być, czy się mylę?
05.05.14 - start ICSI Novum;
27.07 - 17dpt -beta >1560
07.08- <3 najpiękniejszy dźwięk, kocham !
08.04.2015 ur.się Kacperek
maj,czerwiec.2016- crio-; (
26.07.2016 beta 4560,TP 22.03.2017 rośnie synuś
Awatar użytkownika
rostia
Posty: 830
Rejestracja: 05 kwie 2006 00:00

Re: Monitorowanie cyklu

Post autor: rostia »

Dziewczyny mam pytanko: czy jest prawdopodobienstwo by lekarz pomylil w 22dc a w 11dpo cialko żółte z pecherzykiem ciazowym? Cykle mam 25-28dniowe i za 3-4 dni powinnam dostać @. Na usg widać czarną plamke blisko krawędzi macicy.
Starania od 2008r
Endometrioza
2011 - ICSsI 1 komórka i PORAŻKA :(
2013 - 2 x histero
Invimed grudzień 2013:8dpt- beta 70,11dpt-beta 80,24, 14dpt-64 :(
Invimed kwiecień 2014-crio jednego pingwina i SUKCES !!

10.12.2014-Iga już z nami!!
V_L
Posty: 683
Rejestracja: 06 maja 2007 00:00

Re: Monitorowanie cyklu

Post autor: V_L »

Dzień dobry
Chciałabym zapytać bardziej doświadczone ..
Czy jeśli z 2 pęcherzyków 36h po podaniu Orvitrelle jeden zniknął a drugi się trochę zmniejszył to jest szansa, że oba pękły czy raczej ten sflaczały nie zdążył?
Płyn w zatoce jest, więc jeden chyba pękł ..
bea72
Członek Stowarzyszenia
Posty: 13912
Rejestracja: 01 sty 2009 01:00

Re: Monitorowanie cyklu

Post autor: bea72 »


Kochani! Nasz-Bocian został poproszony o zaopiniowanie
Projektu Ustawy o Leczeniu Niepłodności.
Nie bądź obojętny.
Weź udział w dyskusji!!!
medea85
Posty: 1
Rejestracja: 19 lut 2015 10:58

OWULACJA

Post autor: medea85 »

Witam serdecznie
Mam pytanie odnośnie wystąpienia owulacji. Pierwszy raz mam monitorowany cykl.Rano i wieczorem pomiar był wykonywany na innym urządzeniu usg. I tak: 13 dc(rano) pęcherzyk 13mm; 14 dc (wieczorem) 17mm; 17dc (rano) 21mm. 18dc (wieczorem)lekarz stwierdził pęknięcie pęcherzyka i obecność ciałka żółtego i jakiegoś płynu. Dziś 20dc (rano) powiedziano mi, że pęcherzyk jest dopiero w "trakcie pękania". Czy to może być błąd spowodowany robieniem usg przed dwa inne urządzenia?
Awatar użytkownika
kostraczek
Posty: 1134
Rejestracja: 27 lip 2014 14:53

Re: Monitorowanie cyklu

Post autor: kostraczek »

medea85 pisze:Witam serdecznie
Mam pytanie odnośnie wystąpienia owulacji. Pierwszy raz mam monitorowany cykl.Rano i wieczorem pomiar był wykonywany na innym urządzeniu usg. I tak: 13 dc(rano) pęcherzyk 13mm; 14 dc (wieczorem) 17mm; 17dc (rano) 21mm. 18dc (wieczorem)lekarz stwierdził pęknięcie pęcherzyka i obecność ciałka żółtego i jakiegoś płynu. Dziś 20dc (rano) powiedziano mi, że pęcherzyk jest dopiero w "trakcie pękania". Czy to może być błąd spowodowany robieniem usg przed dwa inne urządzenia?
raczej pekł drugi pecherzyk.
9 cykli stym.(c), (l)
Problemy hormonalne
D :love:
Awatar użytkownika
korka
Członek Stowarzyszenia
Posty: 8648
Rejestracja: 17 lip 2005 00:00

Re: Monitorowanie cyklu

Post autor: korka »

Medea różnice pomiarowe na dwóch rożnych przyrzadach są możliwe. W razie wątpliwości mozesz zwrócić sie do Eksperta.


Sent from my iPhone using Tapatalk
6IUI, 4ICSI, 2 wspaniałych chłopców i ..... po 12 latach niespodziewanie jeszcze jeden mały chłopczyk
peggyolsen
Posty: 5
Rejestracja: 14 mar 2015 16:37

Re: Monitorowanie cyklu

Post autor: peggyolsen »

Cześć dziewczyny, pomożecie?

Byłam na USG w 16 dc i pokazało dominujący pęcherzyk 9 mm, endometrium 7mm. Lekarz powiedział, że to raczej będzie cykl bezowulacyjny, bo pęcherzyk jest za mały. Badałam się testami owulacyjnymi i pokazały dodatni wynik w 19 dc - potem były cały czas dodatnie. Cykle mam 33-dniowe, owulację koło 21 dc. Czy to możliwe, że jednak owulacja była? Kochałam się z mężem po tych pozytywnych wynikach testów i sama teraz nie wiem co myśleć - wierzyć lekarzowi czy mieć nadzieję, że jednak się mogło udać? Biorę duphaston od 18 dc. Test ciążowy mogę zrobić dopiero za ponad tydzień, więc mnie skręca z niecierpliwości.
Co myślicie?
Awatar użytkownika
kostraczek
Posty: 1134
Rejestracja: 27 lip 2014 14:53

Re: Monitorowanie cyklu

Post autor: kostraczek »

peggyolsen pecherzyk za mało dojrzały, mogl uwolnic komorke ale na pewno na 100% nic z tego nie bedzie. Chyba ze urosł w miedzyczasie drugi dojrzały :)
9 cykli stym.(c), (l)
Problemy hormonalne
D :love:
peggyolsen
Posty: 5
Rejestracja: 14 mar 2015 16:37

Re: Monitorowanie cyklu

Post autor: peggyolsen »

kostraczek, dzięki :) Wyczytałam gdzieś, że pęcherzyk może rosnąć 2-3 mm na dobę i wyszło mi, że do owulacji urósłby do tych 20 mm, ale skoro mam dwa głosy (lekarza i Twój) na nie, to po prostu odstawię ten duphaston po 26 dc i nie będę się głowić :)
Awatar użytkownika
kostraczek
Posty: 1134
Rejestracja: 27 lip 2014 14:53

Re: Monitorowanie cyklu

Post autor: kostraczek »

peggyolsen niby moze urosnac, ale to dobrze byłoby sprawdzic na monitoringu, bo nikt tego nie powie. :) Jezeli masz pozno owulacje bo ja zalozylam ze masz cykle 28 dniowe to faktycznie moze urosnac -ale zapytaj sie lekarza czy aby nie moglabys pochodzic czesciej na monitoring i sprawdzic :)
9 cykli stym.(c), (l)
Problemy hormonalne
D :love:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jak się leczyć?”