polip w macicy...

Forum poświęcone wymianie doświadczeń na temat diagnostyki niepłodności: badania i ich wyniki, zabiegi, leki (działanie, skutki uboczne); metody wspomaganego rozrodu - IUI, IVF, ICSI.

Moderator: Moderatorzy jak się leczyć

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gość

Post autor: Gość »

Ja miałam polipa, ale nie zauważyłam abym miała przez niego inne miesiączki. Nie wiem co prawda co to jest danazol, ale już szybciej to wskazałabym jako przyczynę innych miesiączek.
Awatar użytkownika
Anita1983
Posty: 302
Rejestracja: 22 lip 2008 00:00

Post autor: Anita1983 »

tehanu ile się czeka na badanie his. pat po polipie?
1,5 roku starań, laparoskopia 2x endometrioza, 6 m-c CLO, pregnyl, luteina.
Histeroskopia
Dwa Aniołki
Awatar użytkownika
Gość

Post autor: Gość »

Anita1983 na wyniki histopatologiczne czeka się 2 tygodnie, czyli ja nadal wiem, że nic nie wiem ;)
kredka27
Posty: 1038
Rejestracja: 06 lut 2007 01:00

Post autor: kredka27 »

czy wy przy polipie nmiałyscie broząwe plamienia (śluz)w okolicach owu i krwawienie cos takiego zdażyło mi się przed usunięciem polipa i nie wiem czy to nie oznacza nawrotu
Awatar użytkownika
alusienka
Posty: 1654
Rejestracja: 28 lut 2008 01:00

Post autor: alusienka »

witam Was dziewczyny może wie któraś z Was czy mając cytologię I czy czeka sie na badanie hist.pat. po polipie i co to oznacza?
10 lipiec 2010 najszczęśliwszy
urodziła się Madzia
Awatar użytkownika
Elana
Posty: 2
Rejestracja: 20 gru 2008 01:00

Post autor: Elana »

badanie histopat. tez mialam , po prostu chcieli sprawdzic czy to nie jakies zlosliwe dziadostwo,
Niestety usuniecie polipa nie gwarantuje ze nie bedzie ich znowu. Ja po 3 miesiacach znowu mialam taka sama zmiane w macicy i dalam sobie na razie spokoj. Usuniecie jej jest kosztowne a ja niestety place za wszystko.
Oprocz klocia w okolicy macicy (moze to jelita, bo mam klopoty z nimi ) nie odczuwam zadnych dolegliwosci, miesiaczka tez jest jak zawsze.
Awatar użytkownika
Gość

Post autor: Gość »

Z tego co wiem badanie histopatologiczne robi sie zawsze gdy masz zmiany w macicy. Czeka się 2 tygodnie, choć ja czekam od 16 grudnia i nadal nie ma wyników.
Dzisiaj w końcu mój Małż odebrał wypis ze szpitala. Okazało sie, ze mam liczne polipy na przedniej i tylnej ścianie macicy. Część usunięto. Ogólnie macicę wyłyżeczkowano. Więcej na razie nie wiem, bo tyle własnie Małż mi przeczytał przez telefon. Jak tylko będę miała wyniki histopatologiczne idę do gina. Martwię się tymi co ich nie usunięto bo z tego co wiem, każdy jeden polip uniemożliwia zajście w ciąże.
Ogólnie histerokopia jest dla mnie cudem - na usg był widoczny tylko JEDEN polip. Dobrze, ze byłam bo z takimi licznymi polipami mogłabym się starać i do 40 i żadne IUI ani INV by mi nic nie dało.

Co do HSC to skrót chyba niekoniecznie prawidłowy - szukałam na googlach i nawet tam nie znalazłam, a wiadomo jak czegoś nie ma na googlach to nie istnieje ;)
Awatar użytkownika
Lenaa
Posty: 116
Rejestracja: 09 gru 2008 01:00

Post autor: Lenaa »

Ja miałam polipa. Usunięto mi go (histero.) jakies 2 lata temu. Nie mialam zadnych zauważalnych objawów...chyba że zalicze do nich plamienia okołoowulacyjne. Po usunięciu polipa już ich nie mam. Polip wyszedł mi na rutynowym USG dopochwowym.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
gro
Posty: 4929
Rejestracja: 30 sty 2007 01:00

Post autor: gro »

:idea: Kochani nie byłabym sobą gdybym nie przypominała o akcji prowadzonej na Bocianie. Wiele wskazuje na to, że nowa komisja bioetyczna pod przewodnictwem poseł Małgorzaty Kidawa-Błońskiej zmieni front i jest nikła szansa, że dojdzie tylko do ratyfikowania Konwencji Bioetcznej, a sprawa Ustawy o której tak głośno zostanie odłożona na jakiś bliżniej nie określony czas. OBY!! Nasz głos najwidoczniej nie pozostał bez echa i tam na górze uświadomili sobie, że Ustawa jest z założenia zła.
Jednak prosimy pamiętajcie o 2 miejscach, gdzie możemy składać nasze podpisy:
:arrow: List naukowców do premiera Donalda Tuska
:arrow: Protest społeczny p/ustawie o in vitro (tzw. bioetycznej) Pamiętajcie, że w tym przypadku należy potwierdzić swój podpis poprzez kliknięcie na link wysłany mailem. Tylko potwierdzone wpisy będą brane pod uwagę.

Jeśli już złożyliście swój podpis - serdeczne dzięki! Pamiętajcie jednak o swoich partnerach, może kimś z rodziny/przyjaciół/znajomych Może oni też chcieliby dołączyć się do naszej akcji.
Społeczność Bociana to ogromna rzesza ludzi, na pewno jesteśmy w stanie się zmobilizować w naszym współnym celu :D

Przypominam o wątku Napisz list do...-ustawa bioetyczna a in vitro. Wciąż można słać maile, listy... itd

Jeszcze jedna mała prośba: Proszę nie komentujcie tutaj całej sprawy. Mój apel był czysto informacyjny i nie miał służyć wzbudzaniu dyskusji. Takie mogą się odbywać na Pogadajmy, a nie na wątkach tematycznych. Dziękuję.

Wszystkim Bocianowiczom składam serdeczne życzenia pomyślności, zdrowia i spełnienia marzeń w Nowym Roku 2009!
Ostatnio zmieniony 08 sty 2009 15:52 przez gro, łącznie zmieniany 1 raz.
27.04.2009 Zosia mój CUD
05.03.2011 9tc Jan [*] i Cecylia [*]
http://www.borelioza.org/
Awatar użytkownika
Anita1983
Posty: 302
Rejestracja: 22 lip 2008 00:00

Post autor: Anita1983 »

tehanu mi też nie usuneli całosci polipa, lekarz powiedział ze jak go w całosci usunie to moze mi sie szyjka zrosnac, dla mnie to brzmi nielogicznie ide jutro do mojego gina zobaczymy co on na to lekarz co operował powiedział ze polip jest w tkim miejscu ze nie bedzie w niczym przeszkadzał załamałam sie bo wycia go tylko kawałek a reszte zostawił boje sie wyniku hist-pat ze moze to coś.... ehh nie chce nawet mysleć....
1,5 roku starań, laparoskopia 2x endometrioza, 6 m-c CLO, pregnyl, luteina.
Histeroskopia
Dwa Aniołki
Awatar użytkownika
dacha
Posty: 68
Rejestracja: 13 cze 2006 00:00

Post autor: dacha »

Czy po usunięciu polipa mocno krwawiłyście? Ja od dwóch dni jestem zalewana (średnio podpaska na 1h). Jak długo to jeszcze potrwa bo nie mogę normalnie funkcjonować.
VIII 2004-6 tc
VII 2006-10 tc
X 2007-IUI
V 2008-in vitro
VIII 2008-crio
I 2009-7 tc
XI 2009-crio-6 tc
VI 2010 -6 tc
IV 2011 -6 tc
Awatar użytkownika
Aldik
Posty: 1129
Rejestracja: 23 sie 2004 00:00

Post autor: Aldik »

Mnie tak leciała krew po pierwszym histero, kiedy to tylko wzięto materiał do badania. Potem przyjmowałam danazol i polip znacznie się zmniejszył. Po drugim histero prawie nic nie leciało.
[i]Kriobank - I,II ICSI
Invicta - III i IV ICSI
Novum - V ICSI,2 transfery KD (2007 rok - ciąża biochemiczna, 2008 rok) 2 criotransfery (2007 i 2010r.)
Bocian - VI ICSI (2010),styczeń 2011 - nie doszło do transferu, transfer kd - 2011 r.)
MLR -0%, ANA 1:160[/i]
Awatar użytkownika
alusienka
Posty: 1654
Rejestracja: 28 lut 2008 01:00

Post autor: alusienka »

dacha niewiem czy nie zaduże masz krwawienie mi by jedna na dwa dni wystarczyła gdyby o higienę nie chodziło
10 lipiec 2010 najszczęśliwszy
urodziła się Madzia
Awatar użytkownika
Aldik
Posty: 1129
Rejestracja: 23 sie 2004 00:00

Post autor: Aldik »

dacha jeżeli masz okazję to zadzwoń do lekarza. Na pewno cię uspokoi.
[i]Kriobank - I,II ICSI
Invicta - III i IV ICSI
Novum - V ICSI,2 transfery KD (2007 rok - ciąża biochemiczna, 2008 rok) 2 criotransfery (2007 i 2010r.)
Bocian - VI ICSI (2010),styczeń 2011 - nie doszło do transferu, transfer kd - 2011 r.)
MLR -0%, ANA 1:160[/i]
Awatar użytkownika
dacha
Posty: 68
Rejestracja: 13 cze 2006 00:00

Post autor: dacha »

Aldik niestety mój lekarz się na mnie wypiął tzn. nie odpowiada na maila. Chyba czeka mnie izba przyjęć :-(
VIII 2004-6 tc
VII 2006-10 tc
X 2007-IUI
V 2008-in vitro
VIII 2008-crio
I 2009-7 tc
XI 2009-crio-6 tc
VI 2010 -6 tc
IV 2011 -6 tc
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jak się leczyć?”