Przeciwciała przeciwplemnikowe

Forum poświęcone wymianie doświadczeń na temat diagnostyki niepłodności: badania i ich wyniki, zabiegi, leki (działanie, skutki uboczne); metody wspomaganego rozrodu - IUI, IVF, ICSI.

Moderator: Moderatorzy jak się leczyć

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kula
Posty: 497
Rejestracja: 29 maja 2004 00:00

Post autor: kula »

mikunia pisze: mój lekarz twierdzi, że tego w zasadzie się nie leczy, tylko w momencie kiedy starasz się o dziecko, podaje się leki, które mają je hamować.
nikus tak bedzie ze mna postępowac pani gin, myslę, ze chce uniknąc długotrwalego faszerowania mnie sterydami, wiec zalecając mi encorton, bedzie przygotowywac mnie do kolejnej iUI,by w najlepszym czasie wstrzelic sie z plemniczkami, tak to sobie interpretuję, bo przeciez dlugotrwałe branie sterydów, poza tym ze moze pomoc, moze rownież wiele posuc np. zaniknie owulacji, rozleguluje sie cykl...
Poza tym 5 tygodni temu miałam wycinane migdalki i okazalo sie, ze czeste stany zapalne gardla przyczyniły sie do rozwoju w moim organizmie paciorkowca, najpierw byl w gardle, a od roku zadomowiił sie również w szyjce macicy i pochwie. Moze to rózwnież byla przyczyna podwyżaszonych przeciwciial...
Dlaczego tak dlugo czekasz na wyniki??U nas wykonuja je w 3 tygodniu...
Ponad miesiac ... to straszne dluuugo...
Mam nadzieje ze wynik bedzie ujemny i okaze sie ze nieudane IUI to jednak problemów tylko ze słanbym nasieniem. Trzymam kciuki
Awatar użytkownika
docia78
Posty: 501
Rejestracja: 09 lut 2005 01:00

Post autor: docia78 »

Dziewczyny!Podajcie proszę namiary na lekarza z Wrocławia, który leczy przeciwciała za pomocą autoszczepionki wyprodukowanej ze śluzu owulacyjnego pacjentki i do tego stosuje dietę niskoenergetyczną. Błagam o pomoc, gdyż bardzo zależy mi na czasie
b31
Posty: 998
Rejestracja: 26 lis 2004 01:00

Post autor: b31 »

Dorcia.
Poszukaj Agoli na wątku "Wojna z przeciwciałami i ...nie tylko" /phpbbforum/viewtopic.php?p=524172#524172
Ona ma namiary na tego lekarza.
Życzę powodzenia
Salve w Łodzi
Awatar użytkownika
etna
Posty: 59
Rejestracja: 11 lis 2004 01:00

Post autor: etna »

Dziewczyny czy jezeli nie robiłam jeszcze testu na wrogość śluzu to jest sens robić badanie na przeciwciała przeciwplemnikowe z krwi czy nie???
Awatar użytkownika
kula
Posty: 497
Rejestracja: 29 maja 2004 00:00

Post autor: kula »

etna, oczywiście ze jest sens, bo czasmi ktos moze miec przeciwciała w krwi a w śluzie wszystko jest oki. W koncu to dwa rózne badania, choć niektórzy lekarze mają na ten temat inne zdanie. Ja mam wrogi sluz i przeciwciała w krwi.
Awatar użytkownika
MONIKA26LAT
Posty: 23
Rejestracja: 11 maja 2005 00:00

PYTANIE

Post autor: MONIKA26LAT »

HEJ DZIEWCZYNY JESTEM PO DWÓCH PORONIENIACH (DRUGIE DWA LATA TEMU) I OD TAMTEGO CZASU NIE MOGĘ ZAJŚĆ W CIĄŻĘ, MIAŁAM ROBIONE MNÓSTWO BADAŃ, KTÓRE WYSZŁY OK MÓJ LEKARZ TWIERDZI ŻE WSZYSTKO WSKAZUJE NA TO ŻE MOGĘ MIEĆ PRZECIWCIAŁA KTÓRE LIKWIDUJĄ PLEMNIKI ALE CZY JEST TO MOŻLIWE BO PRZECIEŻ JEDNAK BYŁAM DWA RAZY W CIĄŻY. LEKARZ JEDNAK MÓWI ŻE TERAZ JUŻ NIE ROBI SIĘ BADAŃ WYKRYWAJĄCYCH TĄ PRZYPADŁOŚĆTYLKO TRZEBA OD RAZU PODDAĆ SIĘ INSEMINACJI JEŻELI WIECIE COŚ NA TEN TEMAT TO POMÓŻCIE PROSZĘ :cry: MONIKA
Awatar użytkownika
kula
Posty: 497
Rejestracja: 29 maja 2004 00:00

Post autor: kula »

moniko takie badania sie wykonuje i sa one konieczne!! Jesli masz wrogi śluz tz, ze sluz zamiast odzywiac morduje plemiczki to inseminacja jest uzasadniona, jesli jednak posiadasz przeciwciała przeciwplemnikowe z krwi to inseminacja nic nie da, jestem tego dowodem miałam 2 inseminacje zanim wykryto u mnie przeciwciała ASA(przeciwplemnikowe)
Radze zrobić badanie przeciwciał przeciwplemnikowych (tzw.ASA) a dopiero potem zdecydowac sie na IUI(inseminacje)
Przy wrogości sluzu IUI ma sens przy ASA nie!!
Poza tym skoro zaszłaś w ciążę, ale poroniłaś to moze masz problemy z innymi przeciwciałami np. przeciwłożyskowymi lub antykardiolipidowymi. Polecam przejrzec watek /phpbbforum/viewtopic.php?t=23429
Awatar użytkownika
MONIKA26LAT
Posty: 23
Rejestracja: 11 maja 2005 00:00

odpowiedż

Post autor: MONIKA26LAT »

Kula dziękuję Ci bardzo za informacje. zalogowałam się na tej stronie bo mam już czasami doyć tej walki a dobrze jest pogadać z kimś kto ma podobny problem a lekarze do których chodziłam jakoś nie bardzo przejmowali się moją desperacją okazuje się że można wykonać jeszcze jakieś badania.Dzięki -Monika
Awatar użytkownika
MONIKA26LAT
Posty: 23
Rejestracja: 11 maja 2005 00:00

Post autor: MONIKA26LAT »

Kula to jeszcze raz ja mam pytanie jak leczysz te swoje przeciwciała ASA czy to jest uleczalne i jak długo trzeba czekać na wyniki tych badań i jaki jest ich koszt. Jeszcze jedno gdzie są wykonywane ? Pozdrawiam Monika
Awatar użytkownika
kula
Posty: 497
Rejestracja: 29 maja 2004 00:00

Post autor: kula »

Monikoto nie są tanie badania, ceny są rózne... ja za kazdy rodzaj przeciwciała płacę ok 100zł wykonalam juz 6 rodzajów przeciwciał (wszystkie z krwi i kazdym wiekszym laboratorium), póki co mam problem z przeciwplemikowym, ale w ciazy nigdy nie byłam, starmy sie juz 7 lat. Ale na watku, którego adres Ci podałam, są dziewczyny, ktore poroniły i wiedzą o wiele wiecej niz ja na temat przeciwciałm, zachęcam do zadawania pytan.
Jest wiele sposóbow leczenia przeciwcial, jesli miałabys ASA to zalecane jest stosowanie prezerwatyw, bo w ten sposob naturalnie dochodzi do obnizenia przeciwcial ASA i niektorzy dodają do tego sterydy np.enkorton. Ja póki co stosuję sie metody naturalnego sposobu obnizania przeciwciałASA i oczywiście leczę bakterie i jesli pokonam te cholerrstwa-bakterie, to zacznę przygotowania do IUI i wtedy dopiero zacznę przyjmować sterydy, ale innym dziewczynom lekarz zalecil najpierw zwalczenie ASA, a potem dopiero IUI, wiec metody leczenia sa rózne. W kazdym razie bez gumki i sterydów raczej sie nie obejdzie. Przejrzyj watek, ktory Ci poleciłam, a dowiesz sie o wiele wiecej.
Awatar użytkownika
MONIKA26LAT
Posty: 23
Rejestracja: 11 maja 2005 00:00

Post autor: MONIKA26LAT »

Jeszcze raz bardzo Ci Kulo dziękuję. z całego serca życzę Ci powodzenia i dużo siły.
Nika75
Posty: 18
Rejestracja: 22 lut 2005 01:00

Przeciwciała przeciwplemnikowe ?

Post autor: Nika75 »

Cześć dziewczyny!
jestem nowicjuszką w zakresie badań na przeciwciała i mam do was pytanie, czy badanie na przeciwciła we krwi trzeba robić w jakimś określonym dniu cyklu czy nie ma to znaczenia?
Bardzo proszę o pomoc :help: :love:
Awatar użytkownika
kula
Posty: 497
Rejestracja: 29 maja 2004 00:00

Post autor: kula »

Niko, badania mozna wykonac bez wzgledu na dzień cyklu.
Awatar użytkownika
apoplaw
Posty: 1375
Rejestracja: 17 sty 2005 01:00

HELP.

Post autor: apoplaw »

czesc dziewczyny mam pytania bo u mnie wyszły w badaniach krwi te przeciwciała ale to badanie nie okresla % tych przeciwciał.
lekarz dzisiaj na usg stwierdził ze sa dwa duże pecherzyki i warto byłoby zrobic inseminacje . ja sie zastanawiam czy on nie chce ode mnie wyciągnąc kasy!!! bo piszecie ze inseminacja i tak bez sensu bo zaredek sie nie przyjmie ? nic juz nie kapuje. prosze napiszcie. Wogóle wyniki wiekszosci badań mam na granicy normy- a miałam robiona prolaktyne , hormony inne przeciwciała , hsg ok. . ja juz nie wiem co robić dalej. Jak go zapytałam co z tymi przeciwciałami to mówi że to nie jest miarodajne badanie i zeby sie tym na razie nie przejmowac. lecze sie W Łodzi w SALVE u dr. Sobkiewicza.
Awatar użytkownika
kula
Posty: 497
Rejestracja: 29 maja 2004 00:00

Post autor: kula »

apoplaw miałam robione dwie IUI zanim odkryłam ze jestem posiadaczką ASA, moja pani doktor przegapiła to badanie i w ten spsoób straciłam ponad 2 tys. Potem jaksie okazało ze mam ASA pani doktor od razu zmieniła front działania. Zaproponowała obniżenie przeciwciała sterydami i potem kolejne IUI. Zatem jesli chcesz decydować sie na IUI przy dodatnim wyniku ASA to musisz jednoczesnie przyjmować sterydy. Ja w ten spsób (stymulacja plus sterydy) podchodziłam do kolejnych IUI niestety wszystkie 4 bez powodzenie:(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jak się leczyć?”