CHLAMYDIA

Forum poświęcone wymianie doświadczeń na temat diagnostyki niepłodności: badania i ich wyniki, zabiegi, leki (działanie, skutki uboczne); metody wspomaganego rozrodu - IUI, IVF, ICSI.

Moderator: Moderatorzy jak się leczyć

eliza156
Posty: 7
Rejestracja: 29 lut 2012 23:16

Re: CHLAMYDIA

Post autor: eliza156 »

witam
Chcialam sie was zapytac w jakim dnciu cyklu robi sie wymazy z szyjki macicy na: chlamydie, ureoplasme?
prosze odpiszcie
Editka_vip
Posty: 290
Rejestracja: 21 mar 2010 01:00

Re: CHLAMYDIA

Post autor: Editka_vip »

eliza156 Z tego co wiem nie ma to żadnego znaczenia, w którym dniu cyklu, oczywiście po @... :wink:
Starania od 01.2010 r.

marzec - czerwiec 2011 - stymulacja owu (Clo, Lametta) + naturalne starania

wrzesień 2011 - laparo -> Endometrioza I st., jajowody drożne, zrostów brak

03.12.2011 - 1 IUI (Lametta, Ovitrelle, Luteina)

30.12.2011 - 2 IUI (Lametta
Awatar użytkownika
BW27
Posty: 1353
Rejestracja: 28 mar 2008 01:00

Re: CHLAMYDIA

Post autor: BW27 »

Editka_vip pisze:eliza156 Z tego co wiem nie ma to żadnego znaczenia, w którym dniu cyklu, oczywiście po @... :wink:
potwierdzam..
Aniołek 03.2005[*]
Aniołek 03.2010[*]

Córcia jest już z nam! 03.2011

6t0d -5.4 mm-serduszko bije
12t5d-70 mm-usg genetyczne ok.


Jedynie ta chwila jest rzeczywista...
Awatar użytkownika
bekoka
Posty: 101
Rejestracja: 24 sty 2011 19:35

Re: CHLAMYDIA

Post autor: bekoka »

witam mam 1 dziecko i jestem po 3 poronieniach 7 8 10 tydz

mam pyt czy ktoś z was podczas ciąży która skończyła się poronieniem miałb

silne bóle stawów przyp szarpanie kłócie i bóle mięśni przypom grypę potem

powt się po 2 mies po poronieniu temp po 2 tabl paracetamolu 37,9 b silne

deszcze trzęsę się cała i znowu te bóle czuję się jakbym była pijana słabo mi często sikam żadnych upławów
czy ja

mogę mieć chlamydię. za tydz mam się odczulać limf męża i nie wiem przesunąć je

BŁAGAM KTO MIAŁ PODOBNE OBJAWY SPRAWA JEST B PILNA POMÓŻCIE
Awatar użytkownika
BW27
Posty: 1353
Rejestracja: 28 mar 2008 01:00

Re: CHLAMYDIA

Post autor: BW27 »

Takie bóle mogą występować przy wielu chorobach.Możesz mieć np.jakiś stan zapalny w organizmie.Robilaś podstawowe badania,badanie moczu ,Crp? Badania w kierunku nerek.Posiew z moczu? Takie objawy mogą występować przy chorobach zakaznych ,wenerycznych.Bóle mięśni i stawów mogą być przyczyną chorób reumatologicznych i wielu innych.
Co do chlamydii to musiałabyś mieć ją już bardzo długo ,zeby dawała takie objawy jak Ty masz.Zawsze warto sprawdzić.
kroopkaa pisze:zdecydowanie mniej obarczone błędem jak tradycyjne formy wymazowe.
Z krwi to wiarygodne jest tylko badanie genetyczne.
Aniołek 03.2005[*]
Aniołek 03.2010[*]

Córcia jest już z nam! 03.2011

6t0d -5.4 mm-serduszko bije
12t5d-70 mm-usg genetyczne ok.


Jedynie ta chwila jest rzeczywista...
mdomi
Posty: 298
Rejestracja: 11 lis 2012 19:25

Re: CHLAMYDIA

Post autor: mdomi »

witam
mam prośbę robiłam sobie badanie krwi na chlamydia pneumoniae IgM
wynik mam 0,08 - norma poniżej 0,8 wynik ujemny, czyli wychodzi że mam wynik ujemny
czy to dobry wynik?
bo już tak się zamotałam szukając tych wyników na necie, że szok......
z góry dzięki wielkie za odp
starania - jako Noworoczne postanowienie 2012
XII 2012 HSG - lewy "wątpliwie" niedrożny :(
anty-TPO nieco ponad normę, TSH nieciążowe - euthyrox i jest już lepiej :)
4 x IUI - nieudane
XII 2013 - laparo, usunięcie torbielki, jajowody drożne :)
I 2014 .... aniołek :(
II 2014 kolejny naturalny cud :)
betaHCG- 27dc - 22,7; 33dc - 445; 36dc - 2185; 48dc - jest serduszko :)
adaR25
Posty: 1
Rejestracja: 19 mar 2013 14:56

Re: CHLAMYDIA

Post autor: adaR25 »

Mam niestety chlamydię. :( Sądziłam na początku, że to jakaś infekcja, czy zapalenie zwykłe pochwy. Kolezanka namówiła mnie na wykonanie testów [nazwę producenta testów wymoderowano]. Na chlamydię wyszedł pozytywny. Poszłam do lekarza i powiedziałam, że taki test wykonałam i zalecił mi wykonanie dodatkowych badań i potwierdziło się. [treść niezgodna z tematem wątku]
lenka78
Posty: 13
Rejestracja: 03 maja 2010 11:48

Re: CHLAMYDIA

Post autor: lenka78 »

Dziewczyny, mam pytanie odnośnie badania na obecność
chlamydii. Byłam ostatnio u ginekologa z zamiarem zrobienia posiewu z
pochwy oraz wymazu na chlamydie.
Jednak lekarz zrobił tylko posiew,twierdząc, że nie wie jakich "szpatułek" użyć do pobrania materiału na chlamydie. Kazał pytać w laboratorium, ale tam panie też nie były jakoś zorientowane.
Więc badanie odłożone. Mogłabym zrobić badanie z krwi ale
słyszałam, że wymaz jest bardziej wiarygodny co do wyniku. Pamiętacie może (te które to badanie robiły) jakiego rodzaju próbnik to powinien być. Jeśli ta próbka
pobierana jest z szyjki (?) to może chodzi o taką szczoteczkę jak przy
cytologii?? Sama już nie wiem, badania robię na koszt własny, więc nie
chciałabym niepotrzebnie wydawać pieniędzy na wątpliwe badania.
dziękuję z góry z odpowiedź
Awatar użytkownika
BW27
Posty: 1353
Rejestracja: 28 mar 2008 01:00

Re: CHLAMYDIA

Post autor: BW27 »

[wymoderowano jako niezgodne z tematem forum - na temat miejsc wykonywania badań rozmawiamy na forum Gdzie się leczyć]
mdomi pisze:
witam
mam prośbę robiłam sobie badanie krwi na chlamydia pneumoniae IgM
Chlamydia pneumoniae dotyczy górnych dróg oddechowych i wynik masz dobry
Aniołek 03.2005[*]
Aniołek 03.2010[*]

Córcia jest już z nam! 03.2011

6t0d -5.4 mm-serduszko bije
12t5d-70 mm-usg genetyczne ok.


Jedynie ta chwila jest rzeczywista...
kryszta
Posty: 5574
Rejestracja: 03 lip 2012 13:08

Re: CHLAMYDIA

Post autor: kryszta »

witam czy ktos zaglada na ten watek jeszcze ???
wlasnie odebralam wyniki, przygotowuje sie do in vitro, wszystkie wyniki mam dobre badz ujemne, posiewy czyste wszystko pieknie i ładnie jest ...ale jednak jestem sparalizowana Chlamydia trachomatis IgG wynik ujemny a IgM 1,57 gdzie dodatni wynik powyzej 1,1 ... 8O nie wiem co teraz mam zrobic, za 3 tygodnie mam wizyte kwalifikacyjna...
LILIth30
Posty: 13
Rejestracja: 22 wrz 2014 22:25

Re: CHLAMYDIA

Post autor: LILIth30 »

Witam. Wlasciwie nie wiem od czego zaczac. Od jakiegos czasu staramy sie o dziecko, nie wychodzi juz 3 rok, wiec poszlam do lekarza ( wlasciwie 2 lata temu ) zadnego postepu nie bylo, ani konkretnych wskazowek, wiec zmienilam lekarza. No i to poszlo piorunem. Jestem juz po laparoskopii. Okazalo sie ze zrosty, ktore mi usunieto wskazuja najprawdopodobniej na przebycie chlamydii. Udrozniono jajowod. Mam sie zglosic po antybiotyk. Badania bede robic po leczeniu. Wyszlam z gabinetu porazona wiadomoscia, bo wydawalo mi sie ze to choroba mlodych, czesto zmieniajacych partnerow ludzi. To co przeczytalam w artykulach dodatkowo mnie przygnebilo. Od lekarza uslyszlam tylko ze nawet po leczeniu nie wiedomo jak zakonczy sie ciaza, jezeli wogole bedzie. Mam 10 letniego syna, 8 lat temu mialam ciaze pozamaciczna ( usunieto mi lewy jajowod) Przyczyna byla pewnie chlamydia, tylko nikt nawet nie wspomnial o czyms takim. Od tamtej pory borykam sie z ciaglymi infekcjami drog moczowych, nadzerkami. Najprawdopodobniej 10 lat chorowalam nie wiedzac o tym. Chcialabym wiedziec czy ktoras z Was urodzila dziecko po czyms takim? Jak sie leczyla? Czy mozna sie po tym starac o invitro? I czy jest sens?! I ogolnie prosze o jakies praktyczne rady. Bardzo bede wdzieczna za jakie kolwiek pocieszenie, bo jak na razie to zyc sie odechcialo. Pozdrawiam.
madzia k
Dokarmiam bociana ;)
Posty: 6684
Rejestracja: 17 paź 2013 12:53

Re: CHLAMYDIA

Post autor: madzia k »

hej... mi właśnie wyszła z krwi chlamydia trachomatis i pneumoniae w klasie IgG dodatnia, jednak z wymazów wyszła w porządku.... jestem po nieudanym transferze, może to było przyczyną nie zagnieżdżenia się zarodka?
Starania od 2010 r.

02.10.2015 - 6 ET Kruszynki :love: ...Córcia :love:

10.08.2017 - powrót - 7 ET 2 Kruszynek i jest z nami Synek :love:




"Szczęście maszeruje z tymi, którzy starają się
Aga-p3
Posty: 235
Rejestracja: 20 wrz 2013 22:35

Re: CHLAMYDIA

Post autor: Aga-p3 »

Jestem załamana. Robilismy badania na chlama z krwi. Moje wyszly minusowe. Męża na skraju- jeden punkt poniżej górnej granicy normy przy ujemnym wyniku. Dla mnie oznacza to tylko jedno.
Awatar użytkownika
brocik
Posty: 658
Rejestracja: 16 wrz 2010 18:17

Re: CHLAMYDIA

Post autor: brocik »

aniulka24 pisze:No właśnie - też mnie ciekawi czy badanie obecności chlamydii jest refundowane? Leczę się w poradni niepłodności i nie wiem czy moge lekarzowi dac do zrozumienia, że ma mi dac skierowanie na to badanie.
mnie tez to interesuje bo niedługo ide do gina pomóżcie
madzia k
Dokarmiam bociana ;)
Posty: 6684
Rejestracja: 17 paź 2013 12:53

Re: CHLAMYDIA

Post autor: madzia k »

brocik pisze:
aniulka24 pisze:No właśnie - też mnie ciekawi czy badanie obecności chlamydii jest refundowane? Leczę się w poradni niepłodności i nie wiem czy moge lekarzowi dac do zrozumienia, że ma mi dac skierowanie na to badanie.
mnie tez to interesuje bo niedługo ide do gina pomóżcie
jak najbardziej gin może zrobić wymaz w kierunku chlamydii na NFZ na zwykłej wizycie kontrolnej (jesli jest podpisana umowa z NFZ) ;) ale trzeba pewnie poprosić, bo sami z inicjatywą nie wyjdą :roll:
Starania od 2010 r.

02.10.2015 - 6 ET Kruszynki :love: ...Córcia :love:

10.08.2017 - powrót - 7 ET 2 Kruszynek i jest z nami Synek :love:




"Szczęście maszeruje z tymi, którzy starają się
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jak się leczyć?”