Przeciwciała antykardiolipinowe

Odpowiadają eksperci z poznańskiej kliniki INTERMEDICA

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Zablokowany
Awatar użytkownika
Kamila24

Przeciwciała antykardiolipinowe

Post autor: Kamila24 »

Od prawie 3 lat usiłuje zajść w ciążę. Przez cały czas jestem leczona. W listpadzie 2002 r. miałam laparoskopię. Niestety występuja u nie przeciwciała przeciwplemikowe oraz w niedużym stopniu endometrioza umiejscowiona w okolicach okołoodbytniczych. Po laparoskopi rozpoczełam leczenie poprzez comiesięczną stymulację za pomocą closterbegytu (5-10 d.c. 2tabletki dziennie), choragonem (4-5 zastrzyków, pierwszy zastrzyk po 5 tys jednostek kolejne po 10 tys jednostek), encortonem (1,5 tabletki dziennie od 5-16 dc).
Trzykrotnie miałam wykonywaną inseminacje domaciczną. Po każdej z nich następowało prawdopodobnie bardzo wczesne poronienia. Wskazywały na to objawy niby miesiączki, na badaniu USG charakterystyczna wydłużona macica oraz przedłużający się o 5-7 dni cykl. Ostatnio okazało się, że dodatkowo występują u mnie przeciwciała antykardiolipinowe, które zdaniem lekarza były przyczyna owych poroniem - uniemożliwiały zagnieżdzenie się w macicy. Lekarz zaproponował leczenie encortonem oraz jakimś specyfikiem o działaniu podobnym do aspiryny, jaki stosuje się w Niemczech. niestety nie pamiętam nazwy.
Proszę mi powiedzieć, czy są jakieś inne metody leczenia moich przypadłości, jakie mam szanse na udaną ciążę i jak długo może potrwać leczenie.
Pragnę nadmienić, że leczę się obecnie w krakowskiej klinice leczenia niepłodności FEMINA.
Z góry dziękuję za odpowiedz.
Kamila24

Zablokowany

Wróć do „Pytania do eksperta”