MACICA DWUROZNA-PROSZE O POMOC..

Odpowiadają eksperci z poznańskiej kliniki INTERMEDICA

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Zablokowany
Awatar użytkownika
paloma

MACICA DWUROZNA-PROSZE O POMOC..

Post autor: paloma »

:( BEDAC W 10 TYG CIAZY DOWIEDZIALAM SIE,ZE MAM MACICE DWUROZNA..LEKARZE ZAPOWIADAJA PRZEDWCZESNY POROD.JEDNAK NIE POWIEDZIANO MI NIC WIECEJ KONKRETNEGO.CO TO OZNACZA? CZY SA JAKIES SKUTKI UBOCZNE?CZY GROZI MI TO CZYMS? CHCIALABYM WIEDZIEC NA TEN TEMAT JAK NAJWIECEJ..PROSZE O POMOC..

Awatar użytkownika
KasiaJ

Post autor: KasiaJ »

Witam
Też mam tę przypadłość. Prawie od początku ciąży dostawałam leki na rozluźnienie macicy. Lekarz mi tłumaczył, że może być ona przyczyną wczesnego poronienia - zależy to od umiejscowienia zarodka.
Teraz jestem już w 6 miesiącu (dostaję fenoterol). Nie wiem czy moja twardniejąca macica to skutek dwurożności? Ale te leki właśnie mają zapobiegać przedwczesnemu porodowi, więc się nie martw. Ja jestem dobrej myśli :). Kilka tygodni temu urodziła moja koleżanka, która ma tę samą przypadłość :) więc wierzę, że i nam się uda :). Trzeba po prostu bardziej uważać.

Awatar użytkownika
paloma

Post autor: paloma »

Dzieki za odpowiedz...a juz myslalam,ze jestem jedyna z ta przypadloscia..
Zostaly mi dwa miesiace do konca,bylam juz 3 razy na porodowce,dostaje rowniez zastrzyki rozkurczowe,mimo to lekarze nic konkretnego mi nie powiedzieli na temat mojej macicy.Denerwuje mnie to,pytalam-ale zarzucili mnie mnostwem terminologii w jezyku ang.Zapisalam,sprawdzilam w slowniku,ale wciaz mi nie wystarcza.Wole jednak na tzw."chlopski rozum" miec to wytlumaczone.Po polsku. Czuje sie jak by mi mial zaraz brzuch peknac.. :(

Awatar użytkownika
KasiaJ

Wysłałam odpowiedź na priv. Ja biorę leki (kilka razy dziennie) i jest na razie OK. Nie wiem jakie w USA dają leki, ale zastrzyki wydaje mi się, że są skuteczne, ale działają krótko (ale to tylko moje przypuszczenia - nie jestem lekarzem). Skurcze w końcu pojawiają się co jakiś czas, więc (tak na chłopski rozum :wink: ) sądzę, że chyba lepsze są jakieś małe dawki (ja np. biorę po 1/2 tabl) ale częstsze. A jeśli chodzi o poród przedwczesny, to wcale tak nie musi być. Mam koleżankę, która ma też dwurożność, a urodziła w terminie (brała leki chyba do 36-37 tygodnia).
Jesli chcesz otrzymać odpowiedź od lekarza, to napisz wiadomość w pytaniach do lekarzy z Białegostoku, bo na eksperta z Intermedici, możesz się nie doczekać do porodu :).

Awatar użytkownika
Pat

macica dwurozna

Post autor: Pat »

Kochane dopiero niedawno przyłączyłam sie do forum,
ja tez mam macicę dwurożną i małą , potwierdzono przez histero i laparo, mnie zakwalifikowano do operacji Strassmana, zadałam pytanie do eksperta z Białegostoku i dostałam odpowiedź, że jedyną metodą leczenia macicy dwurożnej jest ta operacja, wiem jednak że odchodzi się od tego ze względu na małą skuteczność, może któraś z Was miała taką operację lub coś słyszała,
będe wdzięczna za informacje. :)
Pat

Awatar użytkownika
KasiaJ

Pat
Niestety nic nie wiem na temat operacji, ale na pocieszenie dodam, że urodziłam w 39 tygodniu zdrowe i silne dziecko pomimo dwurożności.
Pozdrawiam i życzę powodzenia

PS
Paloma, o ile wiem, też bez problemu donosiła ciążę :).

Zablokowany

Wróć do „Pytania do eksperta”