komplikacje poporodowe a 2. ciaza

Odpowiadają eksperci z poznańskiej kliniki INTERMEDICA

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Zablokowany
Awatar użytkownika
tosiek

komplikacje poporodowe a 2. ciaza

Post autor: tosiek »

Mam nastepujace pytanie: od 6 miesiecy nie moge zajsc w druga ciaze, chociaz mam trzyletniego syna. Czy to moze wynikac z faktu ze rodzilam przez cesarskie ciecie? 7 tygodni po porodzie mialam zabieg czyszczacy (byly resztki lozyska), ale usg 10 m-cy po porodzie nie wykazalo zadnych zmian/zrostow.
Po jak dlugim czasie staran "naturalnych" podejrzewa sie nieplodnosc? czy moglam nagle "stac sie" nieplodna?
dziekuje za odpowiedz,

Awatar użytkownika
Molek

Post autor: Molek »

Tosiek
Przeglądam forum, aby doszukać się czegoś co przypomina moją sytuację i natrafiłam na twój stary post. Ja też mam dziecko, które urodziło się w wyniku cięcia cesarskiego, a teraz od ponad dwóch lat staramy się o dzidzię i nic z tego. Leczę się w Novum od jakiegoś czasu, a właściwie leczę się z bakterii, bo mam mieć robioną inseminację, a z bakteriami się nie da. Pani doktor powiedziała, że przyczyną naszych problemów mogą być zrosty po cięciu, ale narazie nie zleciła żadnych badań, liczy chyba na to, że inseminacja się uda. A ja mam wątpliwości, czy to ma sens, czy nie lepiej najpierw zrobić histeroskopię, laparoskopię czy co tam jeszcze można zrobić. Piszę do ciebie, bo ciekawa jestem, czy w twojej sytuacji coś się wyjaśniło. Bardzo cię proszę odpisz, jeślo możesz

Awatar użytkownika
tosiek

Post autor: tosiek »

Witaj!
Dawno tutaj nie zaglądałam bo problem rozwiązał się sam - w 7-mym miesiącu starań zaszłam w drugą ciążę i zaczynam 6-ty miesiąc (termin na 5.10). :D Może rzeczywiście zrosty po cc. utrudniały zapłodnienie, czytałam wynik badań mówiący że kobiety po cc. potrzebują średnio 3 miesiące dłużej na ponowne zajście w ciążę niż po naturalnym porodzie.
Życzę Ci równie pomyślnego rozwiązania, trzymam kciuki za wyleczenie bakterii i zdrowego dzidziusia w niedługiej przyszłości!
Tosiek

Awatar użytkownika
Molek

Post autor: Molek »

Gratuluję i życzę powodzenia. Dziękuję za odpowiedż.Molek

Zablokowany

Wróć do „Pytania do eksperta”