Badania immunologiczne a komórka dawczyni

dr hab. n.med. Piotr Pierzyński

Pracuje w Klinice Rozrodczości i Endokrynologii Ginekologicznej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Jest specjalistą endokrynologii ginekologicznej i rozrodczości, posiada certyfikację British Fertility Society. Szkolenie zawodowe odbył w ośrodkach leczenia niepłodności w Białymstoku i Londynie. Przedmiotem jego szczególnego zainteresowania jest leczenie niepłodności u par z niepowodzeniami leczenia i nawracającymi poronieniami.

Moderator: Osoby zatwierdzające - poronienia

ODPOWIEDZ
annaskr
Posty: 9
Rejestracja: 27 paź 2018 09:40

Badania immunologiczne a komórka dawczyni

Post autor: annaskr »

Dzień dobry
Jestem po nieudanym transferze, gdzie miałam podane 2 zarodki. Jeden w ogóle się nie przyjął, drugi poroniłam we wczesnej ciąży (6 tydzień). Zastanawiam się czy przed kolejnym transferem nie zrobić sobie dodatkowych badań, bo zostały nam jeszcze 2 mrożone zarodki. Na pierwszą wizytą immunolog polecił zrobić nam następujące badania: Badanie obecności przeciwciał blokujących ALLO-MLR i test cytotoksyczny oraz KIR.
Ale czy w moim przypadku, gdy komórki są dawczyni, takie badania są w ogóle celowe?

Piotr Pierzynski
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 2283
Rejestracja: 02 lut 2010 01:00

Re: Badania immunologiczne a komórka dawczyni

Post autor: Piotr Pierzynski »

Szanowna Pani

Nie udowodniono, by podane przez Panią badania miały znaczący wpływ na implantację zarodków i wystąpienie poronienia. Wykonywanie tych badań nie jest zalecane przez towarzystwa naukowe zajmujące się kwestią poronień.

Z poważaniem

Piotr Pierzyński

ODPOWIEDZ

Wróć do „Poronienia - pytania do eksperta”