Metypred w ciąży

dr hab. n.med. Piotr Pierzyński

Pracuje w Klinice Rozrodczości i Endokrynologii Ginekologicznej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Jest specjalistą endokrynologii ginekologicznej i rozrodczości, posiada certyfikację British Fertility Society. Szkolenie zawodowe odbył w ośrodkach leczenia niepłodności w Białymstoku i Londynie. Przedmiotem jego szczególnego zainteresowania jest leczenie niepłodności u par z niepowodzeniami leczenia i nawracającymi poronieniami.

Moderator: Osoby zatwierdzające - poronienia

Zablokowany
Iwona840
Posty: 6
Rejestracja: 09 sty 2017 16:21

Metypred w ciąży

Post autor: Iwona840 »

Witam, chciałam zasięgnąć opinii. Jestem po 4 poronieniach biochemicznych, nigdy nie było widać ciąży w USG, Beta HCG tylko z krwi. Teraz 5 raz w moim życiu zobaczyłam 2 kreski, na USG widać pęcherzyk ciążowy. Ze względu na ciąże wysokiego ryzyka z racji mojej przeszłości moja Pani Dr przepisała mi steryd Metypred 3 x 4 mg na dobę. Chciałam prosić o Pana opinię w kwestii zasadności przyjmowania leku. Z góry bardzo dziękuje. Iwona
Piotr Pierzynski
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 2296
Rejestracja: 02 lut 2010 01:00

Re: Metypred w ciąży

Post autor: Piotr Pierzynski »

Szanowna Pani

Nie podała Pani żadnych innych informacji (wykonane badania) więc trudno mi się do Pani pytania odnieść. Samo stosowanie leku nie będzie szkodliwe, rozumiem że zalecenie Pani lekarza wynikało bardziej z trudnej sytuacji (4 ciąże biochemiczne) i próby pomocy raczej niż z adresowania jakiegoś konkretnego schorzenia.

Podejście w takiej sytuacji jest indywidualne i stosowanie się do zaleceń jest kwestią bardziej zaufania do lekarza niż dowodów medycznych, bo takich być nie może (nie ma badań na grupie kobiet po 3-4 niepowodzeniach).

Z poważaniem

Piotr Pierzyński
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Poronienia - pytania do eksperta”