6poronien co dalej

dr hab. n.med. Piotr Pierzyński

Pracuje w Klinice Rozrodczości i Endokrynologii Ginekologicznej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Jest specjalistą endokrynologii ginekologicznej i rozrodczości, posiada certyfikację British Fertility Society. Szkolenie zawodowe odbył w ośrodkach leczenia niepłodności w Białymstoku i Londynie. Przedmiotem jego szczególnego zainteresowania jest leczenie niepłodności u par z niepowodzeniami leczenia i nawracającymi poronieniami.

Moderator: Osoby zatwierdzające - poronienia

Zablokowany
Agnes93
Posty: 1
Rejestracja: 08 lut 2019 12:10

6poronien co dalej

Post autor: Agnes93 »

Witam. Jestem tu nowa. Pomalu trace nadzieje ze donosze szczesliwie ciaze. Jestem juz mama prawie 8 letniego synka. Po nim nastapilo, jestem wlasciwie w trakcie 6poronienia(5zabiegow i teraz zdecydowalam sie na samoistne poronienie) badania zaczelismy robic po 4poronieniu,zrobilismy ich juz sporo. Wyszly mi mutacje mthfr i pai, niedoczynność tarczycy, podwyzszone komorki nk, jednak mimo leczenia ciazy dalej nie moge utrzymać. Wszystkie tracilam na etapie 8tyg, w tej ciazy poszlam dlatego w tym tyg na usg i okazalo sie ze jest tylko pecherzyk z kropka, beta leci w dol takze znow to samo. Z badan robilismy:kariotypy, zespol antyfosflipidowy, na te mutacje, immunofenotyp, z takich podstaw toksoplazmoza, cytomegalia rozyczka, ana kiedys ujemne a robilam nie dawno bylo dodatnie, byliśmy tez u immunologa ktory zlecil dla nas allo mrl, test lct, ana profil, hla-c, kir, odczekam do kolejnego cyklu i zaczniemy robic. Dostane tez prawdopodobnie skierowanie na histeroskopie. Cos jeszcze warto zrobic? Niewiem juz sama, jestem zalamana. W poprzedniej ciazy i w tej mialam naprawde zelazny zestaw. Bralam acard 75,kwasy omega3, wit d3, euthyrox75, prenatal uno, folian400, encorton 10mg,wlewy z intralipidu. Prosze o jakas porade, wskazowki.
Piotr Pierzynski
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 2296
Rejestracja: 02 lut 2010 01:00

Re: 6poronien co dalej

Post autor: Piotr Pierzynski »

Szanowna Pani,

Czy udało się zrobić kariotyp z tkanek z poronienia? Myślę, że w takiej sytuacji do rozważenia będzie diagnostyka przedimplantacyjna zarodków.

Z poważaniem,

Piotr Pierzyński
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Poronienia - pytania do eksperta”