Niewydolność szyjki i bakterie w szyjce macicy

dr hab. n.med. Piotr Pierzyński

Pracuje w Klinice Rozrodczości i Endokrynologii Ginekologicznej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Jest specjalistą endokrynologii ginekologicznej i rozrodczości, posiada certyfikację British Fertility Society. Szkolenie zawodowe odbył w ośrodkach leczenia niepłodności w Białymstoku i Londynie. Przedmiotem jego szczególnego zainteresowania jest leczenie niepłodności u par z niepowodzeniami leczenia i nawracającymi poronieniami.

Moderator: Osoby zatwierdzające - poronienia

Zablokowany
Marlena1791
Posty: 1
Rejestracja: 23 lut 2018 11:37

Niewydolność szyjki i bakterie w szyjce macicy

Post autor: Marlena1791 »

Witam, w 23 tyg ciąży doszło u mnie do przedwczesnego porodu. Córeczka niestety żyła tylko 35 min. Jako powód podano niewydolność szyjki macicy. Nie miałam żadnych objawów, ale ponadto w wymazie z szyjki macicy wyszły bakterie Enterococcus faecalis i Klebsiella pneumoniae. Czy one mogły być również powodem tego nieszczęścia? Czy jeżeli podany antybiotyk zgodny z antybiogramem nie pomógł to nie mogę zacząć starania o drugą ciążę? a jeżeli można to po jakim czasie?
Z poważaniem
Marlena
Piotr Pierzynski
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 2296
Rejestracja: 02 lut 2010 01:00

Re: Niewydolność szyjki i bakterie w szyjce macicy

Post autor: Piotr Pierzynski »

Szanowna Pani

Jeżeli poród nie zaczął się od przedwczesnego odejścia wód płodowych i nie zaczął się od skurczów to raczej nie należy wiązać tego co się wydarzyło z infekcją. Oczywiście, po przeleczeniu warto wykonać posiew ponownie, jednak w takiej sytuacji warto się zastanowić nad profilaktycznym założeniem szwu szyjkowego.

Z poważaniem,

Piotr Pierzyński
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Poronienia - pytania do eksperta”