Ciąża po poronieniu

dr hab. n.med. Piotr Pierzyński

Pracuje w Klinice Rozrodczości i Endokrynologii Ginekologicznej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Jest specjalistą endokrynologii ginekologicznej i rozrodczości, posiada certyfikację British Fertility Society. Szkolenie zawodowe odbył w ośrodkach leczenia niepłodności w Białymstoku i Londynie. Przedmiotem jego szczególnego zainteresowania jest leczenie niepłodności u par z niepowodzeniami leczenia i nawracającymi poronieniami.

Moderator: Osoby zatwierdzające - poronienia

Zablokowany
marta87r
Posty: 2
Rejestracja: 14 lut 2018 11:00

Ciąża po poronieniu

Post autor: marta87r »

Panie Doktorze

29 listopada poroniłam ciążę w 9 tygodniu, miałam zabieg łyżeczkowania. 4 stycznia była miesiączka, w badaniu kontrolnym USG wszystko ok. W tym samym cyklu zaszłam w ciążę. W 33 dc betaHCG wyniosła 88,73 a 2 dni później 213,6. Zbadałam też progesteron w 35 dc, który wyniósł 13,49. Lekarz zlecił luteinę 100 mg 2x1. Zastanawiam się czy jest to wystarczająca dawka w moim przypadku. W pierwszym badaniu USG (5 tydzień + 5 dni) widoczny był sam pęcherzyk bez echa zarodka. Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam
Piotr Pierzynski
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 2296
Rejestracja: 02 lut 2010 01:00

Re: Ciąża po poronieniu

Post autor: Piotr Pierzynski »

Szanowna Pani

Pęcherzyk bez zarodka jest prawidłowym i spodziewanym obrazem USG w 5tyg+5 dni, proszę po prostu powtórzyć badanie po około 2 tygodniach. Stężenie progesteronu było prawidłowe, jeżeli progesteron jest obniżony to niekorzystnie to rokuje na dalszy przebieg ciąży, niezależnie od rodzaju i dawek przyjmowanego progesteronu. Proponuję spokojnie poczekać na kolejne USG.

Z poważaniem,

Piotr Pierzyński
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Poronienia - pytania do eksperta”