Translokacja

dr hab. n.med. Piotr Pierzyński

Pracuje w Klinice Rozrodczości i Endokrynologii Ginekologicznej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Jest specjalistą endokrynologii ginekologicznej i rozrodczości, posiada certyfikację British Fertility Society. Szkolenie zawodowe odbył w ośrodkach leczenia niepłodności w Białymstoku i Londynie. Przedmiotem jego szczególnego zainteresowania jest leczenie niepłodności u par z niepowodzeniami leczenia i nawracającymi poronieniami.

Moderator: Osoby zatwierdzające - poronienia

Zablokowany
Kamila83
Posty: 1
Rejestracja: 19 sty 2018 22:01

Translokacja

Post autor: Kamila83 »

Witam, jestem tu nowa. Dlugo zastanawialam sie czy tu dolączyc ale po walce z sama soba jestem. Moja sytuacja przedstawia sie nastepujaco..
Mam 23 lata, 3-4 lata bralam tabletki antykoncepcyjne, przestalam w grudniu 2016, pod koniec stycznia 2017 zaszlam odrazu w ciaze w pierwszym cyklu od odstawienia. Ciaza zakonczyla sie w 4-5 tygodniu poronieniem samoistnym. Od tego czasu wspolzylismy z partnerem zawsze bez zapezpieczenia, lecz nie przywiazywalismy wagi do owulacji, bo mialo byc co bedzie, po tej stracie.. zaszlam w ciaze na poczatku lipca. Dowiedzialam sie dopiero w 8-9 tygodniu ciazy. Beta prawidlowa, ciaza przebiegala znakomicie, usg genetyczne nie wykazalo zadych wad. Ciaza obumarla w 15-16 tygodniu. Prawdopodobnie odeszly mi wody, cos nie tak z lozyskiem, dowiedzielismy sie, ze stracilismy synka. Po dwoch poronieniach udalismy sie do poradni genetycznej. Diagnoza - translokacja chromosomowa zrownowazona 5 i 7 chromosomu. W miedzy czasie uzeralam sie rowniez z gruczolakowlokniakiem w piersi, ktory zostal wyciety po porodzie mojego maluszka.. Co dalej? Wiem, ze narazie jestem mloda, moj partner ma 28 lat, i narazie chce starac sie o ciaze naturalna.. jakie mam szanse, jakie mozliwosci, czy moge zrobic cos w kierunku rozwiazania szczesliwej i zdrowej ciazy? Prosze o rady... i czy sa jakies kobietki ktore mimo takiej translokacji maja piekne dzieci i sa szczesliwe? Pozdrawiam...
Piotr Pierzynski
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 2296
Rejestracja: 02 lut 2010 01:00

Re: Translokacja

Post autor: Piotr Pierzynski »

Szanowna Pani,

Jak rozumiem, szanse na urodzenie zdrowego dziecka zostały ocenione podczas konsultacji genetycznej, jeżeli tak się nie stało warto rozważyć taką konsultację oferowaną przez ośrodki leczenia niepłodności.

W takiej sytuacji rozważa się diagnostykę przedimplantacyjną, co wymaga odbycia leczenia in vitro i oceny genetycznej zarodków

Z poważaniem,

Piotr Pierzyński
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Poronienia - pytania do eksperta”