Bardzo wczesne poronienia

dr hab. n.med. Piotr Pierzyński

Pracuje w Klinice Rozrodczości i Endokrynologii Ginekologicznej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Jest specjalistą endokrynologii ginekologicznej i rozrodczości, posiada certyfikację British Fertility Society. Szkolenie zawodowe odbył w ośrodkach leczenia niepłodności w Białymstoku i Londynie. Przedmiotem jego szczególnego zainteresowania jest leczenie niepłodności u par z niepowodzeniami leczenia i nawracającymi poronieniami.

Moderator: Osoby zatwierdzające - poronienia

Zablokowany
Kropka90
Posty: 3
Rejestracja: 30 maja 2017 00:43

Bardzo wczesne poronienia

Post autor: Kropka90 »

Mam 27 lat. Od 2015 roku staramy sie z mezem o dziecko. Pierwsze poronienie bylo 1 pazdziernika 2015 roku(ok 4 tyg). Wowczas przeprowadzony byl zabieg lyzeczkowania. Drugie poronienie samoistne nastapilo w lutym 2016 roku (wynik pozytywnego testu ciazowego oraz podwyzszone hcg). Trzecie poronienie samoistne nastapilo w czerwcu takze w bardzo wczesnym etapie hcg po dwoch dniach nie wzroslo(63,67, za dwa dni 63,96) i lekarz kazal czekac na samoistne poronienie. Wykonalismy z mezem bardzo duza ilosc badan: genetycznych, immunologicznych, nasienia. Wszystkie wyniki sa prawidlowe. Lekarze(konsultowalam wyniki z wieloma ginekologami) nie znajduja przyczyny poronien. Twierdza, ze jestesmy zdrowi i mozemy starac sie o dziecko. Od listopada 2016 roku staramy sie o dziecko, ale po "przerwie" nie udaje mi sie sie zajsc w ciaze. Naprawde nie wiem gdzie tkwi przyczyna. Na tak wczesnym etapie poronien nie pomaga luteina czy duphaston. Nie wiem jak moglabym utrzymac ciaze. Prosze o pomoc. Tak naprawde nie znam zaufanego lekarza, ktory moglby nam pomoc. Obojetne w jakim miejscu w Polsce. Jestemy z Bielska-Bialej.
Kropka
Piotr Pierzynski
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 2296
Rejestracja: 02 lut 2010 01:00

Re: Bardzo wczesne poronienia

Post autor: Piotr Pierzynski »

Szanowna Pani

Myślę, że dobrym pomysłem będzie konsultacja w klinice leczenia niepłodności gdzie będzie można ocenić całość badań i zaplanować postępowanie.

Z poważaniem,

Piotr Pierzyński
Kropka90
Posty: 3
Rejestracja: 30 maja 2017 00:43

Re: Bardzo wczesne poronienia

Post autor: Kropka90 »

Byliśmy już w klinice leczenia niepłodności w Bielsku. Czy Poleca Pan lekarza lub klinikę, który specjalizuje się w takich przypadkach? Zależy nam na dobrej klinice i dobrym lekarzu.
Badania, które wykonaliśmy:
Kobieta:
SHGB, TSH 4gen, ft4, DHEA-S, Testosteron 2gen. Prolaktyna, CRP ultra, Progesteron, Toksoplazmoza IgM 0,27, Toksoplazmoza IgG 17.28, CHLAMYDIA TRACHOMATIS, MYCOPLASMA GENITALIUM, UREAPLASMA SP ( wymaz z kanału szyjki macicy, metoda PCR)Cytomegalia IgM 0,23, Cytomegalia IgG 73,68, p/c kardiolipinowe IgG i IgM, aANA screen p/c p/jądrowe(ELISA), Antykoagulant tocznia p/c p/beta - 2 glikoproteinie IgG i IgM, anty TPO, FSH, LH, Estradiol, 17-OH progesteron, AMH hormon antymullerianowy, Morfologia, badania genetyczne: mężczyzna i kobieta badanie cytogenetyczne, kobieta :badanie w zakresie diagnostyki trombofilii, Polimorfizm C677T, Polimorfizm A1298C, Mutacja G20210A, Mutacja R506Q; mężczyzna: badanie nasienia (szczegółowe), badanie mikrobiologiczne(z moczu).
Kropka
Piotr Pierzynski
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 2296
Rejestracja: 02 lut 2010 01:00

Re: Bardzo wczesne poronienia

Post autor: Piotr Pierzynski »

Szanowna Pani,

Mogę powiedzieć, że zakres wstępnych badań jest według mnie odpowiedni, można ew się zastanowić nad wykonaniem dodatkowo kariotypu u męża.

Prowadzenie tego forum wyklucza możliwość polecania lub niepolecania jakichkolwiek klinik.

Z poważaniem

Piotr Pierzyński
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Poronienia - pytania do eksperta”