Poronienie- dodatnia chlamydia

Dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk
Profesor Akademii Medycznej, kierownik Kliniki Leczenia Niepłodności Invicta w Warszawie i Gdańsku specjalizuje się w diagnozowaniu i leczeniu niepłodności. W obszarze jego szczególnych zainteresowań medycznych pozostają takie dziedziny jak rozród wspomagany, endokrynologia, embriologia i genetyka.
Członek polskich i zagranicznych towarzystw naukowych w tym PTG, PTD, PTA, PGDIS, ESHRE, EndoS, ASRM.

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Zablokowany
Awatar użytkownika
packa761

Poronienie- dodatnia chlamydia

Post autor: packa761 »

Panie doktorze
Poroniłam w marcu tego roku w 12 tc (brak akcji serca).Badanie histopatologiczne niczego nie wykazało. Po poronieniu wykonałam badania: wymaz z szyjki macicy -czysto, antykoagulant toczniowy, przeciwiała antykardiolipinowe, cytomegalia, toxoplazmoza, prolaktyna, TSH, autoprzeciwciała, ureoplazma, mykoplazma, chlamydia (metodą immunofluorescencyjna) Wszystko ujemne albo w normie, poza pozytywną CHLAMYDIĄ. Chlamydią została przeleczona -doxycyklina 20 dni-ja i mąż. Dodatkowo dla mnie globulki Macmiror, po 4 i 6 tygodniach od zakończenia kuracji wykonałam wymazy- tym razem podobno lepszą metodą-PCR, ja -z cewki i szyjki macicy, mąż z cewki. Wszystko ujemne.Mam pytania:
1. Czy to właśnie chlamydia mogła być przyczyną poronienia?
2. Czy muszę wykonać jeszcze kontrolne wymazy w kierunki chlamydii np. po zajściu w ciążę
3. Czy jest sens robienia wymazu z oka (nie był robiony)i czy obecność bakterii w oku może mieć wpływ na ewentualną ciążę
Dodam że mam już jedno dziecko(5 lat) i staramy się o drugie.Pana zdanie będzie dla mnie bardzo cenne. Dziękuję z góry za poświęcony czas.

Zablokowany

Wróć do „Poronienia - pytania do eksperta z Gdańska/Warszawy”