Wpływ leków przeciwgrzybicznych na plemniki

Dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk
Profesor Akademii Medycznej, kierownik Kliniki Leczenia Niepłodności Invicta w Warszawie i Gdańsku specjalizuje się w diagnozowaniu i leczeniu niepłodności. W obszarze jego szczególnych zainteresowań medycznych pozostają takie dziedziny jak rozród wspomagany, endokrynologia, embriologia i genetyka.
Członek polskich i zagranicznych towarzystw naukowych w tym PTG, PTD, PTA, PGDIS, ESHRE, EndoS, ASRM.

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Zablokowany
Awatar użytkownika
Ruda13

Wpływ leków przeciwgrzybicznych na plemniki

Post autor: Ruda13 »

W kwietniu poroniłam (1 ciąża i od razu pozamaciczna). Ponieważ od dawna mam problemy z nawracającymi stanami zapalnymi pochwy, przed rozpoczęcien na nowo starań o dziecko chciałam przejść kurację przeciwgrzybiczną - 17 sierpnia wzięłam Gynoxin 600 i po trzech dniach powtórzyłam. Dodatkowo stosowałam także Candivac i krem Triderm. Dwa dni temu zrobiłam test i okazało się, że jestem w ciąży (z mężem współżyliśmy 24 sierpnia i tylko wtedy mogło dojść do zapłotnienia, czyli 4 dni po drugiej tabletce). Czy stosowane leki mogły mieć jakiś wpływ na plemniki, a także na zarodek/płód?

Awatar użytkownika
Krzysztof Łukaszuk

Post autor: Krzysztof Łukaszuk »

Dzień dobry,
Ruda13 pisze:Czy stosowane leki mogły mieć jakiś wpływ na plemniki, a także na zarodek/płód?
nie
pozdrawiam i gratuluję,
kl

Zablokowany

Wróć do „Poronienia - pytania do eksperta z Gdańska/Warszawy”