PRZECIWCIAŁA PRZECIWPLEMNIKOWE DODATNIE A CIĄZA

Dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk
Profesor Akademii Medycznej, kierownik Kliniki Leczenia Niepłodności Invicta w Warszawie i Gdańsku specjalizuje się w diagnozowaniu i leczeniu niepłodności. W obszarze jego szczególnych zainteresowań medycznych pozostają takie dziedziny jak rozród wspomagany, endokrynologia, embriologia i genetyka.
Członek polskich i zagranicznych towarzystw naukowych w tym PTG, PTD, PTA, PGDIS, ESHRE, EndoS, ASRM.

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Zablokowany
Awatar użytkownika
dolllka

PRZECIWCIAŁA PRZECIWPLEMNIKOWE DODATNIE A CIĄZA

Post autor: dolllka »

prosze o opinie

3 miesiace temu poroniłam moj lekarz stwierdził ze mozna starac sie za kilka miesiecy i nie robic badac typu przeciwciała własnie. coż nieposłuchałam i zrobiłam poczym poszłam do niego z wynikami na p. ciała plemnikowe
( badanie z krwi), bo szukam przyczyny poronienia ( w ciaze zaszłam bez najmniejszego problemu, ale niestety zakonczyła sie w 9 tygodniu .... serduszko przestało bic.
w badaniu na p. ciała plemnikowe moj wynik to: słabo dodatni, (met fluorescencji pośredniej na substracie plemników człowieka w mianie 1:10
------------------------------------
lekarz nie chciał o tym rozmaiwac bo stwierdził ze to nie on zlecił mi badanie a ono niczego nie wnosi do sprawy po jak powiedział cyt":" nie było problemu z zajsciem w ciaze"...dla mnie to absurd, nie wiem gdzie szukac pomocy, jestem rozkojarzona
-------------------------
czy kobiety ktore bez problemu zachodza w ciaze moga miec przeciwciała
plemnikowe,
skąd wogóle biorą takie przeciwciała ?
------------------------------------------
niestety wyczytałam ze te p. ciała nie musza przeszkadzac w zajsciu w ciaze, ale ją uszadzają co prowadzi do zatrzymania ciazy i poronienia.
------------------------------------------------------------

jakie leki nalezy przyjmowac przed kolejna proba zajscia w ciaze, aby uśpić te p. ciała.
---------------------------------------------------------------

czy inseminacja ma sens w przypadku p.plemnikowych we krwi ?

---------------------------------------------------------

serdecznie dziękuje za odpowiedź

Awatar użytkownika
Krzysztof Łukaszuk

Post autor: Krzysztof Łukaszuk »

Dzień dobry,
dolllka pisze:w badaniu na p. ciała plemnikowe moj wynik to: słabo dodatni, (met fluorescencji pośredniej na substracie plemników człowieka w mianie 1:10
-
Ta metoda jest bardzo mało wiarygodna. Szkoda kosztów.
dolllka pisze:czy kobiety ktore bez problemu zachodza w ciaze moga miec przeciwciała
plemnikowe,
tak
dolllka pisze:skąd wogóle biorą takie przeciwciała ?
Najczęściej przez doustne przyjmowanie plemników, chociaż są i inne możliwości.
dolllka pisze:niestety wyczytałam ze te p. ciała nie musza przeszkadzac w zajsciu w ciaze, ale ją uszadzają co prowadzi do zatrzymania ciazy i poronienia.
tak
dolllka pisze:jakie leki nalezy przyjmowac przed kolejna proba zajscia w ciaze, aby uśpić te p. ciała.
-
Właściwie nie ma. Lepiej stosować steroidy podczas starań niż liczyć na poprawę.
dolllka pisze:czy inseminacja ma sens w przypadku p.plemnikowych we krwi ?
nie

Serdecznie pozdrawiam,
kl

Awatar użytkownika
dolllka

Post autor: dolllka »

dzien dobry

napisał Pan
Krzysztof Łukaszuk pisze:Dzień dobry,
dolllka pisze:w badaniu na p. ciała plemnikowe moj wynik to: słabo dodatni, (met fluorescencji pośredniej na substracie plemników człowieka w mianie 1:10
-
Ta metoda jest bardzo mało wiarygodna. Szkoda kosztów.
-----------------
1...jaką wiec metodą wykonac badanie na p. ciała plemnikowe we krwi ?
2... czy majac p. ciała plemnikowe we krwi ma sie je takze w śluzie ?

Zablokowany

Wróć do „Poronienia - pytania do eksperta z Gdańska/Warszawy”