Poród przedwczesny w 25 tc - jakie badania zrobic???

Dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk
Profesor Akademii Medycznej, kierownik Kliniki Leczenia Niepłodności Invicta w Warszawie i Gdańsku specjalizuje się w diagnozowaniu i leczeniu niepłodności. W obszarze jego szczególnych zainteresowań medycznych pozostają takie dziedziny jak rozród wspomagany, endokrynologia, embriologia i genetyka.
Członek polskich i zagranicznych towarzystw naukowych w tym PTG, PTD, PTA, PGDIS, ESHRE, EndoS, ASRM.

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Zablokowany
Awatar użytkownika
marta-77

Poród przedwczesny w 25 tc - jakie badania zrobic???

Post autor: marta-77 »

Dzien dobry, jestem 3 tygodnie po porodzie przedwczesnym w 25 tc . Moj synek umarł - byl malenki i owiniety 2 razy pepowina...
Pierwsza ciaze poronilam w 8 tygodniu, później urodziłam syna - zupełnie bez problemów - zdrowa, normalna donoszona ciaza . Porod ciezki zakonczony cesarka.
1,5 roku pozniej zaszlam w ciaze - w 10 tc odklejala sie kosmowka, mialam mocne krawaienia, lezalam w klinice, dostalam kaprogest i duphaston..wszystko sie jakos ulozyło..pozniej bylo wszystko dobrze az do 6 miesiaca ciazy - zaczely cieknac wody plodowe..w szpitalu okazalo sie ze jest juz duze rozwarcie i zaczal sie porod..
Po wszystkim nie zrobiono mi zadnych badan...niczego nie zalecono...
wiem jedynie ze mialam przeciwciala i podano mi immunoglobuline.
To dla nas tragedia..ale mysle ze chcialabym miec jeszcze drugie dziecko...lekarz przy wypisie powiedzial ze to prawdopodobnie niewydolnosc szyjki..ale ciaza jest mozliwa..
Umowilam sie na wizyte u specjalisty ale musze na nia czekac..prawie 2 miesiace czy moge zrobic jakies badania? co powinnam zrobic? Czy 3 tygodnie po porodzie badania jeszcze cos wykaza???
poprzednia ciaza byla bezproblemowa do konca - skad ta niewydolnosc? a jesli to nie to - czy moge to jakos zbadac?
Nie wiem co robic..
Prosze o odpowiedz i z gory dziekuje..

Awatar użytkownika
Krzysztof Łukaszuk

Post autor: Krzysztof Łukaszuk »

Dzień dobry,
marta-77 pisze:mialam przeciwciala i podano mi immunoglobuline.
Jeżeli miała Pani przeciwciała to podawanie immunoglobulin nic nie pomoże.
Możliwości - infekcja
- niewydolność szyjkowa,
- konflikt?
Postępowanie różne w każdym przypadku.
Myślę, że wizyta wszystko wyjaśni.

Powodzenia,
kl

Zablokowany

Wróć do „Poronienia - pytania do eksperta z Gdańska/Warszawy”