Przegroda macicy.

Dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk
Profesor Akademii Medycznej, kierownik Kliniki Leczenia Niepłodności Invicta w Warszawie i Gdańsku specjalizuje się w diagnozowaniu i leczeniu niepłodności. W obszarze jego szczególnych zainteresowań medycznych pozostają takie dziedziny jak rozród wspomagany, endokrynologia, embriologia i genetyka.
Członek polskich i zagranicznych towarzystw naukowych w tym PTG, PTD, PTA, PGDIS, ESHRE, EndoS, ASRM.

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Zablokowany
Awatar użytkownika
lidia123

Przegroda macicy.

Post autor: lidia123 »

Panie Doktorze zwracam się z takim pytaniem.Jestem w 15 tyg.ciąży dzidziuś rozwija sie pieknie natomiast na dzisiejszym USG lekarz wykrył przegrodę macicy ale nie był w stanie jej zlokalizować powiedział że ma nadzieję że jest ona z boku.Najastraszniejsze to co usłyszlam od niego,że ta przegroda działa jak nóż na dziecko.Jestem w szoku,to moja 5 ciąża a ma tylko z nich jedno dziecko.Jestem przerazona.Błagam o szybka radę.

Awatar użytkownika
Krzysztof Łukaszuk

Post autor: Krzysztof Łukaszuk »

Dzień dobry,
trudno mi się wypowiadać na tak przedstawiony problem. Przegrody nie powstają w trakcie życia kobiety. Skoro wcześniej jej nie było to proszę nabrać dystansu do przedstawionego zagrożenia.
Może ponowne USG Pani pomoże.
pozdrawiam
kl

Awatar użytkownika
madziek

Post autor: madziek »

Panie doktorze poroniłam w 4tc, nie potrafię sobie uzmysłowic dlaczego to własnie mnie spotkało. Wiem, ze moja macica jest dwurozna, czy to ma jakis związek z poronieniem??? Ponadto na pogotowiu gdzie byłam we francji powiedziano mi ze to mogło sie zdarzy przez moja grupe krwi (0, Rh-). Mąż ma A1 Rh +. Powiedzieli ze przez taki konflikt grup zarodek jest za słaby, dali mi zastrzyk na podtrzymanie , ale było juz za późno, po wykonaniu ponownego usg juz nie było mojego malenstwa :(

Dodane po: 14 minutach:

Panie doktorze chciałabym jeszcze nadmienić iż nie zalecono mi zrobienia żadnych dodatkowych badań-czy to normalne?, powiedziano mi tylko, że po poronieniu ok 3 dni pokrwawię, potem mam czekać na miesiaczkę i wtedy będę mogła starać się o kolejnego dzidziusia. Czy takie postepowanie jest prawidłowe? Jestem po raz pierwszy w takiej sytuacji i na dodatek nie w swoim kraju wiec prosiła bym o odpowiedz i radę. Z góry sredecznie dziękuje

Awatar użytkownika
Krzysztof Łukaszuk

Post autor: Krzysztof Łukaszuk »

Dzień dobry,
madziek pisze:Wiem, ze moja macica jest dwurozna, czy to ma jakis związek z poronieniem???
nie
madziek pisze:Ponadto na pogotowiu gdzie byłam we francji powiedziano mi ze to mogło sie zdarzy przez moja grupe krwi (0, Rh-).
nie
madziek pisze:Powiedzieli ze przez taki konflikt grup zarodek jest za słaby,
nie
madziek pisze:Panie doktorze chciałabym jeszcze nadmienić iż nie zalecono mi zrobienia żadnych dodatkowych badań-czy to normalne?
nie
madziek pisze: Czy takie postepowanie jest prawidłowe?
nie

Serdecznie pozdrawiam,
kl

Zablokowany

Wróć do „Poronienia - pytania do eksperta z Gdańska/Warszawy”