Leczenie nieplodnosci a rozpad zwiazku

Na pytania naszych użytkowników odpowiada Bogda Pawelec - psycholog kliniczny, psychoterapeuta z certyfikatem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Od ponad 10 lat zajmuje się pracą psychologiczną w leczeniu niepłodności. Autorka szeregu artykułów o niepłodności i książki "Czekając na Bociana - opowieści terapeutyczne o niepłodności"

Moderator: Osoby zatwierdzające - psycholog

Zablokowany
junona82

Leczenie nieplodnosci a rozpad zwiazku

Post autor: junona82 »

My leczylismy sie 2 lata, było IUI, potem IVf aż udało sie naturalnie
Odnieslismy sukces, oboje cieszylismy sie z malucha, partner wspierał mnie w ciazy Potem także po porodzie, aż.... 2 miesiace po narodzinach dziecka znalazł sobie młodsza o 7 lat kochanke... Nasz zwiazek ostatecznie rozpadł sie gdy synek miał pol roku Jako powod ex podawał M.in. "Seks z przymusu podczas starań o dziecko"... Ja mysle tez ze przeroslo go samo ojcostwo, nowe obowiązki i... To, ze sie w koncu udało Dodam, ze byliśmy zgodnym i dobrym związkiem
Sprawa jest jeszcze o tyle tragiczna, ze ojciec, który tak chciał tego dziecka teraz je praktycznie porzucił, nie chce odwiedzać synka, płaci malutkie alimenty, w sadzie walczy o jak najniższe...
Czy Pani ekspert spotkała sie kiedys z podobna sytuacja? Czy to jest częste przy takich długich staraniach o dziecko? Czy to po prostu kwestia niedojrzalosci byłego partnera? W koncu czy jest szansa, by ojciec zmienił podejście do synka? Co robic?
Endometrioza III stopnia, 2 laparoskopie, obniżona rezerwa jajnikowa, nawracajace zrosty, częste torbiele funkcjonalne - niepekajace pecherzyki
Obniżona ruchliwosc i morfologia nasienia, niskie FSH
2012 - IUI :(
2012 - IMSI :(
11.2012 - naturalny cud
11.07.2013 Miłosz

Awatar użytkownika
Bogdapsychoterapeutka

Re: Leczenie nieplodnosci a rozpad zwiazku

Post autor: Bogdapsychoterapeutka »

Witam :-)
Zdecydowanie uważam,że to kwestia niedojrzałości Pani partnera. To prawda,że seks na gwizdek może przysporzyć parze sporo problemów, ale nie takich które kończą się znalezieniem innej partnerki. Bardzo mi przykro, że to Panią spotkało. Myślę, że powinna Pani zadbać teraz o siebie, żeby nie popaść w przekonanie, że to wszystko Pani wina i że inna kobieta jest lepsza od Pani. pozdrawiam Proszę na siebie uważać, bo jest Pani najważniejsza dla swojego dziecka, ale także dla siebie.

Zablokowany

Wróć do „Psychologiczne aspekty niepłodności - pytania do eksperta”