Jak przeżyć święta?

Na pytania naszych użytkowników odpowiada Bogda Pawelec - psycholog kliniczny, psychoterapeuta z certyfikatem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Od ponad 10 lat zajmuje się pracą psychologiczną w leczeniu niepłodności. Autorka szeregu artykułów o niepłodności i książki "Czekając na Bociana - opowieści terapeutyczne o niepłodności"

Moderator: Osoby zatwierdzające - psycholog

Zablokowany
Netka64

Jak przeżyć święta?

Post autor: Netka64 »

Witam serdecznie! Bardzo proszę o pomoc albo chociaż poradę. Zbliżają się święta, czas który jest dla mnie dramatem. Te wszystkie życzenia, pytania o dzidzie itd. W dodatku pierwszą ciąże straciłam 2 dni przed Wigilią. Czy jest jakiś magiczny lek?
Starania od 07.2009
Aniołki:
21.12.2010
07.06.2011
laparoskopia, hsg 21.11.2012
03.11.13 Bruno wylądował po drugiej stronie brzucha :D
14.08.15 Dołączył do nas Marcel :D

Milijka

Re: Jak przeżyć święta?

Post autor: Milijka »

Netka64 mnie też dobija myśl o życzeniach przy łamaniu się opłatkiem. Rodzina wie że mamy problemy, ale co roku i tak pojawiają się życzenia nam potomka. Dołują mnie nawet życzenia typu "spełnienia marzeń" bo wszyscy wiedzą jakie jest nasze największe marzenie... Co z tego że od ponad 3 lat nie może się spełnić...

Najchętniej bym zasnęła już teraz i obudziła się po nowym roku.
3 IUI - bez efektów
02.2013 - ivf/icsi - hiperstymulacja
25.03.2013 - crio nieudane
02.05.2013 - crio nieudane
15.07.2013 - crio (teraz się uda!!!)
10dpt - 80,02; 12dpt - 136,2; 14dpt - 317,2; 17dpt - 1429,0 cudzie trwaj!!!

Haneczka 04.04.2014 :-D

Awatar użytkownika
Bogda psychoterapeutka
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Członek Stowarzyszenia

Post autor: Bogda psychoterapeutka »

Witam Panie :-)
Proszę wybaczyć, że odpowiadam dopiero teraz - już po fakcie, ale przez chwilę nie było mnie w Polsce. Święta to najtrudniejszy czas dla par starających się o dziecko. Niestety nie ma ma magicznego leku, a to co działa najskuteczniej to mówienie wprost o tym, co się z Wami dzieje i prosznie rodziny i przyjaciół, żeby zachowywali się w związku z tym tak jak Wy tego oczekujecie. Na przykład możecie poprosić, żeby nie składano Wam zyczeń dotyczących dziecka, albo nie rozmawiano o tym przy stole. Rodzina zrozumie. pozdrawiam

Awatar użytkownika
iga333

Post autor: iga333 »

Mi pomogło, jak zaczęłam o tym myśleć w taki sposób, że oni przecież chcą dobrze, mają dobre intencje i naprawdę dobrze nam życzą. Nie będę się więc na nich złościć z tego powodu. Ale tak jak napisał nasz Ekspert, zawsze można prosić o to, żeby przestali nam składać życzenia dot. dziecka, bo to nas boli albo działa drażniąco. Powinni to uszanować :)
III szczęśliwa IUI --> 17.07.2015 nasz kochany Oluś :love: po drugiej stronie brzuszka
07.2017 - startujemy ze starankami o rodzeństwo (najpierw naturalnie) :)

Awatar użytkownika
Bogda psychoterapeutka
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Członek Stowarzyszenia

Post autor: Bogda psychoterapeutka »

Witam :-) Myślę, że z taką postawą jest Pani znacznie lepiej znosić bardzo trudną chorobę jaką jest niepłodność. Mimo,że mówienie wprost jest najtrudniejsze to najbardziej efektywne. Pozdrawiam :-)

Zablokowany

Wróć do „Psychologiczne aspekty niepłodności - pytania do eksperta”