INVICTA WE WROCŁAWIU

Tu wymieniamy informacje i opinie o klinikach i lekarzach specjalizujących się w leczeniu niepłodności, a także cenach badań, zabiegów.

Moderator: Moderatorzy gdzie się leczyć

ewelina626
Posty: 231
Rejestracja: 01 gru 2014 21:02

Re: INVICTA WE WROCŁAWIU

Post autor: ewelina626 »

Czy jest ktoś na forum po udanym zabiegu in vitro w invicta we Wrocławiu?
Będę podchodzić do pierwszego cyklu w invictie
I IVF - 12.2014 brak zarodków
II IVF/ICSI - 16.02 - transfer :(, 16.03 criotransfer 7dpt 37,16; 9dpt 88,99; 12 dpt 373,5; 16dpt 1437; 18dpt 0,6 ;(; 19 dpt 4185!!
Awatar użytkownika
kwiat_lotosu
Dokarmiam bociana ;) 1% dla bociana
Posty: 5798
Rejestracja: 23 kwie 2010 13:31

Re: INVICTA WE WROCŁAWIU

Post autor: kwiat_lotosu »

ewelina626 tu znajdziesz osoby przed i po zabiegu z kliniki Invicta we Wrocławiu http://www.nasz-bocian.pl/phpbbforum/vi ... 77&t=88133
28.9.2011 - moi cudowni synkowie
ewelina626
Posty: 231
Rejestracja: 01 gru 2014 21:02

Re: INVICTA WE WROCŁAWIU

Post autor: ewelina626 »

Dziękuję za info
I IVF - 12.2014 brak zarodków
II IVF/ICSI - 16.02 - transfer :(, 16.03 criotransfer 7dpt 37,16; 9dpt 88,99; 12 dpt 373,5; 16dpt 1437; 18dpt 0,6 ;(; 19 dpt 4185!!
nynyny
Dokarmiam bociana ;)
Posty: 1784
Rejestracja: 24 maja 2014 21:17

Re: INVICTA WE WROCŁAWIU

Post autor: nynyny »

Istotna wiadomość dla wszystkich, którzy się wahają - we wrocławskiej klinice Invicta kwalifikacje do programu MZ odbywają się na bieżąco, mają jeszcze dużo miejsc.

2014-2015 -> 3 pełne procedury, 5 x ET, 7 zarodków, aż w końcu...

02.2016 r. urodziła się nasza Kruszynka :love:



05.2017 r. - crio :-)

01.2018 r. urodził się Klusek :love:


Awatar użytkownika
Pani Jaworska
Posty: 189
Rejestracja: 11 sty 2015 21:51

Re: INVICTA WE WROCŁAWIU

Post autor: Pani Jaworska »

hej nynyny

a jak teraz wygląda sprawa z miejscami w piatek mam wizytę.
a czy wiesz może jakie badania trzeba miec ze sobą? czy wymagają kariotypy?
starania od 3 lat, amh-0,9r
2013-laparoskopia endometrioza IVst.
2014-nieudane IUI
2015 1 IFV CP
2015 2 IFV :(
2016 3 IFV
27.01.17 zostałam mamą cudownej Niny
nynyny
Dokarmiam bociana ;)
Posty: 1784
Rejestracja: 24 maja 2014 21:17

Re: INVICTA WE WROCŁAWIU

Post autor: nynyny »

Pani Jaworska to co jest wymagane do kwalifikacji określa Ministerstwo Zdrowia, z tego co wiem, kariotypów nie mają prawa wymagać. Kwalifikują chyba nadal na bieżąco. Z tego co wiem, to nie wykorzystali dofinansowania na 2014 rok (klinika zaczęła działać w lipcu), nie wiem, czy musieli zwracać, czy to przeszło na 2015 rok.

2014-2015 -> 3 pełne procedury, 5 x ET, 7 zarodków, aż w końcu...

02.2016 r. urodziła się nasza Kruszynka :love:



05.2017 r. - crio :-)

01.2018 r. urodził się Klusek :love:


Awatar użytkownika
Auri
Posty: 27
Rejestracja: 12 paź 2014 18:21

Re: INVICTA WE WROCŁAWIU

Post autor: Auri »

Dziewczyny leczące się aktualnie w Invicta Wrocaw
w dniu 25.02.2015 odbędzie się w Waszym Ośrodku monitoring pacjencki Stowarzyszenia NASZ BOCIAN. Tu znajdziecie informacje o samym projekcie:

http://www.nasz-bocian.pl/pacjencki_monitoring_faq

Invictę Wrocław odwiedzą dwie obserwatorki Naszego Bociana, a ja mam przyjemność być jedną z nich Będziemy oglądać ośrodek oraz rozmawiać z personelem i z Wami, pacjentkami.

Dlatego jeśli któraś z Was planuje odwiedzić Ośrodek w środę 25-go lutego w godzinach 9.00 - 16.00 i zgodziłaby się poświęcić ok. 30 minut- 1 godziny na rozmowę z nami (rozmowa jest całkowicie anonimowa, nie będzie rejestrowana dyktafonem, a Wasze dane nie zostaną nigdzie wykorzystane) i podzielić swoim doświadczeniem z leczenia, to będziemy Wam bardzo wdzięczne w imieniu wszystkich obecnych i przyszłych pacjentów tego Ośrodka.

Rozmowa będzie dotyczyć Waszych doświadczeń związanych z umawianiem na wizyty, przebiegiem wizyt, przebiegiem Waszego leczenia, współpracy z personelem medycznym, otrzymywania informacji o leczeniu itd.
Jej celem jest obiektywne opisanie Ośrodka. Na tej podstawie powstanie późniejszy raport o szpitalu przy ul. Starynkiewicza dostępny dla wszystkich pacjentów. Jest to więc bardzo ważne działanie, podejmowane PIERWSZY RAZ w Polsce, którego efektem będzie osobiste sprawdzenie i opisanie, jak wyglądają warunki leczenia w 42 Ośrodkach z całej Polski.
Dzięki temu pacjenci pierwszy raz będą mieć dostęp do pełnej i bezstronnej bazy informacji o tym gdzie i jak się leczyć.

Możecie mieć również swój wkład w tym imponującym projekcie poprzez danie swojego głosu i podzielenie się własnym doświadczeniem z innymi pacjentami. Pomagacie w ten sposób innym.

Zapraszamy do rozmowy pacjentki i pacjentów Invicta We Wrocławiu na każdym etapie leczenia: od diagnostyki począwszy, poprzez obserwację cyklu, inseminację i kriotransfery, a na in vitro i dawstwie skończywszy.

Jeśli któraś z Was zechciałaby z nami porozmawiać będziemy bardzo wdzięczne i prosimy o kontakt na pw.
Jeśli tego dnia nie planujecie odwiedzić Ośrodka, ale jesteście jego pacjentkami w trakcie leczenia i byłybyście gotowe w tym dniu się z nami niezależnie spotkać - również prosimy o kontakt na pw.

Do zobaczenia
starania od 2005
I ICSI IX.2013 - SET - VI.2014 córcia jest z nami :)
aks
Posty: 1
Rejestracja: 10 lis 2014 21:05

Re: INVICTA WE WROCŁAWIU

Post autor: aks »

Niestety nie polecam tej kliniki. Wszyscy lekarze tam pracujący mają jeden cel: wyciągnąć możliwie jak najwięcej kasy od pacjentów. Byłam u wszystkich zatrudnionych w klinice we Wrocławiu. Okazało się, że miałam torbiel okołojajowodową, która blokowała owulację, a lekarze zlecili mi szereg kosztownych badań, które de facto wykazały, że wyniki zarówno u męża jak i u mnie są ok., HSG, i IUI, którą miałam robioną 2 x. Denerwowałam się i jednocześnie byłam bezradna bo niby wszystko ok., a zajść w ciążę nie mogłam. Gdy dostałam skierowanie na trzecią IUI, stwierdziłam, że tak dalej być nie może. Po drugiej IUI pani doktor G. kazała w okresie spodziewanej miesiączki przyjechać na kolejne badania -wykrycie hormonu ciążowego – gonadotropinę kosmówkową (hCG). Dało mi to do myślenia. Przecież mogę równie dobrze zrobić test ciążowy i zaoszczędzić ok 300 zł. W rezultacie dostałam okres. Czyli po raz kolejny rozczarowanie. Postanowiłam zmienić lekarza i klinikę. Od razu stwierdził, że przy torbieli IUI nie mają sensu. Dał skierowanie do szpitala na laparoskopię i w pierwszym miesiącu po jej usunięciu, bez problemu zaszłam w ciążę i to naturalnie. Teraz jestem najszczęśliwszą osobą na świecie.
W INVICIE dodatkowo byłam stymulowana lekiem o nazwie LETROZOL, który generalnie nie jest lekiem, który jest rekomendowany przez lekarzy jako lek na stymulację owulacji, ze względu na "brak wskazań rejestracyjnych do zastosowania tego leku" oraz fakt, że letrozol nie jest zalecany przez producenta do stymulacji owulacji ze względu na działanie teratogenne (że mogą występować wady u dzieci).
Chciałabym przestrzec wszystkie dziewczyny, które starają się o dziecko, że jeżeli mają torbiele, to niech najpierw je usuną, a później rozpoczną starania lub ewentualne leczenie. W przeciwnym razie klinika się wzbogaci, a efektu nie będzie.
monika-dl
Posty: 3
Rejestracja: 02 lip 2015 11:01

Re: INVICTA WE WROCŁAWIU

Post autor: monika-dl »

Witam. Właśnie zarejestrowałam się na pierwszą wizytę do dr Mirosława Jakubów. Czy możecie mi powiedzieć co to za lekarz jakie ma opinie. Czy może jednak zarejestrować się do innego lekarza np dr.Karolina Waleśkiewicz-Ogórek. Mam stwierdzoną endometriozę i niedrożność jajników. Chce dostać się na program rządowy.
nynyny
Dokarmiam bociana ;)
Posty: 1784
Rejestracja: 24 maja 2014 21:17

Re: INVICTA WE WROCŁAWIU

Post autor: nynyny »

monika-dl Dr Jakubów ma duże doświadczenie i dobre opinie. Ja cenię ich obje - myślę, że różni ich przede wszystkim charakter - pan doktor jest bardziej flegmatyczny i spokojny, pani doktor bardziej ekstrawertyczna i mówi prosto z mostu jak jest.
A idziesz od razu na wizytę kwalifikacyjną, czy na konsultacje? - jeśli na kwalifikację, to upewnij się, czy masz wszystkie dokumenty. Bo do kwalifikacji można podchodzić tylko raz.

2014-2015 -> 3 pełne procedury, 5 x ET, 7 zarodków, aż w końcu...

02.2016 r. urodziła się nasza Kruszynka :love:



05.2017 r. - crio :-)

01.2018 r. urodził się Klusek :love:


monika-dl
Posty: 3
Rejestracja: 02 lip 2015 11:01

Re: INVICTA WE WROCŁAWIU

Post autor: monika-dl »

nynyny: Jadę na pierwszą wizytę, umawiałam się przez infolinię. O jakie dokumenty dokładnie chodzi. Ja biorę ze sobą wypisy ze szpitala po dwóch laparoskopiach, opis zabiegów oraz wyniki badań które uda mi się do tego czasu uzyskać
koxmarta
Posty: 4
Rejestracja: 11 lut 2015 08:33

Re: INVICTA WE WROCŁAWIU

Post autor: koxmarta »

Witam, Ja osobiście polecam p. Karolinę, właśnie ze względu na jej charakter i podejście do pacjenta. Przy dr Jakubowie nie czułam się bezpiecznie, nie potrafił konkretnie odpowiadać na pytania, wyznaczyć harmonogramu działań. A dr Ogórek to po prostu konkretna babka. My też skorzystaliśmy z programu rządowego :) i po pierwszej próbie oczekujemy maleństwa a oboje problemów mieliśmy mnóstwo po drodze:) Życzę powodzenia !!
Awatar użytkownika
bynioo
Posty: 220
Rejestracja: 16 lut 2010 01:00

Re: INVICTA WE WROCŁAWIU

Post autor: bynioo »

Witam,
Czy znajdę tu kogoś kto miał w tej klinice adopcję zarodka?
Pozdrawiam w ten ponury dzień...
monice.mov
Posty: 20
Rejestracja: 26 sie 2014 11:58

Re: INVICTA WE WROCŁAWIU

Post autor: monice.mov »

aks pisze:Niestety nie polecam tej kliniki. ..
i kolejna cudowna opinia forumowiczki, która ma jednego posta... ehh szkoda gadać
poza tym nie wiem skąd masz informacje że lek LETROZOL nie jest rekomendowany i ze nie jest lekiem??????????
Jesteś mądrzejsza od lekarza?
Pytam, bo byłam nim stymulowana i wszystko było ok.
MagN
Posty: 146
Rejestracja: 27 mar 2015 18:27

Re: INVICTA WE WROCŁAWIU

Post autor: MagN »

Cześć,
jestem nowa na Naszym Bocianie. Planuje in vitro z adopcją komórki jajowej i zastanawiam się którą klinikę wybrać. Myślę właśnie nad Wrocławską Invictą. Czy któraś z was jest w trakcie lub już po in vitro z komórką dawczyni w Invicie ? Polecacie tę klinikę?
Z góry dziękuje za odpowiedź,
M.N.

12.15 wizyta w Salve

01.16 jest dawczyni

02.16 mamy 3 blastki

02.16 transfer

02.16 10dpt betaHCG 192mUI/mL,12dpt 457mUI/mL

03.16 34dpt :love:

11.16 planowany TP

08.16 w 27 tc przyszedł na świat przez cc nasz synek Leoś (1,105kg)


ODPOWIEDZ

Wróć do „Gdzie się leczyć?”