KLINIKA GYNCENTRUM W KATOWICACH

Tu wymieniamy informacje i opinie o klinikach i lekarzach specjalizujących się w leczeniu niepłodności, a także cenach badań, zabiegów.

Moderator: Moderatorzy gdzie się leczyć

ODPOWIEDZ
danusia1985
Posty: 1169
Rejestracja: 04 paź 2010 16:08

Re: GYNCENTRUM Katowice

Post autor: danusia1985 »

Daj znać jak już będziesz po wizycie jak wrażenia:)
Najważniejsze żeby się w końcu udało......
gdaz
Posty: 30
Rejestracja: 23 wrz 2011 16:25

Re: GYNCENTRUM Katowice

Post autor: gdaz »

Noooo i jestem po pierwszej wizycie...
W skrócie oceniam ją bardzo pozytywnie.
Chociaż nie została podjęta żadna droga leczenia, lekarz wysłuchał każdą moją wątpliwość, wytłumaczył. Odpowiadał dokładnie na każde pytanie nawet jak mówił drugi raz o tym samym bo nie zrozumiałam :)
Na prawdę jestem zadowolona z pierwszej wizyty.
Zosia 31.05.2014r.
danusia1985
Posty: 1169
Rejestracja: 04 paź 2010 16:08

Re: GYNCENTRUM Katowice

Post autor: danusia1985 »

Cieszę się, że wrażenia pozytywne:)
Ostatnio zmieniony 27 lut 2012 12:04 przez danusia1985, łącznie zmieniany 1 raz.
jkosteczka
Posty: 2
Rejestracja: 23 lut 2012 21:02

Re: GYNCENTRUM Katowice

Post autor: jkosteczka »

Witam,
Jestem na forum nowa. Byłam w ubiegły czwartek w Gyncentrum na tzw. mini konsultacjach (bezpłatnych). Cóż od razu dowiedzieliśmy się że raczej inseminacja nie wchodzi w grę ( bardzo słabe nasienie męża). Lekarz kazał powtórzyć badanie nasienia ale po 10 do 14 dniach bez współżycia (trochę dziwne, oczywiście z nerwów zapomnieliśmy się spytać dlaczego tak długo? ). Pierwsza wizyta… z jednej strony nie owijał w tzw. bawełnę z drugiej mógł trochę delikatniej to powiedzieć. Cóż zobaczymy jak się sprawy rozwiną na razie musze zapiać się na monitoring cyklu.
danusia1985
Posty: 1169
Rejestracja: 04 paź 2010 16:08

Re: GYNCENTRUM Katowice

Post autor: danusia1985 »

zróbcie tak jak wam powiedział lekarz- widocznie sa jakies ku temu przesłanki skoro tak zadecydował.
Ostatnio zmieniony 26 lut 2012 12:33 przez danusia1985, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Antonelka
Posty: 940
Rejestracja: 10 gru 2006 01:00

Re: GYNCENTRUM Katowice

Post autor: Antonelka »

jkosteczka pisze:Witam,
Jestem na forum nowa. Byłam w ubiegły czwartek w Gyncentrum na tzw. mini konsultacjach (bezpłatnych). Cóż od razu dowiedzieliśmy się że raczej inseminacja nie wchodzi w grę ( bardzo słabe nasienie męża). Lekarz kazał powtórzyć badanie nasienia ale po 10 do 14 dniach bez współżycia (trochę dziwne, oczywiście z nerwów zapomnieliśmy się spytać dlaczego tak długo? ). Pierwsza wizyta… z jednej strony nie owijał w tzw. bawełnę z drugiej mógł trochę delikatniej to powiedzieć. Cóż zobaczymy jak się sprawy rozwiną na razie musze zapiać się na monitoring cyklu.
Witaj i rozgość się na forum :) .
Przy słabych wynikach nasienia masz jeszcze możliwość inseminacji nasieniem dawcy, z tym, że oczywiście taka alternatywa wymaga akceptacji was obojga. Jest to wyjście o wiele tańsze (1000 zł+ wizyty i ewentualnie leki do inseminacji jeśli są konieczne) niż metody in vitro (koszt ok 7000 tys + leki).
Ja na waszym miejscu powtórzyłabym badania męża po ok. 3-5 dniowej abstynencji.
Malutki człowieczek urodził się 31.08.2013 :-)
jkosteczka
Posty: 2
Rejestracja: 23 lut 2012 21:02

Re: GYNCENTRUM Katowice

Post autor: jkosteczka »

Od miesiąca faszeruję męża różnymi środkami zalecanymi w Internecie, plus soczki, warzywa luźne bokserki i liczę na lepsze parametry. Mąż był u urologa jego reakcja: „nie stresować się przychodzą z gorszymi wynikami”, a ginekolog z Gyncentrum od razu jasno postawił sprawę. Co lekarz to inna interpretacja grrr. Bądź tu mądry! No mamy zamiar zrobić badania powtórne za 2 miesiące ale tak jak zalecają ( 3 -5 dni bez współżycia). Dzięki za info.
axsinia
Posty: 16
Rejestracja: 24 maja 2011 17:18

Re: GYNCENTRUM Katowice

Post autor: axsinia »

leczylam się w gyncentrum, bez efektów, moze to kwestia mojego negatywnego nastawienia... nie wiem. jestem po 3 inseminacjach w gyncentrum, wszystkie bez efektów.
sama klinika ok
szczególnie polecam dr Piekarz cudowna kobieta!!
Awatar użytkownika
danio83
Posty: 28
Rejestracja: 19 mar 2012 21:51

Re: GYNCENTRUM Katowice

Post autor: danio83 »

Witam serdecznie na forum :D Od lutego zaczeliśmy z mężem zmagania w gyncentrum u dr Mercika, jesteśmy po wstępnych badaniach hormonalnych,oraz nasienia. Wyniki moje wg doktora są do wyregulowania natomiast męża niepokojące... mamy powtórzyc badania pod koniec miesiąca i wtedy będziemy decydowac co dalej. Jestem ciekawa czy macie jakieś inf. dot. skuteczności zajścia w ciąże w tej klinice bo ja takich na stronie nie zauważyłam, a forumowiczki pewnie mają większą wiedzę. Będę wdzięczna za info.
05.2012- 1 AID- córcia 29.01.2013
02.2016- 2AID- CB
3,4,5-AID- bhcg0
Szukanie przyczyny w immunologii
Immuno-ok
6-AID- bhcg0
06.17-AZ
danusia1985
Posty: 1169
Rejestracja: 04 paź 2010 16:08

Re: GYNCENTRUM Katowice

Post autor: danusia1985 »

Statystyk raczej na stronie nie zamieszcza bo klinika w Katowicach dziala dopiero od niedawna.
koral111
Posty: 11
Rejestracja: 02 kwie 2012 20:00

Re: GYNCENTRUM Katowice

Post autor: koral111 »

Witam!Jestem tu nowa.Postanowiłam napisać ponieważ jestem dziś po pierwszej wizycie w gyncentrum, u dr Dariusza Mercika.Moje ogólne wrażenie jest dobre.Dr zadał kilka pytań dotyczących starań o dziecko i wcześniejszego leczenia.Wykonał badanie usg.Lekarz raczej małomówny ale sprawiający wrażenie znającego się na rzeczy.W czasie usg zauważył pęcherzyk ciążowy, zapisał zastrzyk ovitrelle na jego pęknięcie i powiedział, że liczy na to, że tym razem się uda.Jeśli nie, poprosił o wykonanie kilku badań hormonalnych i pojawienie się u niego z wynikami.Zdziwiły mnie jednak 2 rzeczy.Po pierwsze, nie wykonał tradycyjnego badania ginekologicznego(może następnym razem się tym zajmie?) a po drugie zastrzyk zalecił kupić u nich w klinice(cena 110zł)...a z tego co sprawdziłam później w internecie można go kupić dużo taniej.Cena wizyty 200zł+zastrzyk 110zł, razem 310zł-to dzisiejszy bilans .Liczy się jednak tylko to, żeby się udało.To najważniejsze.Napiszę po kolejnej wizycie.Pozdrawiam!
danusia1985
Posty: 1169
Rejestracja: 04 paź 2010 16:08

Re: GYNCENTRUM Katowice

Post autor: danusia1985 »

koral111 chyba Ci sie cos pomylilo- pecherzyk ciazowy to wczesna ciaza!!!! po prostu zblizala Ci sie owulacja a to byl pecherzyk z komorka jajowa!!!!

Moglas zaptytac dlaczego masz go kupic w klinice as nie gdzie indziej- moze chcieli Ci go zrobic od razu w ten sam dzien i dla Twojej wygody zebys nie musiala latac, a mozliwe ze poprostu lek jest trudnodostepny i w aptekach trzeba go zamawiac?? nie wiem, a moze zeczywiscie chca zarobic? ciezko stwierdzic Odopowiednikiem ovitrelle jest pregnyl, ale juz nie pamietam ile kosztuje.
IvonM
Posty: 12
Rejestracja: 29 mar 2012 21:41

Re: GYNCENTRUM Katowice

Post autor: IvonM »

Wiem, że w Lublinie można spokojnie kupić Ovitrelle w cenie około 65zł, a Pregnyl jest sporo tańszy bo kosztuje za ampułkę około 8 zł, ale trzeba wiedzieć gdzie szukać ;-)
danusia1985
Posty: 1169
Rejestracja: 04 paź 2010 16:08

Re: GYNCENTRUM Katowice

Post autor: danusia1985 »

Tylko jak bralam pregnyl to za kazdym razem dwie ampulki naraz, a ovitrelle tylko jedna. No wiesz za luksus trzeba placic- nie musisz nigdzie chodzic i od razu Ci go podaja, jednak nie powinno byc takiej duzej roznicy w cenie- gora 5 zl moim zdaniem- to i tak sporo, a sprzedaja tych zastrzykow naprawde duzo
koral111
Posty: 11
Rejestracja: 02 kwie 2012 20:00

Re: GYNCENTRUM Katowice

Post autor: koral111 »

danusia 1985 masz rację :) miałam na myśli pęchcerzyk owulacyjny. Nie wiem czemu napisałam "ciążowy". Chyba podświadomie bo bardzo chciałabym żeby to był właśnie pęchcerzyk ciążowy. No cóż.. Co do zastrzyku to miałam go sobie podać sama, następnego dnia po wizycie więc w tej kwestii nie miało znaczenia czy kupię go w klinice czy w aptece, ale lekarz faktycznie wspomniał coś o tym, że lek jest trudno dostępny. Zamierzam sprawdzić w pobliskich aptekach czy lek jest dostępny i w jakiej cenie. Jeśli okaże się , że jest zdecydowanie tańszy to następnym razem poproszę tylko o receptę. Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gdzie się leczyć?”