KLINIKA MEDART W POZNANIU (cz.II)

Tu wymieniamy informacje i opinie o klinikach i lekarzach specjalizujących się w leczeniu niepłodności, a także cenach badań, zabiegów.

Moderator: Moderatorzy gdzie się leczyć

Mobe
Posty: 3461
Rejestracja: 10 sie 2006 00:00

Post autor: Mobe »

Hej dziewczyny, rzadko piszę na medartowskim wątku, ale jestem pacjentką dr Ż. czy możecie mi napisać jakich badań dr wymaga przed IVF, jestem już zmęczona nieudanymi IUI i chcę podejść do ICSI i ile mniej więcej trwają przygotowania.
:bigok: :bigok: za juuutkę i Ziomalka

Dodane po: 1 godzinie 15 minutach:

Halo dziewczyny, juuuti urodziła!
ZIOMALEK JEST DZIEWCZYNKĄ! :fala :fala :fala :fala :fala :fala
Awatar użytkownika
niniuszek
Posty: 106
Rejestracja: 28 gru 2006 01:00

Post autor: niniuszek »

Mobe co do badań to zależy od pacjentki, jej "przeszłości"...

Ja np (po 6AID-) miałam histeroskopię, a z kolei np Majda laparoskopie...Dr nie ma jakiejś określonej liczby badań tak jak jest np w Novum, gdzie dostajesz całą listę badań i musisz je wszystkie odbębnić tak czy siak.. Jedynie co na pewno będzie wymagał to prawidłowy posiew...

Przykro mi, że Ci się nie udało ale może jeszcze warto spróbować jedną insemkę? Jeśli zdecydujesz się jednak na IVF w Medarcie to nie ma jakiś specjalnych przygotowań, startujesz w 21 dniu cyklu, gdzie dostajesz wyciszacz (Diphereline),czekasz na miesiączke, i dalej już od 3-4 dnia cyklu codziennie zastrzyki, aż do uzyskania jajeczek dojrzałych do punkcji...

Dodane po: 1 minucie:

Gratulacje dla juuuti i buziaczki dla córeczki !!!!
Awatar użytkownika
MAJDA
Posty: 2124
Rejestracja: 10 lut 2006 01:00

Post autor: MAJDA »

Gratulacje dla Juuutki i Ziomalkowej!! :fala :fala :fala :fala :fala :fala

Mobe ale @ jeszcze nie przyszla wiec moze nie wszystko stracone :bigok:
<a href="http://suwaczki.maluchy.pl/li-28291.png">nasz kochany kwiatuszek</a>
Mobe
Posty: 3461
Rejestracja: 10 sie 2006 00:00

Post autor: Mobe »

niniuszek dzięki!
Mobe ale @ jeszcze nie przyszla wiec moze nie wszystko stracone

Oj Majdula, obawiam się że stracone.
Awatar użytkownika
Gość

Post autor: Gość »

Mobe pisze: :bigok: :bigok: za juuutkę i Ziomalka

Dodane po: 1 godzinie 15 minutach:

Halo dziewczyny, juuuti urodziła!
ZIOMALEK JEST DZIEWCZYNKĄ! :fala :fala :fala :fala :fala :fala
:DDD: :DDD: :DDD: wspaniale! Gratulacje dla juuuti!
Mobe pisze:Hej dziewczyny, rzadko piszę na medartowskim wątku, ale jestem pacjentką dr Ż. czy możecie mi napisać jakich badań dr wymaga przed IVF, jestem już zmęczona nieudanymi IUI i chcę podejść do ICSI i ile mniej więcej trwają przygotowania.
Mobe ja jestem "w trakcie", też u dr Ż. On mi powiedział tak: ze względu na to, że mąż ma słabsze plemniki, leczenie zaczyna od założenia, że ze mną wszystko jest w porządku, a gdy napotka przeszkodę to ją wtedy eliminuje. Podczas kolejnych wizyt mnie przygotowywał, miałam hsg, na każdych wizytach usg, gdzie dr stwierdził, ze coś nie tak z moimi owulacjami, oczywiście posiew, na początku były hormony badane. Mam długi protokół i jestem po antykoncepcyjnych i dipherelinie 3,75. Jutro idę na wizytę i jeżeli wszystko będzie ok, to zacznę stymulację. Mimo pewnych "wyskoków" mojego organizmu, wszystko przechodzi w miarę płynnie, póki co. Ale ja nie miałam wcześniej żadnych badań. Więc pewnie jak przyjdziesz ze swoją "historią" to będzie działał inaczej.
Pozdrawiam.

Dodane po: 9 minutach:

Mobe no i u nas wszystko trwa 3 miesiące, ale miałam jazdy z cyklami - to niespodziewanie 2 tygodniowe, to 6, i trudno było zaobserwować cokolwiek, brałam też antybiotyki bo posiew wykazał bakterię i potem czekałam na drugi wynik, żeby z głupich powodów nie stracić szansy. no i antykoncepcyjne cały cykl, czyli kolejny miesiąc.
Awatar użytkownika
moonniiaa
Posty: 5795
Rejestracja: 24 kwie 2007 00:00

Post autor: moonniiaa »

Witajcie dziewczynki, czekam na @ powinna dzis przyjść, widzę że się spóźnia, ehh, jak chce się żeby przyszła to się paskuda ociąga...
a poza tym, to obchodzimy dizś z m 3cią rocznice śłubu :)
Damianek ur. 16.08.2009
Dziękujemy Ci dr Żak
Hubercik ur. 21.06.2011
mała, mała Żaba
Damiankowe ząbki
Tygrysek
Awatar użytkownika
anka1126
Posty: 290
Rejestracja: 04 wrz 2007 00:00

Post autor: anka1126 »

Juuti :fala :fala :fala :fala :fala :fala gratulacje!!!!!!! i to ja miałam rację stawiają cna dziewczynkę!!!!!!!!!!(ale to troszkę z innego wąteczku)
1 ivi 21.09- nieudana
laparoskopia ok
2 ivi 15.01-nieudana
przerwa z nadzieją na mały cudzik:)
Awatar użytkownika
Iskra5
Posty: 128
Rejestracja: 22 lut 2006 01:00

Post autor: Iskra5 »

juuuti GRATULACJE dla Całej Rodzinki!!!! Bądźcie zdrowi i niech córcia szybko rośnie! To cudowne, że już jesteś MAMĄ! \:D/
Awatar użytkownika
martynka32
Posty: 648
Rejestracja: 05 cze 2006 00:00

Post autor: martynka32 »

JUUUTI- kochana ogromne gratulacje :fala :fala :fala :fala
MALUSZKU- witaj na swiecie
ANUSIA mój naturalny Cudzik.
Ur.24.01.2008
Awatar użytkownika
Muchomorek
Posty: 1466
Rejestracja: 10 paź 2006 00:00

Post autor: Muchomorek »

JUUti ogromne gratulacje =D> Witamy Panią Ziomalkową po tej stronie brzuszka :cmok: Mam nadzieję że szybko dojdziesz do siebie i zajrzysz do nas :D
Długa droga za nami.
Teraz szczęśliwa mama ado :)
Awatar użytkownika
tea
Posty: 796
Rejestracja: 24 wrz 2007 00:00

Post autor: tea »

juuuti WIELKIE GRATULACJE!!! Dużo zdrowia i pociechy z córci ! Obyś szybko tu do nas zajrzała z samymi dobrymi wiadomościami!
5 Aniołków
Awatar użytkownika
moonniiaa
Posty: 5795
Rejestracja: 24 kwie 2007 00:00

Post autor: moonniiaa »

czy ktoś wie kiedy juuuti wraca ze szpitala?

Dodane po: 15 minutach:

INFO OD JUUTI :
dziś czuje się dużo lepiej, zaczęła wstawać, bo nie podoba Jej się sikanie do basenu (niemożliwe ); podczas porodu był przy Juti obecny Jej lekarz prowadzący (to on robił ciecie), po porodzie też się o nią troszczył ; niestety malutka Łucja jest, póki co, na innej sali (może to i dobrze, bo Jutka musi dojśc do siebie, nabrać sił); jeszcze nie karmiła Małej;
prosiła o przekazanie pozdrowień dla wszystkich kibicujących forumowych ciotek
Damianek ur. 16.08.2009
Dziękujemy Ci dr Żak
Hubercik ur. 21.06.2011
mała, mała Żaba
Damiankowe ząbki
Tygrysek
Awatar użytkownika
tea
Posty: 796
Rejestracja: 24 wrz 2007 00:00

Post autor: tea »

a co tu taka cisza? juuuti nie ma, to nikt nie pisze...
a ja mam pytanie za 100 punktów: kiedy dokładnie wraca doktor? wyjechał wczoraj, podobno na tydzień, to będzie w przyszły czwartek czy piątek w klinice?
5 Aniołków
Awatar użytkownika
moonniiaa
Posty: 5795
Rejestracja: 24 kwie 2007 00:00

Post autor: moonniiaa »

tea hmmm,no niestety nie pomogę Ci, bo też wiem tylko że wyjechał,pewnie będzie miał dużo pacjentek po powrocie, a ja czekam na @, może jutro przylezie i po @ zaraz muszę do dra i bierzemy się za przygotowanie do in vitro.

Dziewczynki które robiły IVF u dra, gdzie to się robi?u niego w gabinecie?czy w szpitalu?jak długo to trwa?
Damianek ur. 16.08.2009
Dziękujemy Ci dr Żak
Hubercik ur. 21.06.2011
mała, mała Żaba
Damiankowe ząbki
Tygrysek
Awatar użytkownika
niniuszek
Posty: 106
Rejestracja: 28 gru 2006 01:00

Post autor: niniuszek »

moonniiaa co do IVF to w Medarcie jest taka salka zabiegowa; gdzie odbywa sie punkcja owocytow (okolo 10-15 min w znieczuleniu ogolnym), oraz transfer zarodkow (transfer to minutka; potem trzeba odczekac troszke; jak po inseminacji). Ta salka jest gdzies obok gabinetu; ktores z tych drzwi obok; dokladnie nie pamietam ktore.
Tea wydaje mi sie; ze dr mial wrocic po 17pazdziernika.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gdzie się leczyć?”