Gdzie iui na NFZ?

Tu wymieniamy informacje i opinie o klinikach i lekarzach specjalizujących się w leczeniu niepłodności, a także cenach badań, zabiegów.

Moderator: Moderatorzy gdzie się leczyć

Margolek
Posty: 2
Rejestracja: 28 kwie 2010 23:04

Re: Gdzie iui na NFZ?

Post autor: Margolek »

hej Dziewczyny, ja jestem tu początkująca :) ale może się na coś przydam...
Ja robiłam w zeszłym roku 5 iui w WARSZAWIE pl.Starynkiewicza. Nie pamietam szczegółów może ale nie miałam problemów z dostaniem się tam. Potrzebne jest oczywiście skierowanie do poradni lecz.niepł i aktualne ubezpieczenie. Terminy nie są jakoś pieruńsko odległe.
Ja po pierwszej wizycie miałam zalecone jeszcze jakieś badania ( trochę badań już miałam zrobionych ) i od razu miałam monitoring.
Powiem szczerze, mają tam raczej niezły bajzelek i chyba nie do końca to ogarniają, więc można spokojnie podchodzić do zabiegu kilkakrotnie.
Mi nikt nie zaproponował nawet żadnych stymulacji/wspomagaczy przed i zdaje się, że nie maja tego w zwyczaju i wygląda to trochę tak, jakby nikt się tym za b.nie przejmował i robił na odwal się. Raz trafił mi się na monitoringu chyba jakiś początkujący lekarz, który najpierw nie mógł mi nawet zlokalizować jajników, a potem ściemnił, że widzi pęcherzyki i niestety nie wcelował ( bo w tym czasie one powinny mieć zupełnie inne rozmiary ), no i jeden z cykli przepadł tak sobie... :evil:
Mam jeszcze sporo innych zastrzeżeń do Starynkiewicza, np.przygotowanie nasienia, podjeście do pacjentów.
a Andrologia to już zupełna masakreska! Lekarz ( przyjmuje tylko jeden, "wielki" pan prof pożal się.. ), który traktuję panów, jak kolejny numerek w kolejce, bez rozmowy, tłumaczenia, specjalnych pytań. Nie mówiąc już o warunkach w jakich panowie mają oddawać nasienie... porażka! :firing: - to trzeba by było zrobić z takimi miejscami.

Tak więc sama nie wiem, czy lepiej bezpłatnie, a być traktowanym, jak śmieć, czy za kaskę ale za to czuć się, jak człowiek...?
Mały honor zwracam, bo jedna iui się udała, prawie, bo była ciąża ale bez zarodka. ale jakoś nie mam ochoty do nich wracać i chyba będę próbowała prywatnie.

ale się rozpisałam... w każdym razie powiem Wam, że czytając Wasze wpisy jestem pełna podziwu dla Waszej siły, cierpliwości i optymizmu, bo mi tego zaczyna brakować... :cry:
trzymam kciuki za wszystkie Wasze próby.
Awatar użytkownika
dora_kg
Posty: 273
Rejestracja: 19 sty 2011 12:06

Re: Gdzie iui na NFZ?

Post autor: dora_kg »

Witam

Czy w Szczecinie - Policach można nadal na NFZ zrobić IUI ?


Tu jest nowe vademecum NFZ może się komuś przyda
http://www.nfz.gov.pl/new/art/4379/vade ... _02_17.pdf
20.12.2008 II kreseczki
24.12.2008 Aniołek 8tc
starania do 03.2011 ( hormony, laparao)
30.03.2011 II kreseczki
22.04.2011 Aniłek 6tc
04.2012 1 IUI ( clo)porażka
10.2012 Diagnoza PCOS !!!
Awatar użytkownika
kasiula4
Posty: 1811
Rejestracja: 31 lip 2010 22:51

Re: Gdzie iui na NFZ?

Post autor: kasiula4 »

Witajcie! Słyszałam coś o szpitalu CZMP w łodzi. może tam wykonują iui na nfz? a jeśli nie to może w Częstochowie ktoś wie czy wykonują albo w okolicach. Do poznania czy na Śląsk mi daleko i nie opłaca się ze względu na koszty i branie wolnego.
Jeśli koś będzie coś wiedział to proszę o info.
pozdrawiam. kasiula4
starania od 2009r.
23.07.2014 punkcja, brak tranferu :(
Zmiana planów, planowana wizyta w oa
30.01.2015 pierwsze spotkanie w ośrodku, kompletowanie dokumentacji
21.03.2016 koniec marzeń o adopcji:((
Na chwilę obecną nie wiemy co dalej:(
Prosiłam o wszystko, by cieszyć się życiem; dostałam życie, by cieszyć się wszystkim.
kasiamilka
Posty: 1286
Rejestracja: 27 sie 2010 20:58

Re: Gdzie iui na NFZ?

Post autor: kasiamilka »

kasiula4 o leczeniu w CZMP to zapomnij, tam już nawet nie ma poradni niepłodności. Można tam tylko zrobić HSG, ale słyszałam, że RTG do tego używany jest od początku czyli ma ze 20 lat albo więcej.
czułam że się uda, dziękuję Salve.
malag
Posty: 2
Rejestracja: 24 kwie 2010 08:34

Re: Gdzie iui na NFZ?

Post autor: malag »

W Policach nadal robią IUI na Nfz. Miło i sprawnie :)
Awatar użytkownika
Gość

Re: Gdzie iui na NFZ?

Post autor: Gość »

Witajcie :)
A macie jakieś informację odnośnie Krakowa lub ewentualnie Tarnowa?
mg5
Zarząd Stowarzyszenia
Zarząd Stowarzyszenia
Członek Stowarzyszenia
Posty: 18659
Rejestracja: 16 lut 2008 01:00

Re: Gdzie iui na NFZ?

Post autor: mg5 »

Witam serdecznie, szukam ośrodka wykonującego iui na NFZ we Wrocławiu. Z góry dziękuję za każdą wskazówkę.



 


Awatar użytkownika
wiki1976
Posty: 4
Rejestracja: 17 lut 2005 01:00

Re: Gdzie iui na NFZ?

Post autor: wiki1976 »

[treść wymoderowano jako niezgodną z tematem wątku]
Awatar użytkownika
Gość

Re: Gdzie iui na NFZ?

Post autor: Gość »

Cześć Dziewczyny,
Czy może któraś z Was dowiedziała się między czasiemoże gdzie aktualnie można zrobić inseninację na NFZ w Krakowie?
Awatar użytkownika
kajszko
Posty: 545
Rejestracja: 18 paź 2010 16:46

Re: Gdzie iui na NFZ?

Post autor: kajszko »

Witajcie dziewczyny .Mam pytanie,bo jestem już kłębkiem nerwów ,moja doktor obiecała mi po znajomości iui we Wrocku <bo inaczej ponoć trzeba leczyć się u nich z 8,9 miesięcy,zanim dopuszczą do iui>ale oni zaczęli się przenosic i tak sie przenoszą już 3 miesiąc a ja czekam :( najwcześniej w przyszłym cyklu .Chcę cos wykąbinowac jeszcze w tym mam dopiero 6 d.c jestem pierwszy miesiąc na ziołach księdza Sroki.
BARDZO proszę Was dziewczyny napiszcie gdzie na Ślasku można zrobić iui na NFZ albo taniutko .
Będziemy ogromnie wdzięczni.
Co z tym szpitalem robiła któras ?szpital specjalistyczny nr2 w bytomiu, ul batorego 15,
a w Bielsko białej?? :?:
AMH 0,4
FSH 13;11; po biosteronie 3x25-->9,87 ; 5,25!:) 8,92 przy normach (3,85-8,78)
żołnierzyki ŚREDNIE
20.07.2011 naturalny CUD!29d.c zobaczyłam II kreski-zwariowałam!Przy FSH 11 !
30d.c beta 132,18 ;34d.c beta 734,79!!!ufff;36d.c beta2568,7
50d.c :love: Jest nasza kruszynka z serduniem
moje malenstwo
małgocha
Posty: 1378
Rejestracja: 19 kwie 2011 22:48

Re: Gdzie iui na NFZ?

Post autor: małgocha »

Margolek pisze:... Powiem szczerze, mają tam raczej niezły bajzelek i chyba nie do końca to ogarniają, więc można spokojnie podchodzić do zabiegu kilkakrotnie.
Mi nikt nie zaproponował nawet żadnych stymulacji/wspomagaczy przed i zdaje się, że nie maja tego w zwyczaju i wygląda to trochę tak, jakby nikt się tym za b.nie przejmował i robił na odwal się. Raz trafił mi się na monitoringu chyba jakiś początkujący lekarz, który najpierw nie mógł mi nawet zlokalizować jajników, a potem ściemnił, że widzi pęcherzyki i niestety nie wcelował ( bo w tym czasie one powinny mieć zupełnie inne rozmiary ), no i jeden z cykli przepadł tak sobie... :evil:
Mam jeszcze sporo innych zastrzeżeń do Starynkiewicza, np.przygotowanie nasienia, podjeście do pacjentów.
a Andrologia to już zupełna masakreska! Lekarz ( przyjmuje tylko jeden, "wielki" pan prof pożal się.. ), który traktuję panów, jak kolejny numerek w kolejce, bez rozmowy, tłumaczenia, specjalnych pytań. Nie mówiąc już o warunkach w jakich panowie mają oddawać nasienie... porażka! :firing: - to trzeba by było zrobić z takimi miejscami....
Na Starynkiewicza od razu mi lekarz powiedział, że robią do 5 razy bo za tyle zwraca NFZ. Dla czego uwarzasz, że źle przygotowują nasienie?
A pęcherzyki super widać na monitorze w trakcie badania - no może nie widać jakiej są wielkości bo to lekarz mierzy. Mnie też dodatkowo nie stymulowali ale mi ładnie rosną i pękają pęcherzyki więc w moim przypadku to szkoda kasy i wątroby na nie potrzebne leki.
Co do androloga to się nie wypowiadam bo mój M był badany gdzie indziej. Ale androlog robił zabieg - ja byłam zadowolona z podejścia do pacjenta. Trochę trzeba się naczekać ale w końcu to państwowa służba zdrowia.

Miałam tam dopiero 1 iui i trochę mnie przeraziła Twoja wypowiedź.
starania od 12.2008r
6x IUI :(
04.2013 ivf/icsi - ;)
27.12.2013 - Nasza córeczka przyszła na świat
stokrotka777
Posty: 195
Rejestracja: 04 maja 2011 20:42

Re: Gdzie iui na NFZ?

Post autor: stokrotka777 »

witajcie dziewczyny,
inseminacja jest refundowana NFZ. w Szczecinie w Policach w klinice leczenie niepłodności. prywatnie- (czoraj miałam) klinika vitrolife 700 zł+90 złotych zastrzyk przed.Teraz czekam ... całe dwa tygodnie nim coś będzie wiadomo. na razie jestem spokojna chociaż im więcej czytam na ten temat tym większy ogarnia mnie niepokój.

Pozdrawiam
02.2008 - laparotomia-usunięcie torbieli krwotocznej
09.2010-laparoskopia -usunięcie torbieli
10.2010 HSG -ok
2011-I IUI- :( II IUI- :(
07.2011- laparoskopia-usunięcie zrostów; HSG-ok
AMH-4,7
diagnoza-LUF
5.02.2012 pick up
8.02.2012 transfer 2 maluchów: 5A1 kompakt, 6B2 :(
Awatar użytkownika
kajszko
Posty: 545
Rejestracja: 18 paź 2010 16:46

Re: Gdzie iui na NFZ?

Post autor: kajszko »

OJJJ JA JUŻ SAMA ZNALAZŁAM NA NECIE ! W FERTI-MEDZIE ROBIĄ NA NFZ TYLKO 70ZL PŁACI SIE ZA USG !!!
AMH 0,4
FSH 13;11; po biosteronie 3x25-->9,87 ; 5,25!:) 8,92 przy normach (3,85-8,78)
żołnierzyki ŚREDNIE
20.07.2011 naturalny CUD!29d.c zobaczyłam II kreski-zwariowałam!Przy FSH 11 !
30d.c beta 132,18 ;34d.c beta 734,79!!!ufff;36d.c beta2568,7
50d.c :love: Jest nasza kruszynka z serduniem
moje malenstwo
Awatar użytkownika
Gość

Re: Gdzie iui na NFZ?

Post autor: Gość »

tutaj macie link do Katowic iui na NFZ http://www.nasz-bocian.pl/node/17564
Awatar użytkownika
playgirl
Posty: 554
Rejestracja: 28 kwie 2011 21:07

Re: Gdzie iui na NFZ?

Post autor: playgirl »

nela81 a orientujesz sie moze czy mozna tam, tak po prostu przyjsc i zapisac sie na iui z NFZ? czy tez wczesniej trzeba chodzic kliniki na wizyty? Mam np. cały monitoring w Provicie, a chcialabym miec iui za darmo w Gyn?
start: 2009/ armia ok/ 2010/07: c.p. - p.s.
Hashimoto, niedoczynność- diagnoza 2011/06
2011: 5 iui (-)
IMSI 2012- AMH 3.7- 11dpt: bHcg 270, Kochana coreczka!
KTR XI/13 (-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gdzie się leczyć?”