ANGLIA

Tu wymieniamy informacje i opinie o klinikach i lekarzach specjalizujących się w leczeniu niepłodności, a także cenach badań, zabiegów.

Moderator: Moderatorzy gdzie się leczyć

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
oczekujaca
Posty: 1296
Rejestracja: 15 lis 2005 01:00

Post autor: oczekujaca »

Misia26 Witam ciebie ale nie wiem nic o leczeniu w Irlandii.Chyba powinno byc tak samo jak w Anglii.Zorientuj sie najpierw czy macie tam tez lekarza rodzinnego,zarejestruj sie i przedstaw problem. Potem sie toba zajma ale mysle ze pierwszym krokiem powinien byc lekarz ogolny. Pozdrawiam :D

Dodane po: 5 minutach:

A to ty tez z lubuskiego?! A mozna wiedziec skad?
Awatar użytkownika
patrysiantko
Posty: 1646
Rejestracja: 19 lip 2006 00:00

hej

Post autor: patrysiantko »

Niestety irlandiia nalezy do niechlubnych krajii gdzie nieplodnosci nie refunduja a leczenie jest platne,nawet wizyta u GP 50 Euro,mieszkałam kiedys w irlandii.
Awatar użytkownika
misia26
Posty: 69
Rejestracja: 13 mar 2007 01:00

Post autor: misia26 »

oczekujaca pochodze z Drezdenka malej miesciny kolo Gorzowa WLKP
co do leczenia to znalazlam jaks polska klinike z polskimi lekarzami i chyba tam udam sie najpierw bo wlasnie boje sie ze do tych spraw irlandczycy maja gorsze podejscie mniej sie tym przejmuja
2005 - 2 Aniolki!!!
1-2 IUI :(
12.09-2 grube krechy:)-naturalsik
I tak mija 12 tydz.oby tak dalej:)
Awatar użytkownika
patrysiantko
Posty: 1646
Rejestracja: 19 lip 2006 00:00

hej

Post autor: patrysiantko »

Misia a ile masz lat,jak dlugo sie leczysz? i co jest twoim problemem w zajsciu?
Awatar użytkownika
misia26
Posty: 69
Rejestracja: 13 mar 2007 01:00

Post autor: misia26 »

patrysiantko masz wiadomosc na pw
2005 - 2 Aniolki!!!
1-2 IUI :(
12.09-2 grube krechy:)-naturalsik
I tak mija 12 tydz.oby tak dalej:)
Awatar użytkownika
Dominique25
Posty: 35
Rejestracja: 17 lis 2006 01:00

Post autor: Dominique25 »

Witajcie...
Doastalm list ze szpitala z prosba o kontak w cely wyznaczenia terminu. No i sie okazuje, ze nie bedzie to latwe, bo badanie wykonuje sie tylko w czwartki. A dodatkowym utrudnieniem jest fakt, ze tylko do 13dc wlacznie.
Tak wiec w tym cyklu nie ma juz miejsca by mnie wcisnac. Kazali zadzwonic pierwszego dnia kolejnego cylku. Moze wtedy beda jakies terminy. Pani jednak kazala uzbroic sie w cierpliwosc, bo czasami na zrobienie tego badania trzeba czekac nawet kilka miesiecy.
Awatar użytkownika
grejka
Posty: 1349
Rejestracja: 04 cze 2006 00:00

hsg

Post autor: grejka »

Dominique25, U mnie tez bylo podobnie z tym hsg ale jak zadzwonilam to umowiono mnie na 18 dc w sumie to dobrze bo chcialam miec to szybko za soba. Jedno co gorsze to mielismy dluzszy okres wstrzemiezliwosci :oops:
Awatar użytkownika
genetix
Posty: 38
Rejestracja: 22 kwie 2007 00:00

Post autor: genetix »

Witajcie dziewczyny.
Ja również mieszkam w UK. Początkowo w hrabstwie Kent i blisko Londynu a od ok 3 miesięcy w hrabstwie Suffolk.
Ja doświadczenie z NHS mam bardzo złe. Poroniłam, do tego nikt za bardzo się tym nie przejął i na koniec dostałam ulotkę jak chce poronić.
Plamić zaczęłam dosyć wcześnie i kiedy poszłam do moejgo GP zapisał mnie na USG, ale dopiero po długim świątecznym weekendzie, ponieważ peggy coole jest zamknięte i nie robi się w weekendy bank holliday - e.
Tak więc w okresie oczekiwania na usg wylądowałam na pogotowiu. Wzięli mnie na oddział, pobrano mi cytologię na zwykłym szpitalnym lóżku, oczywiście nie będę się rozpisywała że czekałam na pielęgniarki dłuuugo i że wyników badań nie ujżałam do dziś, i że poza tym śmiesznym badaniem i wywiadzie nie było już nic.
Po pierwszym usg pytałam o leki, duphaston, badania - odpowiedź lekarki była taka - niestety nie możemy pani pomóc...,....nie ma żadnych leków na podtrzymanie...,...musi pani czekać na koelje usg dwa tygodnie...,...niewiadomo co się wydarzy...,...badań żadnych też nie wykonujemy...
Dla mnie to jest masakra!
Nie będę się rozpisywała i opowiadała ze szczegółami, ale to co ja tam pzrszłam to nikomu nie życze. Narzekałąm na Polską służbę zdrowia, bo fakt, zdarza się że państwowa służba zdrowia też potrafi dać w kość, tylko że w naszym kraju jest możliwość i jeszcze w miarę stać na lekarza prywatnego w razie czego. Po za tym jak jest zagrożenie ciąży zawzse jest szybka interwencja i przedewszystkim - czy to prywatnie - czy nie - robione są od początku ciąży systematycznie badania, co miesiąc, jak trzeba częściej.
Taka oto moja reflkeksja i moje doświadczenia z NHS.
Mogła bym również rozpisywać się na temat wizyt u GP, kiedy to poszłam z moim atopowym zapaleniem skóry i przyjęłą mnie sudentka korzystająca 30 min z książki, dzwoniąca do innego lekarza spytać o poradę itd...itd...
Szkoda gadać
Awatar użytkownika
oczekujaca
Posty: 1296
Rejestracja: 15 lis 2005 01:00

Post autor: oczekujaca »

genetix Przykro mi.
Oby nigdzie nikomu wiecej sie taka pomoc medyczna nie prztrafila :evil: :evil:
Awatar użytkownika
Dominique25
Posty: 35
Rejestracja: 17 lis 2006 01:00

Post autor: Dominique25 »

genetix...bardzo mi przykro:( Niestety tutaj tak jest. Az boje sie myslec, co bedzie jak juz uda mi sie zajsc w ciaze. Slow brakuje...
Ja juz odliczam dni do wizyty w kliniece w Polsce. Licze na to, ze padna jakies konkrety.
Awatar użytkownika
genetix
Posty: 38
Rejestracja: 22 kwie 2007 00:00

Post autor: genetix »

Ja tam dziewczyny trzymam kciuki za każdą z Was i życze abyście trafiły na dobrą opiekę medyczną a jeśli nie na opiekę to ciąże bez komplikacji. Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
oczekujaca
Posty: 1296
Rejestracja: 15 lis 2005 01:00

Post autor: oczekujaca »

Dominique25 a kiedy masz ta wizyte w Polsce? Ja tez odliczam dni do 28 maja :wink:
Awatar użytkownika
Dominique25
Posty: 35
Rejestracja: 17 lis 2006 01:00

Post autor: Dominique25 »

oczekujaca...badania 7 maja, a wizyta osmego maja. Jak tylko bede cos wiecej wiedziala to zaraz dam Wam znac!!!
Awatar użytkownika
grejka
Posty: 1349
Rejestracja: 04 cze 2006 00:00

wakacje

Post autor: grejka »

dziewczyny, jade dzis na cale 2 tyg na urlop do Turcji. Mam zamiar oddac sie zapomnieniu z :oops: mezem i relakowac sie caly ten czas... Moze wrocimy w trojke.... :?:
Pozdrawiam Was wszystkie i do zobaczenia za 2 tygodnie :D
Awatar użytkownika
genetix
Posty: 38
Rejestracja: 22 kwie 2007 00:00

Post autor: genetix »

grejka, trzymam kciuki - relaksujcie się i obyście rzeczywiście wrócili w trójkę ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gdzie się leczyć?”