KRAKÓW-IMMUNOLOGIA

Tu wymieniamy informacje i opinie o klinikach i lekarzach specjalizujących się w leczeniu niepłodności, a także cenach badań, zabiegów.

Moderator: Moderatorzy gdzie się leczyć

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
majka3
Posty: 345
Rejestracja: 19 sty 2002 01:00

Post autor: majka3 »

Łezko,
o p.ciałach p.jajnikowych wiem tyle że mogą ( ale nie muszą) występować przy wczesnym wygaśnięciu funkcji jajnika, przy złej odpowiedzi jajników na stymulację, przy podniesionym FSH w 3 dniu cyklu. Leczenie polega na podaniu lekow np. medrol, dexametazon, ktore obniżą ich poziom.
Awatar użytkownika
Perelka
Posty: 280
Rejestracja: 12 lis 2002 01:00

Post autor: Perelka »

Dziękuję Majka, :) bardzo mnie uspokoiłaś
Perełka
Awatar użytkownika
Matylda
Posty: 29
Rejestracja: 14 mar 2002 01:00

Post autor: Matylda »

Cześć,
Perełko jeżeli chodzi o guzki w miejscach po szczepieniu - jest dokładnie tak jak opisała to Majka, u mnie oprócz guzków równie długo, a nawet dłużej (ok 6 tyg) utrzymywały się też ciemne placki - takie przebarwienia skóry - które wyglądały dość nieładnie, szczególnie że szczepienia robiłam w lecie.
pozdrawiam
Matylda
Awatar użytkownika
Ines
Posty: 145
Rejestracja: 21 lut 2003 01:00

Post autor: Ines »

Cześć!

Jestem po szczepieniach! Mąż rano sprawił się dzielnie, nawet mnie rozśmieszył kiedy wyszedł z "wieszakiem", czyli z kroplówką udając, że się zatacza. Z 220 ml krwi powstało 130 ml(czy jakiejś tam jednostki) limfocytów, o czym pan doktor mnie poinformował "na wejściu".
Ze mną też poszło szybko i sprawnie i prawie bezboleśnie. Ręce bolą teraz, są trochę opuchnięte. Gorzej czuję się z powodu przeziębienia, które mnie dopadło w międzyczasie.
Następne II szczep. mam z Perełką 28.04. Jeśli wszystko pójdzie wg planu to się spotkamy.
Poznałam Łezkę, ale nie było wiele czasu na rozmowę, jak to podczas mijania się w drzwiach ! Pozdrawiam Cię Łezko !!!
Pozdrawiam Was dziewczyny :wink: Miło u Was w tym Krakowie !!!
Ines
Awatar użytkownika
eta5
Posty: 1830
Rejestracja: 21 sty 2003 01:00

Post autor: eta5 »

a jak jest w przypadku przeciwciał p. plemnikowych?
Wczoraj sie dowiedzialam ze takowe posiadam
i swiat mi sie zawalił.
Prosze oświećcie mnie jakie badania powinnam zrobic?
Awatar użytkownika
Łezka
Posty: 277
Rejestracja: 07 lut 2002 01:00

Post autor: Łezka »

Ja zabieram się do pisania i zabieram i nic mi nie idzie. Jutro mam domowe USG, więc u nas wrzy aktualnie. Na początku dziękuję Majce za informację o przeciwjajnikowych. Doktor coś ma na to przepisać ale bliżej ciąży. A do tej to może być daleko, bo mam nie zero hamowania, ale minus 15 i dwa szczpienia raczej nie wystarczą. Ale 07 kwietnia zaczynam pierwsze, bedzie tam ktoś wtedy????? Ja też Ciebie Ines Ciebie pozdrawiam, wiesz ,że dziewczyna z którą sidziałyście na poczekalni to Aleksandra 3.Kończę to jeszcze mam dużo pracy.
Awatar użytkownika
Gonia
Posty: 11
Rejestracja: 02 lip 2002 00:00

Post autor: Gonia »

Dziewczyny :!: Bolące miejsca po szczepieniach możecie smarować Fenistilem w żelu :idea: . Przez kilka dni pijcie też(raz-dwa razy dziennie) wapno musujące -to również pomaga na reakcję poszczepienną.Pozdrawiam Gonia :)
Awatar użytkownika
aleksandra3
Posty: 284
Rejestracja: 07 sty 2003 01:00

Post autor: aleksandra3 »

Witajcie!

Ines - ta druga co tam siedziala i czekala - to ja! Pozdrowienia dla Ciebie i dla Meza. Ciesze sie ze Ci sie w Krakowie podoba. Co prawda sie nie szczepilam (choc kto wie co mnie czeka) ale czekalam na Lezke!!

Lezka! Napisz cos wiecej o tym USG, bo wiesz, ze ja znikam zaraz!

Pozdrawiam wszystkich
Aleksandra3
Awatar użytkownika
Ines
Posty: 145
Rejestracja: 21 lut 2003 01:00

Post autor: Ines »

Witajcie !!!

Aleksandro3 dziękujemy za pozdrowienia (z mężem) ! Nie miałam pojęcia, że Ty (siedząca tam) też z Bociana ! Ale fajnie...
Łezko powodzenia w poniedziałek !

eta5 niestety nie umiem Ci odpowiedzieć na temat p.przeciwplemnikowych, ale na powno coś się z tym da zrobić, nie martw się. Znalazłam tylko, że norma jest <75U/ml. Może spróbuj w wątku "U prof.Malinowskiego".
Ines
Awatar użytkownika
Łezka
Posty: 277
Rejestracja: 07 lut 2002 01:00

Post autor: Łezka »

Zdaję relację z mojego kolejnego etapu. Wczoraj zaszczepiłam się.Mam po cztery czerwone plamki jak po ukąsniu komara. Oprócz nas szczepiło się jeszcze dwie pary i jedna czekała na pierwszą wizytę (Czy może był to ktoś z bociana), krótko mówiąc szczepienie na Krlowej Jadwigi robi karierę. Pozdrawiam wszystkich przed szczepieniem i po szczepieniu.
Awatar użytkownika
Perelka
Posty: 280
Rejestracja: 12 lis 2002 01:00

Post autor: Perelka »

Witam po dłuższej przerwie :D
Najwyższy czas odświeżyc ten wątek :wink:
Super, że coraz więcej osób wie o mozliwości szczepień w Krakowie i korzysta z tego!! Mam nadzieję, że podniesiemy w ten sposób statystyki kliniki na Królowej Jadwigi!!!!
Piszę ten list ponieważ w najbliższy poniedziałek przypada moje kolejne szczepienie i już nie mogę się doczekac........Potem jeszcze musze poczetać te 2 tygodnie i ponowne badanie. To chyba będzie kolejna wieczność. Niby już wiem, że to raczej koniec drogi a nie poczatek ale zrobiłam się bardzo niecierpliwa :) Czy Wy też tak macie????
Ines, miło mi będzie zobaczyć sie z Tobą na poniedziałkowym szczepieniu.
Łezko, cieszę się, że też dołaczyłas do zaszczepionych!!
A wogóle jest wiosna i widziałam już bociany i jakoś tak dusza sama śpiewa :)
pozdrawiam Was
Perełka
Awatar użytkownika
aleksandra3
Posty: 284
Rejestracja: 07 sty 2003 01:00

Post autor: aleksandra3 »

Perełka

:bigok: :bigok: :bigok: Ty wiesz co!
Ja trzymam
no oczywiscie nasz kochany admin nie omieszkal mnie poinformowac o moim ulubionym watku
Pozdrawiam
Aleksandra
PS ludzie! Piszcie tu!
Awatar użytkownika
Ines
Posty: 145
Rejestracja: 21 lut 2003 01:00

Post autor: Ines »

Cześć Wszystkim!

Ale Ty radosna Perełko! To już w poniedziałek !!! Też się cieszę, ale bocianów jeszcze nie widziałam na żywo !!!

Mam teraz poważne pytanie: kiedy od II szczepienia można zacząć coś działać? U mnie nakłada się cykl, w którym mogłabym zacząć transfer z II szczepieniem. Czy mogę podejść do transferu nie znając nowych wyników MLR ? Czy to nie za szybko?
Ines
Awatar użytkownika
Perelka
Posty: 280
Rejestracja: 12 lis 2002 01:00

Post autor: Perelka »

Witam,
A jakże, jestem wesoła jak zwykle na wiosnę :D
Ines, co do starań to moim zdaniem warto chyba poczekać na te wyniki................Może faktycznie okaże się że podwójna szczepionka będzie dla Ciebie wystarczająca, ale jeśli nie...........Twoje starania przesuną się o miesiąc, co już nie jest takim odległym terminem, a przynajmniej będziesz spokojna że zrobiłaś co trzeba. A wiemy dobrze, że spokój w naszych przypadkach jest bardzo ważny i wskazany.
pozdrawiam
Perełka
Awatar użytkownika
evka
Posty: 300
Rejestracja: 08 mar 2003 01:00

Post autor: evka »

Lezka

Pisalas mi kiedys, ze inseminacja u dr Kostyka to 600zl. Czy jest to cena za jeden transfer w cyklu czy dwa - przed i po owaulacji???? bede wdzieczna za info.
:D

Eva
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gdzie się leczyć?”