KRAKÓW-IMMUNOLOGIA

Tu wymieniamy informacje i opinie o klinikach i lekarzach specjalizujących się w leczeniu niepłodności, a także cenach badań, zabiegów.

Moderator: Moderatorzy gdzie się leczyć

Awatar użytkownika
Libra
Posty: 1316
Rejestracja: 26 maja 2002 00:00

Post autor: Libra »

Właśnie się nad tym zastanawiam, a w środę zapytam panią doktor co o tym sądzi. Wyjazdy do Łodzi byłyby dla mnie bardzo uciążliwe ze względu na pracę, i dlatego zainteresował mnie ten wątek o immunologii w Krakowie. Cały czas mam jednak dylemat czy te badania i ewentualne szczepienia tutaj to dokładnie to co w Łodzi, żeby to nie wyglądało tak jak leczenie niepłodności w naszym pięknym mieście...
Pozdrawiam,
Libra
Awatar użytkownika
Ines
Posty: 145
Rejestracja: 21 lut 2003 01:00

Post autor: Ines »

Witam wszystkich !

MATYLDO wielkie dzięki za cenne informacje !
Ja jestem po 4 inseminacjach, ICSI, niby wszystko jest OK ale ciąży nigdy nie było ! Brakuje mi jeszcze laparoskopii (do "kolekcji") przed którą ciągle się bronię... a test MLR chciałam wykonać przed przystąpieniem do transferu zarodków. A skoro jest już to tak nagłośnione, to dlaczego nie wykorzystać tej możliwości, tym bardziej, że cena jest nieporównywalna z wydatkami na ISCI np. !!!!

pozdrawiam
Ines
Awatar użytkownika
majka3
Posty: 345
Rejestracja: 19 sty 2002 01:00

Post autor: majka3 »

Libra,
cały wykaz badań, tych które robi Malinowski, podałam na wątku "Macierzyństwo- szukam opinii". W Krakowie na pewno nie wykonują badań CBA. Pozostałe badania trzeba robić w różnych miejscach, bo np. Prokocim nie robi p.plemnikowych we krwi, ale robią to na placu szczepańskim w fertility( wynik wyszedł mi taki sam jak w Łodzi, więc polecam to laboratorium do tego akurat badania). trochę p.ciał robi też Diagnostyka, ale nie mogę porównać wyników z Łodzią, bo w diagnostyce p. ciał nie badałam. Nie wiem co z badaniem IMK ( bada m.in. Natural killers) nie wiem czy w Krakowie to robią???
Awatar użytkownika
fileo
Posty: 121
Rejestracja: 31 gru 2002 01:00

Post autor: fileo »

Jest jeszcze jedno miejsce w Krakowie- Centrum Badan Mikrobiologicznych i Autoszczepionek na ul. Slawkowskiej 17, tel 421 78 36 lub adres: www.cbm.com.pl
Musicie sprawdzic, co tam dokladnie robia. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Łezka
Posty: 277
Rejestracja: 07 lut 2002 01:00

Post autor: Łezka »

Dzwoniłam dzisiaj do Diagnotyki robią tam przeciwciała:
przeciwjądrowe ANA -40zł
kardiolipinowe ACA -70zł
przeciwplemnikowe-nie interesowałam sie ceną
jajnikowe AOA -130zł
antykoagulat tocznia LAC 75zł
przeciw antygenom łożyska APA 90zł
przeciw tarczycowe, dwa rodzaje po 33 zł każde.
Awatar użytkownika
Libra
Posty: 1316
Rejestracja: 26 maja 2002 00:00

Post autor: Libra »

Fertility Clinic znam i akurat nie polecam, m.in. ze względu na badania ciał p.plemnikowych - kosztowało nas 2,5 raza więcej niż w Novum, panie nie wiedziały czy to to samo co test Friberga, a czekanie na wynik - ponad miesiąc. Nie wspomnę o olbrzymim siniaku i pomyłce w nazwisku ... To badanie wyszło w porządku. A na Sławkowskiej w Zakładzie Badań Mikrobiologicznych i Autoszczepionek robią tylko badania bakteriologiczne (polecam, jeśli ktoś musi je robić), o ile się nie mylę, a bywam tam regularnie.
No i cały czas nurtuje mnie pytanie - czy robić te badania tutaj, na miejscu, czy w Łodzi, bo jeśli kilku badań nie można tu zrobić to chyba lepiej do Łodzi???
Pozdrawiam,
Libra
Awatar użytkownika
Ines
Posty: 145
Rejestracja: 21 lut 2003 01:00

Post autor: Ines »

Majka3 - zastanawiam się czy IMK to nie to samo co test cytotoksyczny, bo w wyniku mam : norma od 0%-10% komórek martwych , Ty piszesz o "natural killers".
Ines
Awatar użytkownika
majka3
Posty: 345
Rejestracja: 19 sty 2002 01:00

Post autor: majka3 »

Test cytotoksyczny to inaczej LCT.
Natomiast IMK, bada % udział różnych limfocytów, wynik jest w postaci kilku wykresów.
Awatar użytkownika
Perelka
Posty: 280
Rejestracja: 12 lis 2002 01:00

Post autor: Perelka »

Witam,
Jestem już po pierwszej wizyty u hematologa i póki codostałam nowy zestaw badań :) Mam do zrobienia przeciwciała przeciwjądrowe i w zależności od wyniku będzie można szczepić bądź też nie. Badanie już oczywiście zrobiłam i teraz czekam dłuuugie 10dni na wyniki. Ponadto jeszcze nie robiłam p-ciał antykardiolipidowych w klasie IGm, jakoś to wcześniej przeoczyłam.....
No i jeszcze jedna rzecz, która pozostała do przebadania to hormonki i tutaj mam do Was wielką prośbę i pytanie. Czy badania te trzeba wykonywac prywatnie, czy też możliwe jest dostanie na nie skierowania od lekarza, który ma podpisaną umowe z Kasą Chorych???? :?:
pozdrawiam
Perełka
Awatar użytkownika
Ines
Posty: 145
Rejestracja: 21 lut 2003 01:00

Post autor: Ines »

Cześć !
Ja wykonywałam wszystkie badania prywatnie. Nie orientuję się czy robią je na Kasę Chorych; nie chce mi się wierzyć !
Czy zamierzasz szczepić się w Krakowie, czy jednak Łódź?
Ines
Awatar użytkownika
Perelka
Posty: 280
Rejestracja: 12 lis 2002 01:00

Post autor: Perelka »

Witam,
Ja zdecydowałam się na leczenie w Krakowie. Wcześniej, kiedy jeszcze nie wiedziałam o możliwości wykonania badania MLR i szczepień w Krakowie, zdecydowana byłam na wyjazd do Łodzi. Nie wiem czy podejmuję właściwą decyzję, jednak analizując za i przeciw zdecydowałam się na Kraków. Myślę, że Malinowski nie ma wyłączności na zgłębianie wiedzy w kierunku immunologii. Poza tym chyba czas na skończenie z jego monopolizmem, bo ceny w Łodzi wzrastają a przecież są to i tak nie małe wydatki.
Ponadto w Krakowie mają już swoje efekty, jednym jest właśnie Matylda, która jest w ciązy i której zyczę jeszcze raz powodzenia.
Perełka
Awatar użytkownika
Matylda
Posty: 29
Rejestracja: 14 mar 2002 01:00

Post autor: Matylda »

Wielkie dzięki Perełko.
Mam nadzieję, że zapoczątkowałam dobrą passę w Krakowie. Czekam na wspaniałe wiadomości!
Być może w Łodzi robią więcej badań, jednak w moim przypadku wystarczyło to co robią w Krakowie. Pewnie gdyby okazało się, ze to nie wystarcza Łódz byłaby moim następnym przystankiem w drodze do upragnionego macierzyństwa.
Wszystkim, niezależnie od tego gdzie postanowią się leczyć życzę powodzenia i trzymam mocno kciuki.
Matylda
Awatar użytkownika
Aniaa
Posty: 204
Rejestracja: 23 kwie 2002 00:00

Post autor: Aniaa »

GRATULACJE!!!!!!!!!!!!!! MATYLDO!!!!!!!!!!!!!!
:lol: :lol: :lol:
Napisz coś więcej proszę.
Awatar użytkownika
fileo
Posty: 121
Rejestracja: 31 gru 2002 01:00

Post autor: fileo »

Matyldo koniecznie napisz cos wiecej :!: :!: :!:
Gdzie mozna znalezc te dobra passe!!!!!
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Ines
Posty: 145
Rejestracja: 21 lut 2003 01:00

Post autor: Ines »

Cześć !

Też myślę, że Matylda jest najlepszym przykładem na to , że Kraków jest OK! Mam nadzieję, że Ty Perełko będziesz następna ! Tylko daj nam tu znać żebyśmy się podbudowały !!!
Ines
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gdzie się leczyć?”