KRAKÓW-IMMUNOLOGIA

Tu wymieniamy informacje i opinie o klinikach i lekarzach specjalizujących się w leczeniu niepłodności, a także cenach badań, zabiegów.

Moderator: Moderatorzy gdzie się leczyć

Awatar użytkownika
Matylda
Posty: 29
Rejestracja: 14 mar 2002 01:00

Post autor: Matylda »

Cześć
Narazie czuję się całkiem dobrze, właśnie zaczęłam 14 tydzień. Choć początki były naprawdę trudne i zupełnie odmienne niż w poprzednich ciążach. Mdłości nie odstępowały mnie ani na krok, no może podczas snu miałam trochę spokoju. Do jedzenia nadawał się jedynie budyń i to tylko smietankowy, biały ser i zupy (a najbardziej rosołek i pomidorowa). Tak więc na początku udało mi się stracić trochę zbędnych kg tj całe 5 kg ( i wcale z tego powodu nie rozpaczałam!), ale powoli odzyskuję apetyt i pewnie bardzo szybko uda mi się nadrobić ten mały ubytek wagi.
Pod koniec przyszłego tygodnia mam kolejna wizytę i USG - obiecuję że napiszę trochę więcej ku pokrzepieniu serc i w celu roztaczania dobrej aury w tym wątku.
Fileo!
Chcę wierzyć że tu w tym wątku jest z nami dobra passa i będzie nam towarzyszyć już na zawsze!!!! :wink:
A ja obiecuję trzymać się dzielnie, a tym roztaczać dobrą aurę! Zaś podtrzymywanie dobrej passy teraz już do was należy, ja zrobiłam narazie wszystko co mogłam zrobić. No to do roboty babeczki (no oczywiście nie bez facetów).
Pozdrawiam,
Matylda
Awatar użytkownika
fileo
Posty: 121
Rejestracja: 31 gru 2002 01:00

Post autor: fileo »

Matyldo zycze Ci wszystkiego bocianowego i oczywiscie, ze bierzemy sie do roboty!!! :D :D :D
Awatar użytkownika
Łezka
Posty: 277
Rejestracja: 07 lut 2002 01:00

Post autor: Łezka »

Kochane koleżanki, pacjnetki dr Sachy, powiedzcie co trzeba zabrać na pierwszą wizytę- jakie wyniki.
Awatar użytkownika
evka
Posty: 300
Rejestracja: 08 mar 2003 01:00

Re: Immunologia w Krakowie

Post autor: evka »

Hej dziewczyny

Jak dobrze zobaczyc ze jest ktos kto sie leczy w Krakowie. Bylam troche przerazona czytajac wypowiedzi tak negatywne na innych stronach nt Krakowa...Ja sie lecze w Krakowie, mimo ze leczylam sie w W-wie ale brak moralnosci lekarzy na ktorych trafialam doprowadzala mnie do szalu...teraz jestem u dr Homy, ktory przy 1 wizycie stwierdzil endometrioze (nikt wczesniej nawet nie podejrzewal), mialam laparo w Niepolomicach. Przez ostatnie 1,5 roku zrobilismy sobie przerwe bo psychicznie bylismy wykonczeni...teraz znowu zaczynamy walke. Jesli przez pol roku nic nie wyjdzie chce zrobic (po raz 1) testy immunologiczne i tak sie ciesze czytajac ze robia je juz w Krakowie!!! Mam do Was pytano - czy wszystkie z Was z problemami immunologicznymi macie endo i odwrotnie - czy majac endo problemy immunologiczne sa zawsze???
Zycze powodzenia wszystkim bocianowiczkom i mam nadzieje do uslyszenia:)
Evka
Awatar użytkownika
Łezka
Posty: 277
Rejestracja: 07 lut 2002 01:00

Post autor: Łezka »

Ewka!

Ja interesuję się związkami między endo-a przeciwciałami. Najpierw wyszły mi podwyższone kardiolipinowe, później miałam laparo...wyszła endo....Po kuracji w cudowny sposób wyregulował mi się cykl i pojaiwły samoistne owulacje. Wcześniej moje jajniki nawet nie drgały na duże dawki clo. Ale pomimo,że wg wszelkich znaków powinnam być w ciąży, to nie jestem. Wszystko inne jest w porządku, miałam trzy inseminacje. Ostatnio doczytałam się ,że endo...może być siedliskiem różnych przeciwciał. Sama uważana jest zachorobę immunologiczną. Przeczytałam,że może być siedliskiem między innymi przeciwjajnikowych,które mogą blokować owulację, lub tylko uerzać w różne elementy komórki jajowej czyniąc ją niezdolną do zapłodnienia. Dlatego mam dużo nadziei, że w tych przeciwciałach jest mój pies pogrzebany. Ja zrobiłam w ostatni czwartek wszystkie możliwe jakie są do zrobienia w Krakowie i o których coś wiem i czekam na wyniki.
Awatar użytkownika
Perelka
Posty: 280
Rejestracja: 12 lis 2002 01:00

Post autor: Perelka »

Witam
Na wizyte do doktora Sachy najlepiej zabrać wszystkie dotychczasowe wyniki badań.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
evka
Posty: 300
Rejestracja: 08 mar 2003 01:00

Post autor: evka »

Lezka

Dzieki za wiadomosc!!!
Ostatnio zmieniony 08 mar 2003 19:49 przez evka, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
evka
Posty: 300
Rejestracja: 08 mar 2003 01:00

Post autor: evka »

Łezka

Dzieki serdeczne za odpowiedz. Ja sie dopiero zaczynam leczyc wiec niezbyt wiele wiem:) u mnie jest o dziwo owulacja, miesiaczki bardzo reguralne, zero objawow endo (tez 2 lata temu przed laparoskopia)...ale mimo wszystko endo bylo...Sama juz nie wiem. Wszystko to jest jak zamykajace sie kolo...napisz Kochana jakie badania robilas w Krakowie i ile Cie to w sumie kosztowalo, ja tez chyba tez powinnam sie za to zabrac. A jakie masz wyniki hormonalne??? Z tego co wyczytalam na forum to problemy z immunologia leczy sie zastrzykami - czy wiesz na ile one sa skuteczne??? Trzymam kciuki za Twoje wyniki!

Pozdr.
Evka
Awatar użytkownika
Łezka
Posty: 277
Rejestracja: 07 lut 2002 01:00

Post autor: Łezka »

W diagnostyce zrobiłam:
przeciwjądrowe ANA -80zł
kardiolipinowe ACA -70zł
jajnikowe AOA -130zł
antykoagulat tocznia LAC 75zł
przeciw antygenom łożyska APA 90zł
przeciw tarczycowe, dwa rodzaje po 33 zł każde
W Prokocimiu:
MRL i cytotoksyczny razem 262 zł.
Co do leczenia jestem zielona, robi się szczepionki z krwi męża i sterydami. Nie wiem jak jest ze skutecznością. Ale dziewczyny piszą ,że często są rewelacyjne efekty. Badań hormonalnych już dawno robiłam
Awatar użytkownika
evka
Posty: 300
Rejestracja: 08 mar 2003 01:00

Post autor: evka »

Łezka

Z tego co piszesz i co czytalam wczesniej to te badania w Krakowie sa faktycznie duzooo tansze niz w Lodzi! Bravo dla naszych pracowni ze sa poki co tak wyrozumiali:)
Chyba nic mnie tak nie denerwuje przy tym leczeniu jak bezgraniczne sciaganie kasy ... przeciez kazda z nas placi na ubezpieczalnie... i co z tego mamy???? Nic!!!!
Ciekawa jestem ile sie czeka na wyniki. Napisz jak juz je bedziesz miala!

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
evka
Posty: 300
Rejestracja: 08 mar 2003 01:00

Post autor: evka »

Łezka

Mam jeszcze jedno pytanko - gdzie mialas inseminacje??? jaki jest koszt? czy dawali Ci tez zastrzyki na stymulacje???

Dzieki za odp.
Awatar użytkownika
Łezka
Posty: 277
Rejestracja: 07 lut 2002 01:00

Post autor: Łezka »

Evka!
Wyslałam Ci post na priva-daj znać czy dostałas , bo nie jestem tego pewna.
Awatar użytkownika
Łezka
Posty: 277
Rejestracja: 07 lut 2002 01:00

Post autor: Łezka »

Perełko i Matyldo!

Powiedz mi jakie świeże badania hormonlane i ewnetualnie jakie przeciwciała zlecił Ci zrobić dr Sacha. Ja jestem spoza Krakowa i muszę brać urlop ,żeby przyjechać, nie chciałabym tracić wizyty. Czy to szczepienie jest wykonywane przez niego i kiedy np po ilu dniach od wizyty, jak to wszystko po kolei wygląda?
Awatar użytkownika
Matylda
Posty: 29
Rejestracja: 14 mar 2002 01:00

Post autor: Matylda »

dr Sacha wykonuje szczepienia w Krakowie w Klinice na ul. Królowej Jadwigi. W moim przypadku dr S. konsultował i rozwiązywał jedynie problem MLR i szczepień pozostale badania immunologiczne miałam zlecone wcześniej przez mojego ginekologa - ale one nic niepokojącego nie pokazały. Nigdy nie miałam też zdiagnozowanej endometriozy.
Na pierwsze szczepienie umawiasz się po uzyskaniu wyników badań, które są kluczowe, ponieważ pokazują m.in czy szczepienie może zostać wykonane z krwi męża czy też potrzebna jest krew innych dawców! Szczepienie nie jest bolesne ani też specjalnie skomplikowane w moim przypadku pierwsze robił osobiście dr S, drugie z powodu urlopu dr S robił w zastępstwie inny lekarz z kliniki.
Pierwsze szczepienie jest trochę nieprzyjemne, a raczej kilka dni po tym szczepieniu - ręce wyglądają jakby dopadło je stado pszczół. Następne szczepienie robi sie mniej więcej w odstępie miesiąca i następstwa nie sa już tak uciążliwe. Podobno szcepienia wystarczają mniej więcej na pół roku. W moim przypadku właśnie po pół roku zaszłam w ciążę - zdążyłam! Kolejne szczepienie zalecane jest już w czasie ciąży między 6-(8 tyg) ja robiłam je w 6 tygodniu bo mój mąż który był dawcą szczepionki często wyjeżdża.
Dzień szczepienia wyglądał u nas tak:
Rano ok. 8.00 po lekkim śniadaniu jechał do kliniki mój mąż tam pobierano mu ok 200 ml krwi (to trochę dużo i niektórzy panowoie mdleją ale panie, które pobierają materiał bardzo troszczą się o panów - tak przynajmniej relacjonował mój mąż, po pobraniu krwi delikwent dostaje kroplówkę i powinien trochę odpocząć (mój mąż dostawał ode mnie zawsze czekoladę). Póżniej krew wędruje chyba do Kliniki na Kopernika gdzie przygotowywana jest szczepionka.
Ja udawałam się do kliniki na K. Jadwigi z reguły po pracy ok. 17.00 i dostawałam szczepionkę po cztery ukłucia w każdą rękę.
pozdrawiam Matylda
Awatar użytkownika
Łezka
Posty: 277
Rejestracja: 07 lut 2002 01:00

Post autor: Łezka »

Dzięki Matylda za szczegolowy opis szczepienia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gdzie się leczyć?”