KRAKÓW-IMMUNOLOGIA

Tu wymieniamy informacje i opinie o klinikach i lekarzach specjalizujących się w leczeniu niepłodności, a także cenach badań, zabiegów.

Moderator: Moderatorzy gdzie się leczyć

ODPOWIEDZ
Datusia
Posty: 59
Rejestracja: 11 lip 2015 21:10

Re: KRAKÓW-IMMUNOLOGIA

Post autor: Datusia »

[emociach]
Na dzień dzisiejszy nie mogłoby być lepszej wiadomości :) że szczepienia ruszają :)
A pamiętasz która byłaś na liście? I teraz macie robić badania? A kiedy masz szczepienie? My też jesteśmy na liście ale do mnie jeszcze nie dzwoniły Panie. A wiem że mają dzwonić żeby dać znać żeby badania robić.
fiona211
Posty: 16
Rejestracja: 19 wrz 2011 18:54

Re: KRAKÓW-IMMUNOLOGIA

Post autor: fiona211 »

Ja też się bardzo ucieszyłam szczerze nie wiem która byłam jak się Pani pytałam to mi mówiła tylko ze 43 osoby ma na liście ale to było we wrześniu a na listę nas wpisywała w ostatnim tygodniu sierpnia (na wizycie byłam w czerwcu).Telefon miałam dzisiaj koło 19. Pierwsze szczepienie 23 listopada a teraz mamy badania zrobić na żółtaczkę, hiv itd. Szczepionki cena bez zmian 870 zł. A czy tobie dr kazał robić jakieś badanie kir? Bo mi na wizycie o tym mówił i nie wiem ile to badanie kosztuje w szpitalu w prokocimiu.
Datusia
Posty: 59
Rejestracja: 11 lip 2015 21:10

Re: KRAKÓW-IMMUNOLOGIA

Post autor: Datusia »

No to fantastycznie :) My jesteśmy jakoś 60 pare lub 70 pare nie pamiętam dokładnie. Badanie kir robiłam razem z ANA3 na prokocimiu. Bo ANA2 mi wyszły graniczne ale już ANA3 zupełnie ujemne więc mogę się szczepić. Za ANA3 i typowanie KIR płaciłam chyba około 300zł razem. I wiem że KIR miałam chyba za 2 albo 3 dni także szybko. Mnie to badanie dobrze wyszło. To jest chyba coś związanego z komórkami NK. Ale nie pamiętam dokładnie. Powodzenia! I pisz na bieżąco jak szczepienia i mrl :)

-- 05 lis 2015 19:59 --

No i my się dzisiaj doczekaliśmy :) Też w listopadzie zaczynamy szczepienia :)
smerfetka88
Posty: 9
Rejestracja: 17 lis 2015 17:56

Re: KRAKÓW-IMMUNOLOGIA

Post autor: smerfetka88 »

Witam. Jestem na tym forum nowa. Tez podchodze do szczepien, ale dopiero od stycznia. Mam prozbe, mozecie mi napisac jakie badania przed szczepieniami musze zrobic z mezem bo nie mam kartki z lista a nie wiem czy dobrze zapisalam to co pani z rejestracji mi podyktowala.Bede wdzieczna. Napiszcie tez jak wrazenia po pierwszych szczepieniach.
Datusia
Posty: 59
Rejestracja: 11 lip 2015 21:10

Re: KRAKÓW-IMMUNOLOGIA

Post autor: Datusia »

Badania robicie oboje.
Facet:
1) AHbs
2) HBSAG
3) hiv
4) Kiła (OWA, VDRL)
5) HCV RNA met. PCR (jakościowo)
6) Morfologia

Kobieta:
Wszystko to samo bez morfologii :) Ja tak mam na kartce od Pań z rejestracji.

Ja zaczynam szczepienia w przyszłym tygodniu i już mamy wszystkie wyniki badań.
A dlaczego masz wskazania do szczepień?
fiona211
Posty: 16
Rejestracja: 19 wrz 2011 18:54

Re: KRAKÓW-IMMUNOLOGIA

Post autor: fiona211 »

ja zdam relację w poniedziałek z pierwszego szczepienia:))
Datusia
Posty: 59
Rejestracja: 11 lip 2015 21:10

Re: KRAKÓW-IMMUNOLOGIA

Post autor: Datusia »

Ja również w poniedziałek :) 23-go pierwsze szczepienie :)
smerfetka88
Posty: 9
Rejestracja: 17 lis 2015 17:56

Re: KRAKÓW-IMMUNOLOGIA

Post autor: smerfetka88 »

Mi po 2 nieudanych ivf lekarz zaproponował zrobić badanie MLR które wyszło 30%. Doktor Sacha zaproponował szczepienia. Zlecił mi jeszcze badanie testu KIR z którego wyszło że brakuje mi 4 komórek co też stanowi problem ale z tym będziemy walczyć zaszczykami podczas ivf jak wszystko dobrze pójdzie ze szczepionkami. Więc jeszcze daleka droga. :(
Trzymam :bigok: za was wszystkie :-D
Czekam na relacje z pierwszych szczepionek.
Pozdrawiam.
fiona211
Posty: 16
Rejestracja: 19 wrz 2011 18:54

Re: KRAKÓW-IMMUNOLOGIA

Post autor: fiona211 »

smerfetka88 pisze:Mi po 2 nieudanych ivf lekarz zaproponował zrobić badanie MLR które wyszło 30%. Doktor Sacha zaproponował szczepienia. Zlecił mi jeszcze badanie testu KIR z którego wyszło że brakuje mi 4 komórek co też stanowi problem ale z tym będziemy walczyć zaszczykami podczas ivf jak wszystko dobrze pójdzie ze szczepionkami. Więc jeszcze daleka droga. :(
Trzymam :bigok: za was wszystkie :-D
Czekam na relacje z pierwszych szczepionek.
Pozdrawiam.
To i tak dużo te 30% chyba. Ja mam 11,6% i jeszcze tego testu KIR nie robiłam bo trochę ciężko mi się zebrać do szpitala w prokocimiu bo chyba tam tylko je robią w Krakowie. Myślę, że zrobię je jak już będę badać mlr czy coś wzrosło po szczepieniach. Ciekawi mnie ilu osobą się udało po szczepieniach u dr Sachy zajść w ciąże.

-- 19 lis 2015 20:03 --
Datusia pisze:Ja również w poniedziałek :) 23-go pierwsze szczepienie :)
To się pewnie będziemy mijały:)))
Datusia
Posty: 59
Rejestracja: 11 lip 2015 21:10

Re: KRAKÓW-IMMUNOLOGIA

Post autor: Datusia »

Fiona i jak tam po szczepieniu?
Mnie wczoraj trochę ręce spuchły i zrobiły się takie gule pod skórą. Ale dzisiaj rano opuchlizny już nie ma. Małe gule zostały. Ręce nie bolą- chyba, że dotykam miejsc po wkłuciu, ani nie swędzą. Jak u Ciebie? Ciekawe czy się widziałyśmy? :) Pewnie tak :) Kiedy masz kolejne szczepienie?

-- 24 lis 2015 20:28 --

No rano ręce nie bolały a teraz po całym dniu bolą :)
fiona211
Posty: 16
Rejestracja: 19 wrz 2011 18:54

Re: KRAKÓW-IMMUNOLOGIA

Post autor: fiona211 »

Datusia pisze:Fiona i jak tam po szczepieniu?
Mnie wczoraj trochę ręce spuchły i zrobiły się takie gule pod skórą. Ale dzisiaj rano opuchlizny już nie ma. Małe gule zostały. Ręce nie bolą- chyba, że dotykam miejsc po wkłuciu, ani nie swędzą. Jak u Ciebie? Ciekawe czy się widziałyśmy? :) Pewnie tak :) Kiedy masz kolejne szczepienie?

-- 24 lis 2015 20:28 --

No rano ręce nie bolały a teraz po całym dniu bolą :)
No myślałam, że będzie bardziej bolało to szczepienie a to takie tylko szczypanie było. Później właśnie takie guzki mi się zrobiły i bolały- bardziej lewa ręka. Rano trochę się zmniejszyły ale są widoczne jakby się przyglądnąć:) a boli tak jakbym miała zakwasy na rękach:))Pewnie się widziałyśmy ja byłam ostatnia chyba bo za mną już były osoby na wizyty. A następne mam na 14 grudnia. Szkoda że po trzecim szczepieniu trzeba czekać 3 tygodnie na badanie a później jeszcze dwa na wyniki:(
Datusia
Posty: 59
Rejestracja: 11 lip 2015 21:10

Re: KRAKÓW-IMMUNOLOGIA

Post autor: Datusia »

No proszę :) to zupełnie jak u mnie- też jakby zakwasy. Mnie się udało bo wchodziłam jako druga na szczepienie :) To napewno się widziałyśmy :) Ja też mam 14.12 a potem 28.12 :)

-- 24 lis 2015 22:13 --

No właśnie- najgorsze w tym wszystkim to będzie to czekanie na MRL- pewnie do lutego się przeciągnie wszystko. A leczysz się w Krakowie? Ja chodzę do dr Milewicza.
oluska_m
Moderator Dokarmiam bociana ;)
Posty: 9348
Rejestracja: 14 wrz 2012 21:42

Re: KRAKÓW-IMMUNOLOGIA

Post autor: oluska_m »

fiona211 Datusia przypominam, że w tym dziale wymieniamy się opiniami i informacjami na temat ośrodków i lekarzy zajmujących się problemami immunologicznymi. Bardzo proszę o trzymanie się tematyki wątku.
Na rozmowy na temat przebiegu leczenia zapraszam na wątek IMMUNOLOGIA - przyczyna niepowodzeń i poronień w dziale Jak się leczyć.
Na luźne rozmowy zapraszam do działu Pogadajmy o niepłodności

2 IFV, 7 transferów

Aniołki [*] [*] [*] :cry2:

25.07.2016  :love: 
Piotruś


17.06.2019 :love: Michaś


fiona211
Posty: 16
Rejestracja: 19 wrz 2011 18:54

Re: KRAKÓW-IMMUNOLOGIA

Post autor: fiona211 »

Ja też jeszcze kolejne mam 28.12 a leczę się w klinice Macierzyństwo to oni nas wysłali do dr Sachy.
daga81
Posty: 10
Rejestracja: 09 gru 2013 14:22

Re: KRAKÓW-IMMUNOLOGIA

Post autor: daga81 »

Witam! jestem tu nowa. Staramy się z mężem o dzidziusia ok 7 lat bezskutecznie :cry2: Dostałam skierowanie na badania immunologiczne do Krakowa. Czekamy na wyniki i później konsultacje u dr Sachy... Przeciwciała ANA wyszły ok,a na resztę czekamy... Mąż twierdzi, że to jakiś progres będzie w naszej sytuacji, a ja się załamałam...nie mam już sił :cry2: Napiszcie o ewentualnym leczeniu u dr Sachy, czy skuteczne? Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gdzie się leczyć?”