SZPITAL PRZY PL. STARYNKIEWICZA W WARSZAWIE

Tu wymieniamy informacje i opinie o klinikach i lekarzach specjalizujących się w leczeniu niepłodności, a także cenach badań, zabiegów.

Moderator: Moderatorzy gdzie się leczyć

ODPOWIEDZ

Jaka jest Twoja opinia na temat jakości programu in vitro w Szpitalu na Starynkiewicza

bardzo dobra
3
43%
dobra
1
14%
nie mam zdania
1
14%
zła
1
14%
bardzo zła
1
14%
 
Liczba głosów: 7

werka12
Posty: 6182
Rejestracja: 18 sty 2012 20:30

Re: szpital przy pl. Starynkiewicza w Warszawie

Post autor: werka12 »

miki1986 pisze:Prosze Was o informację jaki jest czas oczekiwania na iui na NFZ?
jeżeli lekarz od razu zaleci ci iui to w kolejnym m-cu można podchodzić. Nie ma kolejki do iui
Niespodziewajka: 29dc :testI: 30dc: beta 363,8; 32dc: beta 867,8; 47dc: widzieliśmy serduszko :love:, jest dziewczynka :love:,

Po latach walki od 21.02.2015r. Kasia jest juz z nami



Powrót do starań o rodzeństwo: 34 dc: :testI: ; 36dc beta 858,5 ; 38
martaaa24
Posty: 17
Rejestracja: 29 sie 2013 08:43

Re: szpital przy pl. Starynkiewicza w Warszawie

Post autor: martaaa24 »

Witam, mam pytanie co do procedur na Pl. Starynkiewicza.
Jestem zapisana na pierwszą wizytę pod koniec listopada, mam mieć wyniki cytologi, stopień czystości pochwy i skierowanie od lekarza państwowego. Z tym ostatnim jest największy problem, byłam u swojego ginekologa na wizycie państwowej wytłumaczyłam o co chodzi. Lekarz stwierdził że nie może wypisać mi skierowania ponieważ problem leży po stronie męża i to on powinien mieć takowe skierowanie do poradni. I teraz moje pytanie, czy lekarz pierwszego kontaktu może wystawić takie skierowanie czy tylko i wyłącznie androlog? Czy w takim wypadku przyjmą mnie na wizytę i na ewentualne badanie HSG skoro to mąż będzie mieć skierowanie?
Z góry dziękuje za odpowiedź
Pozdrawiam
werka12
Posty: 6182
Rejestracja: 18 sty 2012 20:30

Re: szpital przy pl. Starynkiewicza w Warszawie

Post autor: werka12 »

martaaa24 pisze:zy lekarz pierwszego kontaktu może wystawić takie skierowanie czy tylko i wyłącznie androlog?
mi wystawił lekarz pierwszego kontaktu. Idziesz do dr mówisz że staracie się o dziecko ....lat i że chcesz skierowanie do poradni leczenia niepłodnosci. Takie skierowanie wystaczy.
martaaa24 pisze:Czy w takim wypadku przyjmą mnie na wizytę i na ewentualne badanie HSG skoro to mąż będzie mieć skierowanie?
Jak mąż będzie miał skierowanie to przyjmie jego a jak ty to ciebie. Tzn przyjmą was do gabinetu wspólnie, ale kartę założą na osobę ze skierowaniem. Najlepiej jak bedziecie mieć obydwoje.
Niespodziewajka: 29dc :testI: 30dc: beta 363,8; 32dc: beta 867,8; 47dc: widzieliśmy serduszko :love:, jest dziewczynka :love:,

Po latach walki od 21.02.2015r. Kasia jest juz z nami



Powrót do starań o rodzeństwo: 34 dc: :testI: ; 36dc beta 858,5 ; 38
Awatar użytkownika
Myszka77
Posty: 4178
Rejestracja: 28 kwie 2010 12:56

Re: szpital przy pl. Starynkiewicza w Warszawie

Post autor: Myszka77 »

martaaa24 skierowanie nawet powinno byc od internisty i każde z Was powinno miec oddzielne dla siebie, mąż niech też weźmie i umówi się tam do androloga
starania od 2008
6x iui:(
2012 ICSI :bawling:
czeka jedynak na zimowisku :)
07.2012.letni cud 37dc i II bhcg 2966, 39dc - 5483 :love:
cc 28.03.2013 Córcia :)
Nasze Szczęście
04.2014 zabraliśmy śnieżynkę :(
teraz czekamy na kolejny cud...
Awatar użytkownika
Joanna2000
Posty: 1490
Rejestracja: 07 paź 2010 10:33

Re: szpital przy pl. Starynkiewicza w Warszawie

Post autor: Joanna2000 »

martaaa24 dziwny ten ginekolog. Powinien wystawić skierowanie bez gadania. Zaczyna się od wizyty ogólnej najlepiej obojga partnerów. Najlepiej mieć ze sobą wszystkie dotychczasowe badania jeśli takie robiliście. I to lekarz prowadzący decyduje potem gdzie leży problem. Nawet jeśli bylaby to kwestia nasienia to w ciążę masz zajsc TY wiec Ciebie tez trzeba zbadać i ocenic przynajmniej drożność jajowodów. Zmien ginekologa. Ale skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu wystawione na Ciebie będzie tez ok. Maz potem najwyżej dostanie oddzielne skierowanie do androloga jeśli bedzie taka potrzeba.
Rocznik 76, obniżona rezerwa, słabe plemniczki
IV ICSI - 09/2012 - dwa zarodki 8A i są dwa serduszka
Synkowie są juz z nami, cc - 06/2013, 39tc+1d
exima
Posty: 18
Rejestracja: 20 lis 2013 23:48

Re: szpital przy pl. Starynkiewicza w Warszawie

Post autor: exima »

Jestem zapisana dopiero na 20 stycznia. I mam takie pytanie organizacyjne - o której należy tam się pojawić na rejestrację, żeby wejść do gabinetu lekarskiego z samego rana, czyli 8-9? Nie chcę brać urlopu na ten dzień tylko po to, żeby pójść na jedną wizytę.
I jak bardzo aktualne muszę mieć badanie czystości pochwy? Czy jak zrobię je na początku grudnia to będzie OK?
Pozdrawiam,
Marzec 2014 moja Krewetka 8tc [*] - smutno mi :(
Lipiec 2014 - 6 tc i całe 3mm :-) czekanie, czekanie, czekanie..
Wrzesień 2014 - 12 tc i 6 cm+nóżki mojego Krasnoludka :)
Październik 2014 - 16 tc będzie SYNEK!
03.03.2015 Synuś już jest!!! :D
martaaa24
Posty: 17
Rejestracja: 29 sie 2013 08:43

Re: szpital przy pl. Starynkiewicza w Warszawie

Post autor: martaaa24 »

Ja mam wizytę już w poniedziałek, przyjmowanie pacjentek jest w godzinach 9-11, ale rejestracja jest czynna już od 8. A liczy się kolejność przyjścia, więc im wcześniej się jest tym większe prawdopodobieństwo że wejdzie się wcześniej. Z tego co mi mówiono to cytologia ważna rok i biocenoza pochwy. W prywatnych klinikach życzą sobie ważną miesiąc, ale warto zadzwonić i zapytać, panie w rejestracji udzielą wszystkich inf.. A i nie zapomnij o skierowaniu :) Zajrzę tu po wizycie i opowiem jak to wszytko przebiegało :)
Pozdrawiam
martaaa24
Posty: 17
Rejestracja: 29 sie 2013 08:43

Re: szpital przy pl. Starynkiewicza w Warszawie

Post autor: martaaa24 »

Witam, wpadłam po wizycie opowiedzieć co i jak... Niestety dzień wolny to konieczność, przynajmniej w moim wypadku. Wizyty zaczynają się od 9, już w pierwszej rejestracji (pierwsze piętro) dowiedziałam się że może być poślizg, tam też pani pokierowała mnie do gabinetu drugiego po lewej, więc zapytałam kto jest ostatni i czekam wpatrując się w drzwi gabinetu, 3 osoby przede mną, nie jest źle myślę... Ale poślizg był duży. Pani doktór więcej była poza gabinetem niż w środku... Nagle słyszę wywoływane moje nazwisko, kolejna rejestracja (pierwsze drzwi po lewej) :O tutaj Pani sprawdza wyniki badań (weźcie ze sobą wszystkie badania swoje i również męża, i usg jak macie, też chcą obejrzeć). Na szczęście zaklepałam sobie kolejkę już w kolejce do lekarza, też tak zróbcie :) Hmm co do lekarza, pani dość oschła, ale odpowiedziała na wszystkie pytania, na szczęście przyszła młoda ucząca się lekarka i opowiedziała jak będzie przebiegało badanie itd... Dostałam skierowanie na usg które robią codziennie oprócz piątków, i z wynikiem bez zapisu wchodzi się do lekarza o ocenę badania. Dostałam również skierowanie na HSG, tutaj najbardziej śmieszna sprawa, wykonuje się je do 12stego dnia cyklu, i w tym szpitalu wykonują je tylko w piątki :) Pani w rejestracji każe sobie obliczyć szybko dni i powiedzieć w który piątek ma mnie zapisać, termin wypadł mi pod koniec stycznia... Mogło to być pod koniec grudnia dokładnie 27, ale jest to okres "świąteczny" i HSG nie wykonują. Nie wiem ile w tym prawdy, może pani pielęgniarka chciała mieć jak najmniej pracy ? :) Wejście do poradni jest po lewej stronie od wejścia głównego(trzeba wejść w podwórko). Myślę że wszystko opisałam co i jak, pytajcie jakbyście chciały wiedzieć coś więcej :)
pliszka84
Posty: 7
Rejestracja: 22 lis 2013 17:11

Re: szpital przy pl. Starynkiewicza w Warszawie

Post autor: pliszka84 »

Opiszę Wam jak wygląda badanie HSG w szpitalu na Starynkiewicza, ja miałam je w dniu 22 listopada 2013r. To prawda, że jest wykonywane tylko w piątki i tylko do 12 dnia cyklu.

Godz. 7.30 – czekanie w kolejce do rejestracji w celu przyjęcia na oddział szpitalny
Godz. 8.00 – zostałam wywołana do gabinetu znajdującego się tuż obok rejestracji, gdzie pani pielęgniarka założyła mi opaskę na rękę z moimi danymi i dała do wypełnienia ankietę dotyczacą przebytych chorób, operacji, szczepienia na WZW B, itd. oraz informację o tym jak przebiega badanie HSG, o jego skutkach i powikłaniach.
Następnie ok. 8.30 zostałyśmy zaprowadzone (pacjentki na HSG – a było nas 11 w tym dniu) do gabinetu zabiegowego, założono nam wenflon i podano w kroplówce środek przeciwbólowy – ja dostałam pyralginę, ale był też ketonal (wybór przypuszczam że przypadkowy). I teraz zaczęło się czekanie. Kazano nam czekać i czekać.
Ok. godz. 10.20 powiedzieli że badanie będzie w innym budynku, gdzie przeprowadza się rtg, rezonans i tomografię. Także przyjechała po nas karetka, wpakowałyśmy się do niej i zostałyśmy przewiezione do budynku szpitala na Oczki.
Tam już był nasz cel – gabinet gdzie było przeprowadzane badanie.
Kolejność badania miałyśmy ustalić same. Ja weszłam na początku, nie chciałam czekać już dłużej, także ok. godz. 11.15 byłam już po badaniu.
Samo badanie trwało krótko, ale było bardzo bolesne. Najbardziej bolesne jest podawanie kontrastu, kiedy wlewa się do tych jajowodów. Czuje się wtedy tak jakby ktoś pompował balon w środku i takie kłucie igłami. Jakby miało się zaraz pęknąć. Ja to tak odczuwałam. Mało brakowało a zemdlałabym z bólu. Jednak pani doktor i panie pielęgniarki były bardzo opiekuńcze i to jedyny plus tej sytuacji. Ja miałam prawdopodobnie jeden jajowód niedrożny i pani położna stwierdziła, że to mogło potęgować ból. Jednak wszystkie pacjentki w tym dniu mające badanie uskarżały się na ból. Jedna z nas niestety zemdlała z bólu, jednak wszystko skończyło się pozytywnie.
Po badaniu czekałyśmy na resztę pacjentek i znów czekanie na karetkę ponad godzinę. Przewieziono nas z powrotem na oddział na Starynkiewicza, tam zdjęto nam wenflon i czekałyśmy na wypis ze szpitala.
Wynik badania dostaje się na płycie ale dopiero za kilka dni jest do odbioru w Poradni Niepłodności i tu uwaga: od godz. 10 do 12. W naszym przypadku wynik był do odbioru od 27.11. czyli od wczoraj. Tylko jak go odebrać jak się pracuje :(.
Ze szpitala wyszłam o godz. 13, także bez urlopu w pracy się nie obędzie.
Trzymam kciuki za te, które oczekują jeszcze na to mało przyjemne badanie.
Ale czego nie robi się dla upragnionego maleństwa :)
Pozdrawiam.
martaaa24
Posty: 17
Rejestracja: 29 sie 2013 08:43

Re: szpital przy pl. Starynkiewicza w Warszawie

Post autor: martaaa24 »

Witam, podpowiedzcie jak wygląda pierwsza wizyta męża u androloga ??

Pozdrawiam
pliszka84
Posty: 7
Rejestracja: 22 lis 2013 17:11

Re: szpital przy pl. Starynkiewicza w Warszawie

Post autor: pliszka84 »

Dołączam się do pytania. Też jestem zainteresowana. Mój mąż ma mieć pierwszą wizytę w połowie grudnia.
Awatar użytkownika
Myszka77
Posty: 4178
Rejestracja: 28 kwie 2010 12:56

Re: szpital przy pl. Starynkiewicza w Warszawie

Post autor: Myszka77 »

martaaa24 pisze:pierwsza wizyta męża u androloga
na pewno jest badanie nasienia - mąż będzie musiał oddac próbkę do badania wynik na następnej wizycie
starania od 2008
6x iui:(
2012 ICSI :bawling:
czeka jedynak na zimowisku :)
07.2012.letni cud 37dc i II bhcg 2966, 39dc - 5483 :love:
cc 28.03.2013 Córcia :)
Nasze Szczęście
04.2014 zabraliśmy śnieżynkę :(
teraz czekamy na kolejny cud...
martaaa24
Posty: 17
Rejestracja: 29 sie 2013 08:43

Re: szpital przy pl. Starynkiewicza w Warszawie

Post autor: martaaa24 »

Witam, zgadza się, oddanie próbki na pierwszej wizycie, w pokoju obok, może i obskurnie ale nie tak jak pisano wyżej że zero prywatności. Mój M jakoś dał radę mimo że upierał się że "nie da rady" w takich warunkach. Na pierwszej wizycie był z poprzednimi wynikami gdzie było rozpoznanie - asthenozoospermia. Na co lekarz powiedział że wyniki są w porządku i jeśli te teraz nie będą gorsze to znaczy że z nim jest wszystko w porządku :O. Może ja się nie znam ale z tego co czytałam to palenie papierosów szkodzi ruchliwości i budowie. Lekarz za to stwierdził że to nic nie szkodzi, i nawet nie radził rzucić żebyśmy szybciej doczekali się dziecka. M był na wizycie w poniedziałek, nie pamięta jaki lekarz przyjmował, chętnie bym poczytała o nim opinie... Może wy wiecie kto przyjmuje tam w poniedziałki?
pliszka84
Posty: 7
Rejestracja: 22 lis 2013 17:11

Re: szpital przy pl. Starynkiewicza w Warszawie

Post autor: pliszka84 »

Czy ktoś może mi odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób można się dodzwonić do pań pielęgniarek na drugie piętro do poradni w celu zapisu do lekarza? Już drugi tydzień usiłuję się dodzwonić i to o różnych porach dnia między 8 a 14 i ciągle nikt nie odbiera. Dzwonie na numery: 22 502-15-69 oraz 22 502-16-86. Przecież to absurd żeby brać urlop w pracy po to tylko aby wejść do gabinetu i się zapisać. Może znacie inny numer telefonu do tych pań położnych?
daffodil
Posty: 5
Rejestracja: 27 gru 2013 12:55

Re: szpital przy pl. Starynkiewicza w Warszawie

Post autor: daffodil »

Cześć Dziewczyny, jestem tu nowa.

Dostałam skierowanie od ginekologa do poradni niepłodności na starynkiewicza. Pani zapisała mnie na luty. Co się dzieję na pierwszej wizycie? Czy mam być z Mężem? Czy mam tylko przygotować poprzednie wyniki badań i tyle? Pierwsza wizyta to tylko przeglądniecie wyników przez lekarza i wskazanie dalszej diagnostyki? Pytam, bo ciekawa jestem ile to potrwa i jak to się tam odbywa. Wiem, że mam mieć ze sobą wynik na czystość pochwy i USG.
Proszę o odpowiedź :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gdzie się leczyć?”