CENTRUM MEDYCZNE MACIERZYŃSTWO W KRAKOWIE

Tu wymieniamy informacje i opinie o klinikach i lekarzach specjalizujących się w leczeniu niepłodności, a także cenach badań, zabiegów.

Moderator: Moderatorzy gdzie się leczyć

annakow
Posty: 29
Rejestracja: 12 paź 2011 11:30

Re: CENTRUM MEDYCZNE MACIERZYŃSTWO W KRAKOWIE

Post autor: annakow »

mimbla1980 pisze: Z niczym bym się nie śpieszyła, nie tylko przez rozczarowanie poziomem leczenia, ale również dlatego że program rządowy sam w sobie to nie jest ideał.
Mimbla bardzo, bardzo mi przykro :(
Szczególnie, że Twoja historia jest mi bliska, nasze problemy z zajściem w ciążę są podobne, leczymy się w tej samej klinice, u tego samego lekarza. My mieliśmy zrobiony kariotyp na samym początku, jeszcze przed podchodzeniem do pierwszego in vitro (2011 rok). U nas na szczęście wszystko wyszło prawidłowo. Kariotyp zalecił właśnie dr Wyroba! Wtedy patrzyliśmy na to jak na kolejne badanie (zresztą dość kosztowne). Teraz widzę, jak było ważne i jakimi szczęściarzami jesteśmy, że nie było nieprawidłowości...
Rozumiem, że jesteś rozżalona, ale moim zdaniem nie jest tak, że klinika, lekarz, czy program in vitro są źli. Może to wypadkowa różnych czynników, a czasami również kaprysów natury i ślepego losu... Mam porównanie jak było przed programem, a jak jest teraz – pierwsze in vitro miałam zanim zaczęliśmy marzyć o refundacji. Na pierwsze podejście musieliśmy pożyczyć pieniądze. Nie twierdzę, że program jest doskonały, pewnie są w nim luki, ale to także ogromna szansa na bycie rodzicem. Czasami też tracę nadzieję, bo też nie utrzymałam kolejnego dzidziusia, ale z drugiej strony to właśnie dzięki leczeniu w macierzyństwie i in vitro zostałam mamą.
JoBa
Posty: 5
Rejestracja: 10 maja 2015 20:52

Re: CENTRUM MEDYCZNE MACIERZYŃSTWO W KRAKOWIE

Post autor: JoBa »

anula1300 pisze: Byłam trochę zaćmiona przy ostatniej wizycie - czy orientujecie się może czego oprócz wykonania usg jajników i dostarczenia reszty badań - dotyczy wizyta 18 dc?
USG na pewno, ale może już ustalicie stymulację.
A mogę zapytać co jeśli nie wejdziecie do programu? Zdecydujecie się prywatnie? Czy poczekacie na kolejny rzut finansowania (trzeba trzymać kciuki, że będzie...).
juliannapil
Posty: 11
Rejestracja: 10 maja 2014 11:31

Re: CENTRUM MEDYCZNE MACIERZYŃSTWO W KRAKOWIE

Post autor: juliannapil »

Zastanawiałam się czy się chwalić czy nie, bo wiadomo jak to wygląda na takim forum, gdzie wszystkie jesteśmy z tego samego powodu. Ale mam nadzieję, że doda Wam to nadziei (skoro nam się udało).

Będziemy mieli dzidziusia! =xxx#

Jesteśmy leczeni u dr Kolawy. Jak macie pytania o historię leczenia, lekarza czy przebieg procedur – pytajcie przez prv lub tu na forum.
JoBa
Posty: 5
Rejestracja: 10 maja 2015 20:52

Re: CENTRUM MEDYCZNE MACIERZYŃSTWO W KRAKOWIE

Post autor: JoBa »

juliannapil pisze: Będziemy mieli dzidziusia! =xxx#
Gratulacje! :) A byłaś w programie rządowym? Za którym podejściem się udało?
I który to tydzień? :)
anula1300
Posty: 8
Rejestracja: 06 lip 2015 21:44

Re: CENTRUM MEDYCZNE MACIERZYŃSTWO W KRAKOWIE

Post autor: anula1300 »

JoBa pisze:
anula1300 pisze: Byłam trochę zaćmiona przy ostatniej wizycie - czy orientujecie się może czego oprócz wykonania usg jajników i dostarczenia reszty badań - dotyczy wizyta 18 dc?
USG na pewno, ale może już ustalicie stymulację.
A mogę zapytać co jeśli nie wejdziecie do programu? Zdecydujecie się prywatnie? Czy poczekacie na kolejny rzut finansowania (trzeba trzymać kciuki, że będzie...).
Jeżeli nie zdążymy z finansowaniem, raczej będziemy się starać prywatnie. Przede wszystkim ze względu na wszystkie "świeże" badania, które wykonaliśmy do kwalifikacji, a które kosztują sporo i część z nich jest ważna tylko 6 miesięcy.
Jednak przed decyzją o prywatnym INVitro, będę się musiała dowiedzieć czy nas to nie wyklucza z kolejki przy ewentualnym rzucie finansowania na początku stycznia.
juliannapil
Posty: 11
Rejestracja: 10 maja 2014 11:31

Re: CENTRUM MEDYCZNE MACIERZYŃSTWO W KRAKOWIE

Post autor: juliannapil »

JoBa tak, jesteśmy w programie. Diagnozowaliśmy się i leczyliśmy się od dwóch lat, ale do in vitro podeszliśmy pierwszy raz i od razu się udało. Aż trudno było nam uwierzyć w wyniki badań! Obecnie 10 tydzień. Fasolka rośnie =xxx#
Rabczanka
Posty: 12
Rejestracja: 31 sie 2015 22:26

Re: CENTRUM MEDYCZNE MACIERZYŃSTWO W KRAKOWIE

Post autor: Rabczanka »

juliannapil - Wielkie gratulacje, może się będziemy mijać na korytarzach:P

Ja dopiero zaczynam przygodę w M., pierwsza wizyta u dr Mirockiego, badania w trakcie, wizyta kwalifikująca pojutrze (stres jest).
Byłam w Provicie również (laparoskopia), jednak Kraków jest logistycznie prostszy, a opinie o ośrodku niezłe. Co prawda na pierwszej wizycie musieliśmy trochę czekać, ale to były wakacje, braki kadrowe i generalnie poniedziałek. Nie zrażam się, tak jak któraś dziewczyna wcześniej napisała: koło fortuny.
Ośrodek sprawia wrażenie OK, trochę drażni papierkologia, ale większych zastrzeżeń na razie nie mam.
joanna88
Posty: 51
Rejestracja: 17 sie 2015 10:23

Re: CENTRUM MEDYCZNE MACIERZYŃSTWO W KRAKOWIE

Post autor: joanna88 »

Witam Was wszystkich bardzo serdecznie :)

jestem nowa w temacie... dużo czytam na forum i się doszkalam.
Staraliśmy się u Dzidziusia około 15 miesięcy, po tym czasie zrobiliśmy badanie nasienia Męża i niestety... ciężka oligozoospermia (tylko pojedyncze plemniki ruchome i nieruchome)... jedyne rozwiązanie in vitro. Badanie powtórzyliśmy po miesiącu brania androvitu w innym laboratorium... wynik identyczny (odebrany wczoraj).
Nie chcę się załamywać, bo wiem, że to w niczym nie pomoże.. od razu zaczęliśmy szukać kliniki, stanęło na "Macierzyństwie" w Krakowie. Jesteśmy zarejestrowani na 1 wizytę do dr Szlachcica na październik.

Będziemy starać się o refundację rządową programu, jeżeli się nie uda to "zaciskamy pasa" i sami opłacamy.

Mam pytanie do osób, które mają już za sobą "pierwsze" wizyty w tej Klinice. Jakie badania dobrze mieć zrobione i zabrane ze sobą?
Oraz jak długo trwała by cała procedura in vitro jeżeli będziemy ją sami opłacać? chodzi mi o to, czy jesteśmy w stanie wyrobić się w ciągu 6 miesięcy? bo tyle też są ważne wyniki badań..

Z góry dziękuję za pomoc
Joanna
08.2015 - diagnoza: M:oligozoosp.ekstremalna, Ja: OK
22.04.2015- criotransfer,beta: 7dpt-80, 10dpt-299, 12 dpt-713, 14dpt-1618, 17dpt-7061, 24dpt-25739, 32 dpt - serduszko
Czekamy na naszą Niunię :*
anula1300
Posty: 8
Rejestracja: 06 lip 2015 21:44

Re: CENTRUM MEDYCZNE MACIERZYŃSTWO W KRAKOWIE

Post autor: anula1300 »

joanna88 pisze:Witam Was wszystkich bardzo serdecznie :)

jestem nowa w temacie... dużo czytam na forum i się doszkalam.
Staraliśmy się u Dzidziusia około 15 miesięcy, po tym czasie zrobiliśmy badanie nasienia Męża i niestety... ciężka oligozoospermia (tylko pojedyncze plemniki ruchome i nieruchome)... jedyne rozwiązanie in vitro. Badanie powtórzyliśmy po miesiącu brania androvitu w innym laboratorium... wynik identyczny (odebrany wczoraj).
Nie chcę się załamywać, bo wiem, że to w niczym nie pomoże.. od razu zaczęliśmy szukać kliniki, stanęło na "Macierzyństwie" w Krakowie. Jesteśmy zarejestrowani na 1 wizytę do dr Szlachcica na październik.

Będziemy starać się o refundację rządową programu, jeżeli się nie uda to "zaciskamy pasa" i sami opłacamy.

Mam pytanie do osób, które mają już za sobą "pierwsze" wizyty w tej Klinice. Jakie badania dobrze mieć zrobione i zabrane ze sobą?
Oraz jak długo trwała by cała procedura in vitro jeżeli będziemy ją sami opłacać? chodzi mi o to, czy jesteśmy w stanie wyrobić się w ciągu 6 miesięcy? bo tyle też są ważne wyniki badań..

Z góry dziękuję za pomoc
Joanna
Witam,
Badania zleca lekarz na pierwszej wizycie. Wszystkie badania przed rozpoczęciem programu są płatne. Badania z krwi można robić u siebie na miejscu, badania nasienia itp robiliśmy raczej w ośrodku.
Z badań wskazanych przez lekarza mieliśmy m.in ( nie pamiętam wszystkich - jak sprawdzę to dopiszę)
mąż: z krwi-LH, FSH, Testosteron, TSH, FT3, Ft4,HBS, anty HBS, HCV, HIV, VDRL + wynik grupy krwi ; pełne badanie nasienia -seminogram+chromatyna (wraz z obrazami komputerowymi) p/c przeciwplemnikowe, posiew nasienia, NAG, + wizyta andrologiczna, usg jąder ( w ośrodku).
ja: badanie usg piersi, cytologia,posiew bakteriologiczno -mykologiczny, chlamida T, Ureaplasma U, Mycoplasma H; z krwi: toksoplazmoza IgG + IgM, vdrl, cMV IGM+ IgG, antyHBS, HBS, HIV, antyHCV, AMH, TSH, , Estradiol, FSH, LH, Progesteron, Prolaktyna, Różyczka IgG, antyTG, antyTPO,


Ogólnie badania są dość kosztowne, dlatego najlepiej je robić tylko na wskazanie lekarza.
Na pewno wyrobicie się w ciągu 6 miesięcy od zrobienia badań. Sądzę jednak, że z refundowanym in vitro może być problem ze względu na kończące się środki i, przede wszystkim, konieczność udokumentowanej diagnostyki i leczenia niepłodności przez rok lub dwa (w zależności od parametrów nasienia).
My jeszcze nie podpisaliśmy umowy, ponieważ podpisuje się ją w momencie rozpoczęcia procedury- 2,3 dnia cyklu w moim przypadku. Mam nadzieję, że jak się pojawię pod koniec tego tygodnia w M - jeszcze będą.
juliannapil
Posty: 11
Rejestracja: 10 maja 2014 11:31

Re: CENTRUM MEDYCZNE MACIERZYŃSTWO W KRAKOWIE

Post autor: juliannapil »

joanna88 pisze: jestem nowa w temacie... dużo czytam na forum i się doszkalam.
Cześć Joasiu, jeśli pytasz o badania, to zróbcie tylko, co jest konieczne do zakwalifikowania się do programu. Bo jak się zakwalifikujecie, to nie będziecie płacić za badania. A to w sumie troszkę daje oszczędności. Poza tym po co robić coś bez wskazań lekarza – to lekarz decyduje, w którym kierunki pójść z diagnozą. Pół roku spokojnie wystarczy na przygotowanie i stymulację. Oczywiście zakładając, że nie pojawią się jakieś komplikacje. Ale lepiej się pozytywnie nastawić. Mnie pozytywne myślenie bardzo pomogło. Czułam się jakbym się zaprogramowała w głowie na ciążę :)
Mam pytanie o wybór lekarza. Dlaczego zdecydowaliście się akurat na dr Szlachcica?

-- 24 wrz 2015 00:11 --
Rabczanka pisze:juliannapil - Wielkie gratulacje, może się będziemy mijać na korytarzach:P
Dziękuję! :caluje
A jak po pierwszej wizycie u dr Mirockiego? Jak wrażenia?
Do papierologii trzeba się chyba przyzwyczaić. Z jednej strony to rozumiem, bo to są strasznie poważne sprawy i lepiej mieć na wszystko papierze, ale z drugiej strony część tych rzeczy chyba mogłaby być online (ech...). Ale papierologia to mimo wszystko najmniejsze zmartwienie ;)
Raczej się już nie miniemy na korytarzu, bo dr Kolawa przyjmuje mnie już gdzie indziej. Nie chciałam rezygnować z Jego opieki nawet po zajściu w ciążę, ale dr postawił mi warunek, że wizyty mogę u Niego kontynuować, ale nie w Macierzyństwie. Wyjaśnił, że to dla dobra innych pacjentek, bo są na różnym etapie leczenia, a jednak widok ciężarnej nie zawsze i nie wszystkich cieszy... Szczególnie, jak się latami starasz o ciążę i nic. Ja to w sumie rozumiem.

Trzymam kciuki za Twoje leczenie!
anula1300
Posty: 8
Rejestracja: 06 lip 2015 21:44

Re: CENTRUM MEDYCZNE MACIERZYŃSTWO W KRAKOWIE

Post autor: anula1300 »

Hej,
Mam pytanie do uczesniczących w programie rządowym w Macierzyństwie.
Czy korzystałyście lub był Wam proponowany Primovision ? Nam został zaproponowany w dodatkowej opłacie 1000 zł i zastanawiamy się czy jest sens
klarka82
Posty: 18176
Rejestracja: 10 gru 2009 01:00

Re: CENTRUM MEDYCZNE MACIERZYŃSTWO W KRAKOWIE

Post autor: klarka82 »

anula1300 to jest naciąganie na kasę :evil:
skoro jesteście w programie z MZ i lekarz prowadzący uważa, że konieczne jest zastosowanie konkretnej metody - w Waszym wypadku Primovision - to powinno być to za darmo, w ramach refundacji

zapraszam do działu eksperckiego http://www.nasz-bocian.pl/phpbbforum/vi ... .php?f=100

i tu odp. eksperta z MZ dot. podobnej sprawy (EmbryoGlue) http://www.nasz-bocian.pl/phpbbforum/vi ... 00&t=87062
i jeszcze dot. opłaty pobranej za ICSI http://www.nasz-bocian.pl/phpbbforum/vi ... 00&t=88128
anula1300
Posty: 8
Rejestracja: 06 lip 2015 21:44

Re: CENTRUM MEDYCZNE MACIERZYŃSTWO W KRAKOWIE

Post autor: anula1300 »

klarka82 pisze:anula1300 to jest naciąganie na kasę :evil:
skoro jesteście w programie z MZ i lekarz prowadzący uważa, że konieczne jest zastosowanie konkretnej metody - w Waszym wypadku Primovision - to powinno być to za darmo, w ramach refundacji

zapraszam do działu eksperckiego http://www.nasz-bocian.pl/phpbbforum/vi ... .php?f=100

i tu odp. eksperta z MZ dot. podobnej sprawy (EmbryoGlue) http://www.nasz-bocian.pl/phpbbforum/vi ... 00&t=87062
i jeszcze dot. opłaty pobranej za ICSI http://www.nasz-bocian.pl/phpbbforum/vi ... 00&t=88128
Dzięki za odpowiedź.
To mi trochę otwiera oczy na pewne sprawy.
Np po podpisaniu umowy na wczorajszej wizycie miałam zlecone LH i FSH przez lekarza prowadzącego ( 2dc, już jestem w trakcie stymulacji). Po zrobieniu badań i przejściu do recepcji otrzymałam rachunek za badania, a po moim pytaniu czy to nie jest refundowane w ramach programu- otrzymałam informację, że te badania nie są w ramach programu, a np. estradiol jest.
Jesteśmy w trakcie rozpoczęcia pierwszej procedury i nie wiem jak mam walczyć z kliniką. Szkoda, że to forum już nie działa .
oluska_m
Moderator Dokarmiam bociana ;)
Posty: 9348
Rejestracja: 14 wrz 2012 21:42

Re: CENTRUM MEDYCZNE MACIERZYŃSTWO W KRAKOWIE

Post autor: oluska_m »

anula1300 pisze:Jesteśmy w trakcie rozpoczęcia pierwszej procedury i nie wiem jak mam walczyć z kliniką.
anula1300 po pierwsze: PROGRAM w łapkę i dokładnie zapoznaj się z jego treścią. Po drugie: pomimo tego, że dział Eksperta MZ już nie działa zachęcam do przeszukania istniejących postów. Najważniejsze to znać swoje prawa i nie dać sobie wcisnąć kitu (np. że można dopłacić za coś extra, albo że program narzuca konkretne leki czy protokół...)
Wg mojej wiedzy wszystkie badania po zakwalifikowaniu się do programu są refundowane, więc pobranie od was opłaty za badania wykonane już w trakcie stymulacji było bezprawne.

2 IFV, 7 transferów

Aniołki [*] [*] [*] :cry2:

25.07.2016  :love: 
Piotruś


17.06.2019 :love: Michaś


oluska_m
Moderator Dokarmiam bociana ;)
Posty: 9348
Rejestracja: 14 wrz 2012 21:42

Re: CENTRUM MEDYCZNE MACIERZYŃSTWO W KRAKOWIE

Post autor: oluska_m »

Zachęcam do zapoznania się z Raportem finalnym z 2015r. dot. Centrum Medyczne Macierzyństwo

2 IFV, 7 transferów

Aniołki [*] [*] [*] :cry2:

25.07.2016  :love: 
Piotruś


17.06.2019 :love: Michaś


ODPOWIEDZ

Wróć do „Gdzie się leczyć?”