CENTRUM MEDYCZNE MACIERZYŃSTWO W KRAKOWIE

Tu wymieniamy informacje i opinie o klinikach i lekarzach specjalizujących się w leczeniu niepłodności, a także cenach badań, zabiegów.

Moderator: Moderatorzy gdzie się leczyć

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Joanna-38
Posty: 1
Rejestracja: 09 lis 2004 01:00

Post autor: Joanna-38 »

Witam wszystkich, na Forum Bociana debiutuję, bo tak się złożyło, że o jego istnieniu dowiedziałam się bardzo niedawno, chociaż długo walczyłam, żeby bocian mnie odwiedził. Pragnę dołączyć do listy dziewczyn, którym udało się dzięki klinice Macierzyństwo i panu dr Janeczce. Proszę mi wierzyć, po 5 latach miotania się po różnych gabinetach i szpitalach byłam u kresu sił, głównie psychicznych, kiedy znajomy ginekolog skierował mnie do dra Janeczki. Po 2 poronieniach, 2 operacjach gin, wielokrotnie odnawiających się torbielach jajników, z zaburzeniami prolaktyny i rozpoznaną endometriozą, w dodatku bliżej czterdziestki niż dalej,(a, i jeszcze mój partner miał kiepskie wyniki), jestem po in vitro w Macierzyństwie i właśnie mija 20 tydzień ciąży. Udało się za drugim podejściem. Pan doktor Janeczko zawsze odpowiadał wyczerpująco na najdziwniejsze pytania, informował o wszystkich możliwych następstwach i o wyjściach z nich, kierował na niezbędne badania i starał się możliwie dużo załatwić przy możliwie małej ilości wizyt. Stąd wizyty często się przedłużały, ale i ja czasem czekałam dłużej na wejście do dra i daj Boże tylko takich niedogodności wszędzie. Leczenie z całą pewnością zostało dostosowane do mojego indywidualnego przypadku (myślę, że niełatwego). Ankiety czytaliśmy i wypełnialiśmy z partnerem mając dowolnie dużo czasu. Panie położne kompetentne i pełne ciepła. Co mnie szczególnie zaskoczyło, dr Janeczko i jeśli trzeba było, także położne, przyjeżdżali do pracy w dni wolne, abym nie traciła cyklu ( tak było ze mną kilka razy!), nie do pomyślenia w innym ośrodku. Ceny w Macierzyństwie jedne z nizszych w kraju, a to że ceny leków są horendalne, to już inna sprawa, ale dostawałam adresy aptek, gdzie te specyfiki były znacząco tańsze.
Przepraszam za tak długą paplaninę, ale chce się ustosunkować do większości rzeczy które wyczytałam w Bocianie. Nie sadzę też by moja opinia była odosobniona, bo oprócz głosów tutaj, rozmawialam z dziewczynami w poczekalni do doktora i wszystkie były dobrego zdania o Macierzyństwie i jego personelu. Co dla mnie było szczególnie ważne, dr Janeczko potrafił zarazić mnie optymizmem i wiarą w sukces i gdyby nie On, prawdopodobnie poddałabym się i ominęłoby mnie w życiu coś bardzo pięknego... Pozdrawiam wszystkie dziewczyny, trzymajcie się i nie traćcie wiary!!!
Awatar użytkownika
evka
Posty: 300
Rejestracja: 08 mar 2003 01:00

Post autor: evka »

Akak, a gdzie bedziesz robic laparoskopie??? Ja tez bede chyba miec w II polowie listopada i chyba na Kopernika.

Pozdrawiam :lol:
Awatar użytkownika
wojciech
Posty: 36
Rejestracja: 25 mar 2003 01:00

Post autor: wojciech »

Witam wszystkie Krakowianki,

Przeczytałam ostatnie dwie stony i chciałabym tylko dodać ,że Krakowianki lecza się także w szpitalu i przychodni leczenia niepłodności Antrum w Bytomiu. Sam jestem taka osobom i spotkałam tam osoby z Krakowa. Po kilku próbach nieudanych inseminacji w Krakowie w Macierzyństwie zdecydowałam się na ivf własnie tam głównie ze względu na odległość i fakt, że zabiegi tego typu jak i wiele innych technik ART wkonuje się tam już od przynajmniej 5 lat. W moim przypadku udało się za pierwszym podejsciem i do rozwiazania zostało mi jeszcze tylko 5 tygodni! Polecam to miejce tym osobom które nie chcą juz leczyc się w Krakowie a odległość i koszty zwiazane z dojazdami do Wa-wa czy Białegostoku stanowia poważna barierę.

Wojtka
wojciech
Awatar użytkownika
Tofficzek
Posty: 3964
Rejestracja: 08 kwie 2004 00:00

Post autor: Tofficzek »

Joanna38 serdecznie gratuluję Ci upragnionego szczęścia :clap1: :flowers: :flowers: i życzę dalszych spokojnych tygodni ciąży :). Ja na początku przyszłego roku będę właśnie podchodzić do mojego II ivf u dra Janeczko i juz się nie mogę doczekać, bo widzę, że właśnie drugie podejście bywa najczęściej uwieńczone sukcesem :)
akak ja też jestem bardzo ciekawa, gdzie będziesz podchodzić do laparoskopii.
evka mocno trzymam kciuki za Twoją laparoskopię, bo ta już chyba niedługo :bigok: Ja miałam w szpitalu MSWiA i było całkiem nieźle :wink:
Wojciech Tak, krakowianki znają przychodnię w Bytomiu, ja sama mam znajomą, której kilka IUI i 2 ivf tam się nie udały. Gratuluję ciąży i cieszę się, że Ci się tam udało, bo coś ostatnio tam to niezbyt dużo sukcesów. Nie chcę Cię urazić ale to jest wątek poświęcony Macierzyństwie i jeżeli chcesz polecać Bytom to proponuję może wątek Leczenie Kraków, woj. Małopolskie.
Awatar użytkownika
akak
Posty: 1702
Rejestracja: 20 mar 2004 01:00

Post autor: akak »

Evka, Tofficzek już 22 listopada ide do szpitala, a 23 będę miała laparoskopie. Moja laparo nie odbędzie się w Krakowie. Zdecydowalismy sie na lekarza u którego ostatnio wykonywaliśmy inseminacje - Poznań. Evka nie wpadaj z tego powodu w panike. Mój wybór wynika tylko z tego, że ze względu na obecna pracę mam na razie blizej do Poznania niż Krakowa. Ale mam nadzieje, że już niedługo zjadę do Krakowa na stałe.

evka obyśmy po laparo mogły jak najszybciej odczuc pozytywne 9 m-czne efekty :wink:
Awatar użytkownika
evka
Posty: 300
Rejestracja: 08 mar 2003 01:00

Post autor: evka »

Akak, trzymam kciuki za Twoja laparo, ja dzis sie dowiedzialam ze moja bedzie 29go listopada wiec tydzie pozniej :lol: Andrzejki spedze w szpitalu :hihi: oby efekty byly szybkie. !

Tofficzku - nieustajace :bigok:
Awatar użytkownika
emmka
Posty: 73
Rejestracja: 16 lis 2004 01:00

Post autor: emmka »

evka będziesz miała robioną laparo na Kopernika? Też mam mieć laparo z histeroskopią (polip endometrailny i podejrzenie zrostów po Chlamydiach) ale mnie powiedzieli, ze szpotla nie ma juz pieniedzy z NFZ, wiec mam zrobic prywatnie. Kto bedzie Ci robił zabieg, czy wiesz może, który lekarz jest w Krakowie w tym dobry. Słyszałam o dr Homie, czy znasz opinie na jego temat?
Trzymam kciuki za dobre wieści po laparo, Akak za Ciebie też, zresztą pisałam Ci już na innym forum.
pozdrówka
emmka
Awatar użytkownika
greenwitch
Posty: 348
Rejestracja: 19 maja 2003 00:00

Post autor: greenwitch »

emmka ja mialam laparo u dr Homy, serdecznie polecam, jest naprawde dobrym fachowcem.

evka :judge: :judge: :judge: :judge: za to, że sie nie odzywasz i ostatnia dowiaduję się o terminie Twojego zabiegu :wink:
Awatar użytkownika
Kryska29
Posty: 17
Rejestracja: 22 sie 2004 00:00

Post autor: Kryska29 »

Dziękuję Ci, Joanna-38, za dobre słowa o Macierzyństwie. Wiążę z tą kliniką spore nadzieje i mnie też dr. Janeczko dał wsparcie psychiczne i nowy ładunek optymizmu, co jak wiemy przy naszym problemie jest bardzo ważne. :)
Teraz przygotowuję się psychicznie do badania drożności jajowodów. :roll:
Awatar użytkownika
Tofficzek
Posty: 3964
Rejestracja: 08 kwie 2004 00:00

Post autor: Tofficzek »

Kryska29 Witaj na wątku :D Mocno trzymam za drożność :bigok: Nic się nie bój, ja miałam to badanie w zeszłym roku i dr J je tak wykonał, że prawie nic nie czułam. :)
evka, akak wracajcie szybciutko po laparoskopii i do dzieła :D :bigok:
evka ale Ci się dostało od greenwitch, aż mnie zabolało :hihi: Ja również nieustająco :bigok:

A ja od dzisiaj łykam Cilest, w tym cyklu jeszcze histeroskopia i niebawem 2 podejście na długim protokole, juz się nie mogę doczekać :)
Awatar użytkownika
emmka
Posty: 73
Rejestracja: 16 lis 2004 01:00

Post autor: emmka »

greenwitch dzięki za info, jesteś kolejną osobą, która dobrze sie wyraża o dr H, widać to rzeczywiście db specjalista. Jak pisze Kryska29, ważne, żeby psychicznie być pozytywnie nastawionym, to pomaga szybciej rozwiązywać nasze problemy.
Awatar użytkownika
Kryska29
Posty: 17
Rejestracja: 22 sie 2004 00:00

Post autor: Kryska29 »

Tofficzek, Emmka, dzięki za miłe powitanie. 8) Chętnie dołączam do wątku i napiszę o wyniku drożności, jak tylko będę miała wykonaną.
Tofficzek, ty pewnie miałaś badaną drożność pod USG? Ja myślałam wcześniej, że to się robi tylko pod RTG, ale dr. Janeczko rozwiał moje obawy -nie ma żadnych promieni RTG, tylko neutralne dla komórek rozrodczych ultradźwięki :D
Awatar użytkownika
greenwitch
Posty: 348
Rejestracja: 19 maja 2003 00:00

Post autor: greenwitch »

Tofficzku, a ja z wrażenia dziś po wizycie nie wypytałam Cię, co i jak... Teraz mnie się młotki należą :judge: :judge: :mur: :mur: :wink:
Nie wiedziałam, że już od dziś bierzesz anty. Ale sirota ze mnie. Mam nadzieję, że mi wybaczysz i nadrobimy ploty na najbliższej kawusi (czutaj soczku) :)
Awatar użytkownika
Tofficzek
Posty: 3964
Rejestracja: 08 kwie 2004 00:00

Post autor: Tofficzek »

Kryska29 tak, miałam wykonaną drożność za pomocą USG, a na HSG przy pomocy promieni RTG chyba bym się nie zdecydowała, za bardzo inwazyjna metoda jak dla mnie :? .
greenwitch oczywiście z powodu wrażeń, co z racji zbliżającego się terminu rozpoczęcia przez Ciebie stymulacji jest całkowicie naturalne, :judge: wyjątkowo :wink: Ci się nie należą :lol: . Za to przy soczku wszystko Ci :chatter:
Awatar użytkownika
isia10
Posty: 46
Rejestracja: 14 kwie 2004 00:00

Post autor: isia10 »

Drogi Tofficzku, bardzo Cię proszę, odezwij się do mnie na priva:
[email protected] Chciałabym z Tobą porozmawiać o in vitro.
Czekam na wiadomość. Pa
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gdzie się leczyć?”