CENTRUM MEDYCZNE MACIERZYŃSTWO W KRAKOWIE

Tu wymieniamy informacje i opinie o klinikach i lekarzach specjalizujących się w leczeniu niepłodności, a także cenach badań, zabiegów.

Moderator: Moderatorzy gdzie się leczyć

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tofficzek
Posty: 3964
Rejestracja: 08 kwie 2004 00:00

Post autor: Tofficzek »

niuniakrak jeśli nie chorowałaś na różyczkę, to chyba nie ma się nad czym zastanawiac tylko szczepić się. Wskazana przerwa w staraniach po takim szczepieniu to 3 miesiące, więc może w marcu ruszymy razem? :)
malinna natłok obowiązków w pracy przed Świetami trochę mnie przygniótł :hihi: ale obiecuje, że dzisiaj już na 100 % do Ciebie napiszę :)

Pozdrawiam serdecznie cały wątek :kiss:
6IUI,1ivf -Macierzyństwo-nieudane
2,3,4 ICSI-Centrum In Vitro -2 ciąże-3 Aniołki(10 tc,2005 i 11 tc,2006), 1 ciąża biochemiczna(2006)
5 ICSI, Centrum In Vitro (PARENS) w Krakowie-Oliwier :-)
6 ICSI ciąża biochemiczna
Awatar użytkownika
malinna
Posty: 40
Rejestracja: 14 gru 2004 01:00

Post autor: malinna »

Dzięki Tofficzku!!!
Niecierpliwie czekam na wiadomość :)

Pozdrówka
Awatar użytkownika
evka
Posty: 300
Rejestracja: 08 mar 2003 01:00

Post autor: evka »

Kochani

Jedyny komentarz na jaki mnie stac po szybkim przeczytaniu ostatnich stron - ACH TE HORMONY!!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Wierze ze jak kiedys zasiadziemy do jednego stolu to sie niezle z tego usmiejemy :lol: :wink:

Greenwitch - marsz do lozka !!!nieustajace :bigok: :bigok: :bigok: :bigok: :bigok:
Awatar użytkownika
niunia-kp
Posty: 3885
Rejestracja: 23 lis 2004 01:00

Post autor: niunia-kp »

Witajcie Kochane Dziewczynki :D

Ojojoj, ale się nam porobiło 8O
Swoją drogą to trochę przykre, że nie możemy w spokoju i miłej atmosferze pogadać o swoich problemach, bo chyba po to właśnie tu jesteśmy, no chyba że się pomyliłam ? :roll:

Tofficzku Kochany masz rację z tą różyczką i właśnie tak zrobię
Dziś byłam zrobić posiew, mam nadzieję, że nie powychodzą nam jakieś straszne rzeczy. :x Wyniki będą jakoś po świętach, więc nie wiem jeszcze kiedy sie wybiorę do dr. Myślę, że po tym szczepieniu powinnam sie wyrobić na "nasz" marzec, no może koniec marca :D

Greenwitch Tobie chyba potrzeba więcej spokoju, chociaż wcale się nie dziwię Twoim reakcjom, bo na takie posty trudno nie reagować.
Nadal bardzo, bardzo mocno :bigok: :bigok: :bigok: za Ciebie i Maluszki :P

Dorocia nie martw się, następnym razem na pewno będzie
lepiej :)

Pozdrawiam i :cmok:
Lui00
Posty: 1865
Rejestracja: 04 cze 2004 00:00

Post autor: Lui00 »

Czytam te Wasze posty, czytam i są tak pełne jadu niektóre, że wciąż się zastanawiam skąd to się bierze...
Chciałabym poznac obiektywne opinie na temat różnych klinik gdyz stanę przed koniecznością wyboru i gubie się bardzo, latam po różnych watkach, trafiłam też tutaj...
Zastanawiam się nad Macierzyństwem, bo statystyka na stronie miesci się w średniej, na Novum zwyczajnie mnie nie stać, do Białegostoku za daleko dla mnie i bez samochodu cieżko by było....mieszkam na Sląsku i niby mam dostęp do Bytomia, czy do Provity w Katowicach, ale w Bytomiu byłam raz i przyznam, ze niechetnie bym wróciła...poza tym nie znam statystyk tej kliniki, a jedynie opinie o niej. W Krakowie mam rodzinę, byłoby mi łatwiej....ciężko mi podjąć decyzje jak czytam tak skrajne opinie, od pełnych jadu aż do pełnych uwielbienia....kurcze co ja mam wybrać :?:
Pozdrawiam
Luiza
Awatar użytkownika
Libra
Posty: 1316
Rejestracja: 26 maja 2002 00:00

Post autor: Libra »

Przypomnę tylko, że wątek nie jest zastrzeżony dla fanów, bo takiego tytułu nie ma. Oczekiwałam rzetelnych informacji, tak jak na przykład LuiOO, która zastanawia się nad wyborem kliniki. Pytałam, czy coś się zmieniło i badanie nasienia można robić w inne dni? Czy wiadomo, w jakich godzinach jest otwarte (ktos kiedyś pytał i nikt nie wiedział) itp.
A co do tego, że Buba nie wpisała się na listę ciążową, to właśnie to chciałam powiedzieć - jak ktoś zapyta o cokolwiek niezgodne z polityką wątku to od razu raban, a konkretnych informacji nie udzieli nikt. Stąd statystyka Macierzyństwa na liście ciążowej równa jest 0, i to akurat chyba nie moja wina...
O jakim jadzie mówisz, Greenwitch. O tym?? Cytat z Twojej wypowiedzi:
"a i uważaj cobyś się sama w język nie ugryzła bo o odtrutkę niełatwo. Mam propozycję, zniknij na ten swój magiczny nudny wateczek"
Tofficzek,
"Libra o sączeniu jakiego jadu Ty piszesz??? "
Ja piszę o jadzie?? A gdzie, Tofficzek?? Ty piszesz o wymianie informacji - a gdzie ona jest?
Libra
i 16-tyg.Novumowy cud
Ostatnio zmieniony 21 gru 2004 22:56 przez Libra, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
biedronka
Posty: 499
Rejestracja: 10 gru 2002 01:00

Post autor: biedronka »

Nie chce sie wtrącać ale dlaczego Libra tak strasznie bazujesz na liście ciążowej? Niektóre dziewczyny na bocianie nawet nie wiedza, ze taka lista istnieje :!: Lub nie mają potrzeby żeby sie wpisac :!: Ewentualnie boją sie zapeszyc :!:

Serdecznie pozdrawiam cały wątek (choc nie lecze sie w Macierzyństwie i jak narazie nie mam zamiaru) :wink:
Moja mała biedroneczka Emilka
20/04/2007 - 51cm, 3060g
Awatar użytkownika
greenwitch
Posty: 348
Rejestracja: 19 maja 2003 00:00

Post autor: greenwitch »

hej biedroneczko co teraz u Ciebie :?: :?: Ale dawno nie widziałam Cię na wątkach... I co, dalej wybierasz się do Białego na kolejne IVF?? Ostatnio nie odpisałam Ci na priva, przepraszam, musiałam z racji mojego odmiennego stanu :wink: :wink: przygotować rzeczy na Święta wcześniej. Jak czytałaś pewnie, tym razem moje zarodeczki były super!!! W Białym to ledwo ledwo czwórki, a tu podano mi 3 piękne ósemeczki. Chyba jednak trafiliśmy z lekarzem w dziesiątkę ze zmianą protokołu na krótki i dobraniem innych dawek leków. Tak zastanawiając się głębiej nad tym białostockim naszym programem doszłam do wniosku, że nie powinno się go zaliczać do naszych kolejnych osiągnięć. Tak na dobrą sprawę kilka rzeczy wydaje mi się, że zrobione było po łebkach... Zreszta najlepiej będzie jak porozmawiasz o tym z kmg (powolaj się na moje słowa - ona Ci najlepiej wytłumaczy). Ja w każdym razie za Ciebie mocno :bigok: :bigok: :bigok:


Tofficzku... Ty wiesz co... hehe

malinna, niuniakrak, evka dzieki i dla Was :cmok:

Lui00 ja mniej więcej z tych samych powodów, co Ty wymieniasz, trafiłam do Macierzyństwa - i nie żałuję. Ale wydaje mi się, że trudno jest podjąć ostateczną decyzję czytając tylko odmienne opinie w internecie. Myślę, że powinnaś przyjechać kiedyś na jedną wizytę i przekonać się sama, czy odpowiada Ci ta klinika. Telefony i godziny przyjęcia znajdziesz na stronie www.macierzynstwo.com.pl
Ja sama byłam wstępnie umówiona do Macierzyństwa i Novum, bo wcześniej leczyłam się w Białymstoku, ale to było strasznie daleko. Ale po pierwszej wizycie w Macierzyństwie zrezygnowałam z wycieczki do Warszawy. Klinika całkowicie zaspokoiła moje oczekiwania - a nie były one niskie, zapewniam :!: :D
Dokładnie to samo poleciłam ostatnio dziewczynie z Krakowa wahającej się pomiędzy leczeniem u dr Homy a dr Kostyka (którego osobiście nikomu nigdy nie polecę). I faktycznie poszła na 2 wizyty (wiem, że to strata kasy, ale ile się straci wybierając niewłaściwego lekarza). No i wybrała dr Home i jest zadowolona. Mam nadzieję, że Ty też będziesz zadowolona i dopniesz swego celu, bez względu na to, którą z tych klinik wybierzesz...

Buziaki
Awatar użytkownika
Tofficzek
Posty: 3964
Rejestracja: 08 kwie 2004 00:00

Post autor: Tofficzek »

Witajcie dziewczyny :)

lui00 Witaj :) Rozumiem Twoje rozterki po przeczytaniu ostatnich kilku stron ale wierz mi, trudno pozostać obojętną na pewne komentarze i nie reagować.
Jeżeli przeczytałaś ten wątek od początku to moją opinię na temat leczenia u dr Janeczko znasz i jest ona w dlaszym ciągu taka sama, czyli jak najbardziej pozywna :) . Jeżeli dziewczyny po przerwie w leczeniu, spowodowanej różnymi czynnikami wracają na leczenie do dr Janeczko ( ja na drugie podejście do ivf również wrócę, teraz odpoczywam :wink: ) to myslę, że też o czymś to świadczy. Uważam podobnie jak greenwitch, że najlepiej umówić się na wizytę i przekonać się samej.

greenwitch Czy Ty nie powinnaś się kłaść spać wcześniej??? :D Nieustająco :bigok: :bigok: :bigok: :bigok: :bigok:

malinna mam nadzieje, że moja wiadomość dotarła i jest w miarę sensowna :wink: :cmok:

evka, biedronka pozdrówka :cmok:

niuniakrak Nie, nie pomyliłaś się, po to tu jesteśmy ale jak widać nie wszyscy potrafią to uszanować.

Libra napisała do Tofficzek: " Ty piszesz o wymianie informacji - a gdzie ona jest? "

Hmm, czyżby znowu czytanie między wierszami? Wydaje mi się że informacji udzielam wszystkim pytającym. Parę stron temu odpowiadałam (i buba również) na pytania Tuli (nie wspominając, że od razu pojawił się Twój komentarz). Na Twoje pytanie odnosnie badania nasienia nie odpowiem Ci, ponieważ niestety my z takowego badania nie korzystamy, więc nie wiem czy w tej materii się coś zmieniło. A kartka z godzinami otwarcia kliniki wisi na drzwiach (przynajmniej tak było podczas mojej ostatniej wizyty tydzień temu).

"Stąd statystyka Macierzyństwa na liście ciążowej równa jest 0, i to akurat chyba nie moja wina... "

To można skomentować jedynie w ten sposób :lol: :lol: :lol: :lol:
Klinika podaje na stronie swoje wyniki i na Twoją prośbę podawałam Ci link i to jest wiarygodna informacja.

Coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że Twoją obsesją stało się pilnowanie, żeby żadna nowa pacjentka nie trafiła do Macierzyństwa. Chyba jednak źle trafiłaś, może lepiej stanąć pod drzwiami kliniki i uświadamiać wchodzące tam osoby??? Tutaj raczej są same dziewczyny leczące się tam i wierz mi, nikt nas nie zmusił do leczenia się u dr Janeczko, ani nie zatrzymuje tam siłą. Część dziewczyn prędzej czy później zakończy swoje leczenie sukcesem, część być może odejdzie i zmieni klinikę ale to jest normalna kolej rzeczy i dotyczy to wszystkich ośrodków leczenie niepłodności, nie tylko Macierzyństwa. A nowe osoby, które rozważają leczenie w Macierzyństwie czytając ten wątek nie przeoczą i Twoich postów, o to się nie bój :lol:

Jeszcze raz apeluję, daj nam (czyli pacjentkom Macierzyństwa) w spokoju na tym wątku rozmawiać i wymieniać się informacjami. Czy problemy z poczęciem upragnionego dziecka nie są już wystarczającym stresem, żeby nas jescze dodatkowo gnębić i (być może celowo?? trąci mi to niestety prowokacją ) wprowadzać w stan zakłopotania, kiedy emocje biorą górę ?? Sama przez to przechodziłaś, więc powinnaś to wiedzieć najlepiej.
Jeszcze trochę Twoich "dobrych rad" a ja sama zacznę podejrzewać, że nie jestem leczona, tylko wprowadzana w stan hipnozy 8O
Dlaczego tak się uczepiłaś akurat tej kliniki? Czy tylko to, że spóźniono się kiedyś z Twoimi wynikami posiewu nasienia jest wystarczającym powodem aby twierdzić, że leczenie tam to strata czasu???

Rozżalona Tofficzek
6IUI,1ivf -Macierzyństwo-nieudane
2,3,4 ICSI-Centrum In Vitro -2 ciąże-3 Aniołki(10 tc,2005 i 11 tc,2006), 1 ciąża biochemiczna(2006)
5 ICSI, Centrum In Vitro (PARENS) w Krakowie-Oliwier :-)
6 ICSI ciąża biochemiczna
Awatar użytkownika
Libra
Posty: 1316
Rejestracja: 26 maja 2002 00:00

Post autor: Libra »

Przypomnę tylko, że wątek nie jest zastrzeżony dla fanów, bo takiego tytułu nie ma. Oczekiwałam rzetelnych informacji:
1. Czy jest tabliczka z informacją, w jakich godzinach pracują?
2. Czy badanie nasienia nadal robione jest TYLKO w czwartki?
3.Czy usg nadal jest bez dokładnego opisu i bez zdjęć za 70zł?
Wesołych Świąt.
Libra
i 16tyg. Novumowy cud
Awatar użytkownika
greenwitch
Posty: 348
Rejestracja: 19 maja 2003 00:00

Post autor: greenwitch »

Toffik wiem, że przesadzam z tym wysiadywaniem tu o północy, ale jakbyś leżała całymi dniami to też poprzestawiałby Ci się tryb życia. Teraz jest 12, a ja właśnie jem śniadanko :D :D Uff.. to dopiero 4 d.p.t a mnie się wydaje, że minął miesiąc... Dobrze, że Święta nadchodzą wielkimi krokami - mam nadzieję, że dzięki temu szybciej zleci...

Buziaki
Awatar użytkownika
malinna
Posty: 40
Rejestracja: 14 gru 2004 01:00

Post autor: malinna »

Cześć dziewczęta :):)

Tofficzku przeczytałam wiadomość, dzięki serdeczne - jestem na etapie odpisywania!

Greenwitch trzymam kciuki i leż spokojnie - będziesz mieć cudowne święta. Wszystkie życzyłybyśmy sobie takiego prezentu na gwiazdkę :) :):):):):):):):):):)

Wiecie co??? przeczytałam tych kilka ostatnich stron na tym wątku i smutno się robi gdy się czyta te wszystkie rzeczy zwłaszcza przed świętami. Niestety nie podnoszą one na duchu tylko wprowadzają zamęt.
Tofficzku podpisuję się pod twoim ostatnim postem, nikt nikogo do niczego nie zmusza, każdy wybiera według swojego uznania, przekonania i możliwości finansowych.
Jest tyle stresów w naszym życiu, i ciągłej walki że chyba nie potrzebujemy jeszcze takich burz.

Pozdrówka dla Tofficzka, Greenwitch, Lui00, Libry, Biedronka, Niuniakrak i szczególnie dla tych, którzy z ukrycia śledzą ten wątek.
Awatar użytkownika
niunia-kp
Posty: 3885
Rejestracja: 23 lis 2004 01:00

Post autor: niunia-kp »

Witajcie Kochane :)

Lui00 wcale się nie dziwię, że po przeczytaniu ostatnich stron masz lekki zamęt w głowie i że pewnie jesteś lekko zniesmaczona. Mnie osobiście się wydaje, że najlepszym wyjściem jest wybranie się na wizytę do Macierzyństwa. Wtedy sama będziesz najlepiej wiedzieć jakie masz odczucia i jaki masz stosunek do kliniki i do lakarza. Ja osobiście mam przerwę w leczeniu, ale w początkach roku wracam do Macierzyństwa.
Życzę udanych wyborów :)

Greenwitch oczywiście dalej trzymam :bigok: :bigok: :bigok:
Ja też lubie się kłaść spać po północy, a rano długo wylegiwać :P

Tofficzku podpisuję sie pod Twoim postem rękami i nogami, ale mam nadzieję, że teraz już będzie miło i sympatycznie :cmok:


Dzięki za pozdrowionka i ja też Was wszystkie całuję :cmok:
Lui00
Posty: 1865
Rejestracja: 04 cze 2004 00:00

Post autor: Lui00 »

Ja się nie czuje zniesmaczona tylko z tych tak różnych opinii próbuję wyciągnąć coś obiektywnego, co jest trudne jak się ma do czegoś osobisty stosunek i ja to rozumiem. Moje rozważania są póki co czysto teoretyczne, mąż jest w trakcie leczenia i tak musimy poczekać, ale z pewnością będę sledzić wątek ciekawa co u Was i w tej chwili macierzyństwo jest jedną z dwóch klinik, które biorę pod uwagę.
Pozdrawiam serdecznie i życżę wszystkim Wesołych i Szczęśliwych Świąt :D
Luiza
Awatar użytkownika
Tofficzek
Posty: 3964
Rejestracja: 08 kwie 2004 00:00

Post autor: Tofficzek »

Witajcie dziewczyny :)

greenwitch ja też kiedyś byłam nocnym markiem i uwielbiałam tak snuć się po domu nocną porą, a rano spać do oporu (mój rekord z czasów licealnych to 13.30 :hihi: ) i znam to uczucie, kiedy dzień jest przewrócony do góry nogami :roll: Niestety dorosłe życie zweryfikowało to i teraz owszem, kusi wieczorem troszkę dłużej posiedzieć ale potem rano.... :help: A Ty leż, odpoczywaj (oczywiście też bez przesady :wink: ), a ja niezmiennie :bigok: :bigok: :bigok: :bigok:

Dziewczyny, ponieważ nie mogę się dalej oszukiwać, że do Świąt mam jeszcze dużo czasu :hihi: więc z Bociana niestety muszę się w trybie przyspieszonym przerzucić się na sprzątanie, gotowanie i takie tam inne "przyjemności" :wink: :lol: .

Życzę wszystkim związanym z tym wątkiem (piszącym i czytającym) zdrowych, spokojnych, pełnych miłości i rodzinnego ciepła Świąt Bożego Narodzenia.

Specjalne :cmok: dla buby2, greenwitch, niuniakrak, malinna, akak, evka, Isia10, dorocia, Tula, lui00,
6IUI,1ivf -Macierzyństwo-nieudane
2,3,4 ICSI-Centrum In Vitro -2 ciąże-3 Aniołki(10 tc,2005 i 11 tc,2006), 1 ciąża biochemiczna(2006)
5 ICSI, Centrum In Vitro (PARENS) w Krakowie-Oliwier :-)
6 ICSI ciąża biochemiczna
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gdzie się leczyć?”