OSTRZEŻENIE: LEKARZE - PARTACZE

Tu wymieniamy informacje i opinie o klinikach i lekarzach specjalizujących się w leczeniu niepłodności, a także cenach badań, zabiegów.

Moderator: Moderatorzy gdzie się leczyć

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MadziaL
Posty: 14
Rejestracja: 10 cze 2005 00:00

Post autor: MadziaL »

To jesteśmy w podobnej sytuacji monbiel. No ja nie wiem co mam robić. Troche czuje sie zekceważona przez lekarza.
Awatar użytkownika
monbie
Posty: 60
Rejestracja: 27 kwie 2005 00:00

Post autor: monbie »

MadziaL kiedy i jeśli można wiedzieć co u niego robiłaś i czy chodzisz do niego na pl. Szczepański czy tylko znasz go z kliniki?
Awatar użytkownika
MadziaL
Posty: 14
Rejestracja: 10 cze 2005 00:00

Post autor: MadziaL »

Byłam na konsultacjach na placu, a operacja to była laparoskopia w klinice.niby diagnostyczna z podejrzeniem endometriozy.
Awatar użytkownika
monbie
Posty: 60
Rejestracja: 27 kwie 2005 00:00

Post autor: monbie »

MadziaL a czy dr Wojtysia znalazłaś sama, ktoś Ci go polecił, czy i jak długo leczyłaś się u niego, bo mi go poleciła inna gin jako specjalistę od laparo ale zanim wziął mnie na zabieg (miałam skierowanie do szpitala) minęło 8 m-cy...
Trochę zwlekał i bez sensu stymulował, bo póżniejsza laparo wykazała zrosty na jajowodach, wyrzucone pieniądze i zmarnowany czas...
Tak że teraz dałam sobie chwilę spokoju i myślę coś zmienić :!:
EDYŚ
Posty: 7296
Rejestracja: 29 mar 2004 00:00

Post autor: EDYŚ »

wklejam tutaj zeby bylo w jednym miejscu
agaciszek pisze:Ja jestem tu pierwszy raz i chce wam powiedzieć,że jestem zaszokowana waszymi wypowiedziami na naszym bocianie. No bo ja mialam u Jankowskiego laparoskopie robioną. Wyszło PCO ewidentne. Leczyłam się pare miesięcy i zaszłam w ciąże :D Sylwek mi sie urodzil. 3000g. Jak leżalam w Feminie to rozmawiałam na temat ginekologii i innych lekarzy. Mówily, że jankowski jest bardzo dobry specjalista.
Ja też mam synka więc nie zupełnie się zgadzam z tymi wypowiedziami
pozdrawiam
Awatar użytkownika
agaciszek
Posty: 6
Rejestracja: 15 lip 2005 00:00

Post autor: agaciszek »

Cześć Edys
Dlaczego mój post tu postawiłyście. Przecież ja nie krytykuje żadnych lekarzy. Nie mam negatywnego do napisania odnośnie ginekologji w Krakowie. Nie możecie mojego postawićj pota spowrotem. Ja jestem wesoła i nie chce wchodzić w żadne konflikty z wami ani z innymi. Ja napisalam swoją opinję. Wiem, że sie z waszą nie zgadza ale po prostu po co mam być teraz w środku zainteresowania. Wielką mam proźbe. Nie krytykujcie mnie i mojej wypowiedzi i dajcie mnie spowrotem na moje miejsce.
Jeszcze mam pyt. do tej tu komisji zajmującej się storona.
Niechcąco mi komputer moja informacje 3 razy skopiował na wasą str. to dlatego, ze pasek co sie tam na dole pojawia nie chcial iść do końca więc dałam wstecz i jeszcze raz "wyślij". :P Coś z centrala było chyba nie OK.
EDYŚ
Posty: 7296
Rejestracja: 29 mar 2004 00:00

Post autor: EDYŚ »

agaciszek pisze:Cześć Edys
Dlaczego mój post tu postawiłyście. Przecież ja nie krytykuje żadnych lekarzy.
Jakbys uwaznie przeczytala caly watek to sama bys zauwazyla,ze tutaj tez sa "obroncy" Jankowskiego
PS.czyzby Jankowski w kolejnym przebraniu?????????
Awatar użytkownika
MadziaL
Posty: 14
Rejestracja: 10 cze 2005 00:00

Post autor: MadziaL »

Cześć monbie.
tzn opowiem może od początku. Nie zachodzilam w Ciąże przez rok. Przy czym chodziłam do przychodni, ponieważ nie miałam pieniędzy na prywatke. No jak się sama domyślasz nic nie zrobili. Postanowiłam pójść do DR. prywatnie(nie do Wojtyśia-jak chcesz to Ci podam nazwisko, żebyś też tam nie zmarnowala czasu i pieniędzy, bo mowisz, że chcesz zmienić ginekologa). Leczył mnie 2 lata. Brałam hormony. Wiedziałam, że to szkodliwie działa na organizm, ale już po prostu chcałam skończyć z chodzeniem do ginekologów. Ile razy można. No to brałam leki i nic.
W końcu poszłam do kafejki internetowej sprawdzić na necie jakie są leczenia tzn. metody. Jedna LAPAROSKOPIA.
poleciałam do DR. i zapytałam, czy może to by jakoś zadziałało.
Odp. "No wie pani możemy zrobić, czemu nie"
8O 8O 8O
Co to znaczy możemy zrobić? Powiedział to w taki sposób jakby to nic nie dało, a wiem że to się tam jakoś jajniki uaktywnia i że to jest w Stanach i też w Polsce stosowane coraz częściej. No w sumie super metoda, bo nie masz blizn wielkich. No nic. Postanowiłam koleżanki z pracy zapytać czy znaja mojego lekarza i czy mają może innego.
Opinia ogólna była, że mój DR.jest miły i sympatyczny ale nie wyleczy Cię z nieplodności. Laparoskopie najlepiej robi Wojtyś. No to poszłam do niego. Leczyl mnie podobnie jak ten inny i nic. 6 miesięcy. zaproponował laparoskopie. Tym razem sam od siebie :D 4 miesiące temu miałam robioną na KopernikaWtedy właśnie tą zmarło kobiete z Ujastka przywieźli.
No więc wracając do mnie efektu jak nie było tak nie ma. Juz myslałam nad tym IVF ale tak napawde to sama nie wiem co robić.
A jaka jest Twoja historia?
Awatar użytkownika
monbie
Posty: 60
Rejestracja: 27 kwie 2005 00:00

Post autor: monbie »

MadziaL
moja historia jest zbliżona do twojej ale zacznę od początku. Mam już 10-letniego syna "pierwszorazowa" ale bardzo kochana wpadka. Po porodzie miałam nadżerkę potem silne zapalenie przydatków (leżałam w szpitalu).
Od 2.5 roku staraliśmy się o dziecko. Najpierw jeden doktorek, który twierdził żeby tylko łykać kwas foliowy i zajdę, minął rok i nic. Następna pani doktor już od niepłodności po zrobieniu badań faszerowała mnie hormonami i dalej nic. Dopiero trzecia zauważyła torbiel i zastanawiała się nad drożnością jajowodów ale nie pracuje w żadnym szpitalu więc poleciła mi dr Wojtysia wypisała mi skierowanie na laparoskopię (pilne) na klinikę na Kopernika, że tam zrobią porządek. W klinice znalazłam dr a on kazał mi przyjść na pl. Szczepański tam "leczył" i stymulował ( clo, pregnyl -bez monitorowania cyklu?) a po około 8 miesiącach przyjął na oddział.
Zastanawia mnie tylko jedno dlaczego żaden ( prócz trzeciej, pani dr) nie pomyślał mimo tego,że mówiłam o nadżerce i zapaleniu, że mogę mieć niedrożne jajowody....
To tyle. Zastanawiam się nad wizytą u dr Janeczko bo tak go chwalą na wątku o klinice IVF. Pozdrawiam ciepło.
Awatar użytkownika
agaciszek
Posty: 6
Rejestracja: 15 lip 2005 00:00

Post autor: agaciszek »

Cześć Edys.
napisalam ten mail w myśli ogółu ginekologii w Krakowie. Przyczyną obrony konkretnej osoby wynikało, że przeczytałam tu dużo rzeczy a mi dr Jankowski rzeczywiście pomógł. No moge tak samo napisać, że leczylam sie wcześniej U doktora Homy. Może kojarzysz. Taki wysoki w okularkach. Bardzo fajny i według mnie dobry lekarz. Niestety musiałam zrezygnować, albo może inaczej. on musiał zrezygnować ze mnie, ponieważ zdarzyła mu się tragedjia chorobowa. Strasznie mi żal było człowieka, bo można było z nim porozmawiać o wszystkim. Na szczęście wyszedł z choroby.
Wiem dlaczego teraz pytasz o przebierańców.
Nie jestem i też mi się nie chce wierzyć, że lekarz tu krytykowany sam wpisałby swoją reklame. Przecież to by było głupie. Wiadomo, że nie miałby szans z wami. Tak mi sie wydaje. Ja też nie chce mieć konfliktu. Przypadkowo natrafiłam na strone i sobie napisałam.
Może napisałam, bo jestem wesoła,że mi sie udalo Sebka na świat wydostać. :D Choć współczuje innym kobietom, które nadal walczą.
Przeczytałam dużo postów i może powinno się założyc organizację taką jak np Kwaśniewska, albo przynajmniej uznać NIEPŁODNOŚĆ za "chorobę"(przepraszam za wyrazenie, ale z pkt. filozofji mówi się, że jest to choroba) cywilizacyjna. Gdy uznali curzyce za chorobe cywilizacyjną, każdy o tym mówi i są coraz to lepsze leki. Mój mąż ma cukrzyce i interesowałam sie historią tej choroby. Na prawde dużo można zrobic.
Widzę Edys, że nie jesteś miło do mnie nastawiona. Jednak jako członek tej organizacji możesz coś zaproponować na stronie. Nie dla mnie ale dle tych kobiet cierpiących. Jestem pewna, że podpisze sie pod tym wiele kobiet. Ja też, bo w końcu też walczyłam.
Pozdrawiam i zachęcam do takiej inicjatywy. To na pewno jest dobra droga. :D
Pozdrawim Cie i wszyskich. Nie martwcie się, głowa do góry i będzie dobrze
Awatar użytkownika
MadziaL
Posty: 14
Rejestracja: 10 cze 2005 00:00

Post autor: MadziaL »

troche póżno pisze ale miałam już post napisany, sprawdziłam coś i mi się zmazało. No to jeszcze raz. To świadczy tylko o tych ginekologach, że nie zauważyli takiej ewidentnej sprawy. 2 lekarzy nic nawet nie wspomniało o tym. Kurcze. Na prawde.Nawet nie mieli suestji co to może być? Wiesz, sprawdz może w google histeroskopia. Podobno widzi się całą macice i ujścia jajowodów. A lepsze jest nawet to, że jak zobaczy się że wyjscia jajowodów są zatkane to można to unsunąć. Wchodzą do macicy przez pochwe więc nie ma krojenia. Może to da rade Ci pomóc. Próbuje jak moge coś wymysleć .Zapytaj się no właśnie kogo tu jest problem...Może ktoś cos tu na stronie wie. Jak coś znajde to podeśle.
Ohh napisałam do Libra. to kob. która napisała posta na temat Wojtysia i poprosiłam o jakieś komentarze.
Odnosnie Janeczko. MMhhh no wiesz. Podobnie stoi przed sądem bo umarła pacjentka przy zabiegu pobierania komórek. Ja bym się bała. Na razie mam problem z niepłodnością, a nie chce, żeby mnie się coś stało.
przeczytaj może
www.miasta.gazeta.pl/kraków/1,35798,2791855.html
Nie wiem czy dorze przepisałam.Daj znać jakbyś nie znalazła
Awatar użytkownika
monbie
Posty: 60
Rejestracja: 27 kwie 2005 00:00

Post autor: monbie »

MadziaL
zapomniałam dodać że przy okazji laparo doktorek zrobił też histeroskopię i udrożnił jajowody ale nie daje gwarancji że po jakimś czasie nie porobią się nowe zrosty :evil: .
Fajnie że napisałaś do LIBRY jak Ci odpowie to daj znać.
A tak wogóle to albo pacjentki dr są zadowolone albo nie czytają BOCIANA bo żadna nic o nim nie napisała prócz nas.
KTO LECZY SIĘ U DR WOJTYSIA ? PROSZĘ O OPINIĘ!
POZDRAWIAM GORĄCO!!!!!!!!
Awatar użytkownika
Tofficzek
Posty: 3964
Rejestracja: 08 kwie 2004 00:00

Post autor: Tofficzek »

monbie najlepiej zadaj to pytanie na wątku "Leczenie Kraków-woj. Małopolskie"
6IUI,1ivf -Macierzyństwo-nieudane
2,3,4 ICSI-Centrum In Vitro -2 ciąże-3 Aniołki(10 tc,2005 i 11 tc,2006), 1 ciąża biochemiczna(2006)
5 ICSI, Centrum In Vitro (PARENS) w Krakowie-Oliwier :-)
6 ICSI ciąża biochemiczna
Awatar użytkownika
Libra
Posty: 1316
Rejestracja: 26 maja 2002 00:00

Post autor: Libra »

Agaciczek,
sama znam tyle 'ofiar' Jankowskiego, że jedyne co ciśnie się na usta po Twoim poście to 'trafiło się ślepej kurze ziarno'. Nawet Jankowskiemu i Klimkowi trafiają się ciąże. A co niby mają mówić w Feminie o Jankowskim, skoro Femina jest jego? Super, że chociaż Tobie pomógł, bo nie znam innej osoby, której by nie zaszkodził... I nikt tu nie ma zamiaru krytykować CIEBIE , ale trudno się zgodzić z Twoją opinią, że to dobry lekarz, zwłaszcza, jeśli ktoś przeczytał cały wątek.
Edys po prostu pilnuje porządku i dlkatego wkleiła Twojego posta i tutaj, żeby wszystko w jednym miejscu było.

Libra
szczęśliwa mama Novumowego Miłoszka
Awatar użytkownika
agaciszek
Posty: 6
Rejestracja: 15 lip 2005 00:00

Post autor: agaciszek »

:D Cześć Libra
Fajnie, że napisałaś,że nie krytykujecie mnie. Boje sie krytyki. Taka moja natura. Moja koleżanka poleciłą mi Jankowskiego(albo jak go ktoś tu nazwał Rysia).Ja tam jastem z Feminy zadowolona. Wiem, że Ty i część osób na tym forum nie jest. To jest OK :D Napisałam tylko to co myśle,ale w sumie nie to jest powód mojego wstąpienia do bocianek. Widze, że masz dużo postów i znasz Edys. Czytałaś może mój wcześniejszy post. chodzi mi o pomysł załozenia jakiejeś fundacji. Niepłodność jak sama na pewno wiesz jest dużym problemem. Sama kiedyś jak był ten wóz Kwaśniewskiej co można było zrobić za darmo mamografie pytałam czy istnieje jakaś możliwość skontaktowania się z Pierwszą Damą, żeby mój pomysł przedstawic. powiedzieli mi tam ludzie, że musi być do tego więcej osób. Zdaje sobie sprawe, że rak piersi jest coś bardziej okropnego od niepłodności, ale jest to problem :oops: Istnieje możliwość stworzenia linku, gdzie można się jakoś ...nie wiem podpisać i potem przedstawić ludziom wyżej postawionym w sejmie itp.
Możecie mi wierzyć, że tylko osoby z niepłodnością wiedzą co to znaczy być niepłodnym. Tu chodzi o to, żeby pokazać, ludiom, których to nie dotyczy, że jest to poważny problem, który nie wolno lekceważyć.
Zapytajcie dla porównania najbliższe otoczenie co wiedzą o np. cukrzycy (jakie ma objawy co sie może stać) i dla porównania niepłodność. Zobaczycie, że ludzie albo nie mają zdania albo kojarzą nieplodność z filmami, w których zawsze jest przedstawiona niepłodność jako nie do wyleczenia. Libra jesteś podobnie jak ja mamą. To jest dowód na to, że płodność można wyleczyć.
Co o tym sądzisz? :)
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gdzie się leczyć?”