wybór rodziny:zastępczej czy spokewnionej

Dyskusja na temat wszystkiego co dotyczy rodzinnych domów dziecka, rodzin zastępczych, pogotowii rodzinnych i szeroko rozumianej tematyki rodzicielstwa zastępczego.

Moderator: Moderatorzy rodzicielstwo zastępcze

ODPOWIEDZ
Małgorzata1981
Posty: 4
Rejestracja: 08 lis 2017 12:33

wybór rodziny:zastępczej czy spokewnionej

Post autor: Małgorzata1981 »

Witam,
chciała bym wziąć rodzeństwo chłopca i dziewczynkę(5,6lat).Zapisałam się już na szkolenie dla RZ i oczekuję terminu.
Dzieci mają tylko ojca(pozb.wł.rodz.),a matka zmarła. Dzieci posiadają starsze rodzeństwo, część z nich usamodzielniona.
Kiedy zaczęłam starać się o zabranie dzieci z placówki to dochodzą mnie słuchy, że starsza siostra będzie chciała je również zabrać.
Zdaję sobie sprawę, że rodzina spokrewniona ma pierwszeństwo przede mną. Moim zdaniem istnieje podejrzenie,że siostra chce je zabrać tylko ze względów finansowych. Ponadto jest jeszcze sprawa rodziny zastępczej nad kolejnymi 2chłopcami-braćmi,więc w sumie wzięła by całą czwórkę.Kilkoro z nich jest upośledzona w stopniu lekkim i nie wszyscy mają poprawne więzi emocjonalne. Siostra mieszka z chłopakiem,ma 25lat,nigdzie na razie nie pracuje.
Pozostaję w związku małżeńskim,mam dwoje dzieci oraz warunki lokalowe i finansowe, żeby przyjąć dwoje dzieci.
Ważne jest dla mnie zabranie dzieci z placówki, obojętnie u kogo finalnie się znajdą. Boję się, że osoba nie posiadająca jeszcze dzieci nie poradzi sobie z wychowaniem tylu dzieci albo tej dwójki najmłodszych. Siostra jak pisałam żyje w nieformalnym związku ale na pewno będzie chciała kiedyś stworzyć swoją rodzinę i obowiązki mogą ją przerosnąć.
Nie chce się wtrącić w ich plany.Jednak z uwagi na mój wiek i doświadczenia mam większą świadomość wychowania dzieci i możliwości rozwojowych, bytowych oraz rozwijania umiejętności dzieci.
Może ktoś coś mi pomoże,doradzi...była bym wdzięczna,pozdrawiam
wako
Posty: 356
Rejestracja: 12 paź 2014 19:54

Re: wybór rodziny:zastępczej czy spokewnionej

Post autor: wako »

Miałam podobną sytuację, sąd po rozpoznaniu sprawy przychylił się do umieszczenia dzieci w rodzinie zastępczej niespokrewnionej. Dobrze się stało, bo nikt nimi później się nie interesował i finalnie trafiły do adopcji.
Małgorzata1981
Posty: 4
Rejestracja: 08 lis 2017 12:33

Re: wybór rodziny:zastępczej czy spokewnionej

Post autor: Małgorzata1981 »

No właśnie też się tego obawiam.Mam kontakt od roku z dziećmi a na palcach jednej ręki można policzyć odwiedziny siostry. Czasami brat prowadzi rodzeństwo do siostry i na tym się kończy.
wako
Posty: 356
Rejestracja: 12 paź 2014 19:54

Re: wybór rodziny:zastępczej czy spokewnionej

Post autor: wako »

Warto to w sądzie powiedzieć :)
stokrotkajedna
Posty: 8
Rejestracja: 26 gru 2010 17:22

Re: wybór rodziny:zastępczej czy spokewnionej

Post autor: stokrotkajedna »

Witaj.

Z tego co pamiętam jednym z warunków, które trzeba spełnić żeby zostać rodziną zastępczą jest świadczenie pracy/ dochód/. Jeżeli siostra nie pracuje nie ma szans na zostanie rodziną zastępczą.

Pozdrawiam i życzę powodzenia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rodzicielstwo zastępcze”