Urlop wypoczynkowy a spotkania z rodzicami biologicznymi

Dyskusja na temat wszystkiego co dotyczy rodzinnych domów dziecka, rodzin zastępczych, pogotowii rodzinnych i szeroko rozumianej tematyki rodzicielstwa zastępczego.

Moderator: Moderatorzy rodzicielstwo zastępcze

ODPOWIEDZ
Gośka5
Posty: 1
Rejestracja: 23 cze 2017 21:44

Urlop wypoczynkowy a spotkania z rodzicami biologicznymi

Post autor: Gośka5 »

Jesteśmy rodziną zastępczą od ponad roku. Spotkania z rodzicami biologicznymi dzieci odbywają się regularnie, pomimo, że rodzice nadal nie podjęli leczenia i nie zrobili nic ponad to, że chcą spotykać się z dziećmi. Planujemy wyjechać na miesiąc na urlop, w związku z tym napisaliśmy do sądu prośbę o wstrzymanie spotkań na ten czas. Sąd odpowiedział, że w przypadku braku możliwości realizacji kontaktów rodziców z dziećmi z powodu wyjazdu wakacyjnego należy uzgodnić zastępcze terminy spotkań, czyli innymi słowy odrobić spotkania które przepadną. Trudno mi się zgodzić z tym postanowieniem. Proszę o radę czy mogę zastosować jakiś przepis, żeby odwołać się od tej decyzji?

Awatar użytkownika
Miniula
Posty: 772
Rejestracja: 16 kwie 2012 19:38

Re: Urlop wypoczynkowy a spotkania z rodzicami biologicznymi

Post autor: Miniula »

Gośka5 a dlaczego trudno Ci się zgodzić? I dlaczego chcesz się odwoływać? Dzieci nie chcą spotkań z rodzicami? Spotkania te negatywnie na dzieci wpływają? Jeśli tak, to trzeba wnosić o ograniczenie spotkań. Jeśli nie, to ... chyba naturalne, że dzieci spotkają się ze swoimi rodzicami tyle razy, ile zostało im zagwarantowane przez sąd, tylko w innych terminach.
Cuda czasami przybierają formę, jakiej się nie spodziewaliśmy, o jaką nie prosiliśmy, jaka może nas niekiedy przerażać. Ale nadal są cudami, odpowiedzią na nasze modlitwy... A może po prostu wynikiem naszej pracy...
Miniek już Miniulowy :love:
Nela81[

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rodzicielstwo zastępcze”