Nowa.

Dyskusja na temat wszystkiego co dotyczy rodzinnych domów dziecka, rodzin zastępczych, pogotowii rodzinnych i szeroko rozumianej tematyki rodzicielstwa zastępczego.

Moderator: Moderatorzy rodzicielstwo zastępcze

ODPOWIEDZ
Matylda23
Posty: 2
Rejestracja: 01 mar 2017 16:13

Nowa.

Post autor: Matylda23 »

Witam. Przedstawie swoja sytuację. Mam 24 lata i staram sie o rodzine zastepcza dla swojego mlpdszego brata ktory skonczy w tym roku 15 lat . Staram sie od grudnia tamtego roku a dwa tygodnie temu zlozylam juz wszystkie wnioski do pcpru do sadu oraz zostaly juz przeprowadzone wywiady srodowiskowe i badania psychologiczne . Kiedy zatem moge spodziewac sie listu z sadu z rozprawa ? I jak beda wygladaly swiadczenia pieniezne kiedy je sie dostaje na konto czy do reki ? Bardzo duzo czytalam ze takze oprocz wynagrodzenia 660 zl przyznawane jest swiadczenie 500 + i takze jakas jedno razowa zapomoga na potrzebne rzeczy do wyposazenia pokoju dla dziecka . Nie wiem ile w tym prawdy a w sadzie tak naprawde ano w pcpr nie poruszali tego tematu finansowego takze nawet nie wiem na czym stoję moglby ktos pomoc ?
MATYLDA

Awatar użytkownika
Pikuś Incognito
Moderator
Posty: 428
Rejestracja: 29 gru 2015 22:11

Re: Nowa.

Post autor: Pikuś Incognito »

Matylda23, terminy wyznaczania rozpraw są różne w różnych powiatach. U nas to 3-4 miesiące. Poza pieniędzmi na utrzymanie brata przysługuje Ci również dodatek wychowawczy (odpowiednik 500+), musisz jednak złożyć wniosek do PCPR-u o jego przyznanie. Jednorazowa pomoc pieniężna na wyposażenie pokoju brata również Ci przysługuje, chociaż jej przyznanie i wysokość jest uzależniona od dobrej woli PCPR-u. U nas jest to 2 tys. zł. Wydatki muszą być potwierdzone fakturami. Też trzeba złożyć odpowiedni wniosek.
Pieniądze wpływają na konto (chyba, że PCPR ma okienko kasowe).
Nie pytaj "dlaczego?". I tak nie uzyskasz odpowiedzi.

Adres bloga o naszym pogotowiu:
http://pikusincognito.blogspot.com

Awatar użytkownika
bloo
Członek Stowarzyszenia
Posty: 10355
Rejestracja: 13 kwie 2008 00:00

Re: Nowa.

Post autor: bloo »

...dodam tylko, że w grudniu wyszło nowe rozporządzenie i obecnie jest wykaz rzeczy, które podlegają dofinansowaniu do wyposażenia (typu- wózek, tapczan etc). Jako że właśnie się z tym zderzyłam chcąc kupić fotel obrotowy do stymulacji, a nie ma go w wykazie, to uprzejmie informuję.

Halina50
Posty: 9
Rejestracja: 08 lip 2017 08:08

Re: Nowa.

Post autor: Halina50 »

Witam pomozcie od 8 mcy mam dzieci corki u siebie zlozylam wniosek o rodzine zastepcza i mam piecze nad dziecmi sprawe mam 15 listopada napisalam teraz o zabezpieczenie w postaci pelnienia przeze mnie rodziny zastepczej na czas postepowania i odrzucili mi ten wniosek czy pisac zazalenie?

sandra_paczy
Posty: 32
Rejestracja: 30 wrz 2015 16:49

Re: Nowa.

Post autor: sandra_paczy »

Pikuś Incognito pisze:Poza pieniędzmi na utrzymanie brata przysługuje Ci również dodatek wychowawczy (odpowiednik 500+), musisz jednak złożyć wniosek do PCPR-u o jego przyznanie.
Pikuś, czy wniosek o ten dodatek też trzeba teraz ponowić, tak jak inni na świadczenie 500+?

Awatar użytkownika
Pikuś Incognito
Moderator
Posty: 428
Rejestracja: 29 gru 2015 22:11

Re: Nowa.

Post autor: Pikuś Incognito »

sandra_paczy pisze:Pikuś, czy wniosek o ten dodatek też trzeba teraz ponowić, tak jak inni na świadczenie 500+?
U nas nie trzeba składać ponownego wniosku. Obawiam się jednak, że mogą to regulować wewnętrzne rozporządzenia PCPR-ów. Dla pewności bym zadzwonił i dopytał jak jest u was.
Nie pytaj "dlaczego?". I tak nie uzyskasz odpowiedzi.

Adres bloga o naszym pogotowiu:
http://pikusincognito.blogspot.com

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rodzicielstwo zastępcze”