przeksztalcenie rodziny zawodowej w niezawodowa

Dyskusja na temat wszystkiego co dotyczy rodzinnych domów dziecka, rodzin zastępczych, pogotowii rodzinnych i szeroko rozumianej tematyki rodzicielstwa zastępczego.

Moderator: Moderatorzy rodzicielstwo zastępcze

ODPOWIEDZ
marysia1981

przeksztalcenie rodziny zawodowej w niezawodowa

Post autor: marysia1981 »

dzien dobry, od 5 lat jestem zawodowa rodzina zastepcza dla 5 dzieciaków, z których 3 juz się usamodzielniła.umowę mam jeszcze na 4 lata, w której jasno jest zawarte że w rodzinie może przebywać do 3 dzieci.Tutejszy PCPR chcę mnie przekształcic w niezawodowa rodzinę.i stąd moje pytanie czy może i na jakiej podstawie prawnej.będę wdzięczna za odpowiedź bo nigdzie nic nie mogę znaleźć, pozdrawiam

Whiliam

Re: przeksztalcenie rodziny zawodowej w niezawodowa

Post autor: Whiliam »

Witam.
Każda umowa przewiduje możliwość jej rozwiązania, więc w każdej chwili PCPR może rozwiązać umowę (oczywiście przy zachowaniu terminów przewidzianych w umowie), wówczas pozostajemy "zwykłą" rodziną zastępczą.
Pozdrawiam
Prezes Stowarzyszenia "Nasze dzieci" - Arkadiusz Politański

marysia1981

Post autor: marysia1981 »

Nawet wtedy kiedy w umowie jest jasno napisane w jakich okolicznosciach może odstąpić a żadna z tych przeslanek w tym przypadku nie wystepuje?argumentem jest że za malo dzieci przebywa w rodzinie...

Whiliam

Post autor: Whiliam »

Jeżeli umowa przewiduje konkretne przypadki jej rozwiązania i nie zawiera żadnych innych, jak również nie ma tzw. furtki to umowy nie można rozwiązać. Jeżeli PCPR zdecyduje się jednak na rozwiązanie umowy to powinien podać przepisy, na których się opiera, wówczas pozostaje droga sądowa.
Prezes Stowarzyszenia "Nasze dzieci" - Arkadiusz Politański

verty67

Post autor: verty67 »

Czyli w waszej rodzinie przebywa 2 dzieci? Jeżeli tak, to można zmienić umowę, która będzie przewidywała takie rozwiązanie. W Polsce funkcjonuje bardzo dużo rodzin zastępczych zawodowych, gdzie pod opieką przebywa minimum 2 dzieci.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rodzicielstwo zastępcze”