RODZINA ZASTĘPCZA Z MIASTA DZIECKO Z POWIATU

Dyskusja na temat wszystkiego co dotyczy rodzinnych domów dziecka, rodzin zastępczych, pogotowii rodzinnych i szeroko rozumianej tematyki rodzicielstwa zastępczego.

Moderator: Moderatorzy rodzicielstwo zastępcze

ODPOWIEDZ
ola.18.05
Posty: 1
Rejestracja: 17 lut 2016 19:26

RODZINA ZASTĘPCZA Z MIASTA DZIECKO Z POWIATU

Post autor: ola.18.05 »

Dzień dobry.
Chciałabym dowiedzieć się, jak wygląda sytuacja, kiedy mając ukończone szkolenie na rodzinę zastępczą i mieszkając w mieście, gdzie podlegam pod MOPR, nie mogę dojść do porozumienia z pracownikami i chciałabym złożyć papiery w PCPR i starać się o bycie rodziną zastępczą podlegającą pod powiat. Czy prawo tego zabrania? Jestem opiekunem usamodzielnienia dla 18-leniej dziewczyny, która u mnie mieszka i to w tej chwili "problem", gdyż podobno miałaby Ona demoralizować dziecko/dzieci, które zostałyby u mnie umieszczone i dopóki ze mną mieszka nie mogę zostać rodziną zastępczą. W tamtym roku po ukończeniu szkolenie dostałam kwalifikację od sędziny u mnie w mieście, i miałam zostać rodziną zastępczą, ale po pierwsze miałam przejściowe kłopoty finansowe, a po drugie wiedziałam już, że będę musiała "zaopiekować" się tą podopieczną, którą znam od Jej 12-tego roku życia i zawiesiłam decyzję o byciu rdz. No a teraz, kiedy byłam w MOPR usłysząłam, że dopóki "Ona' u mnie mieszka, to nie ma takiej opcji. Dziewczyna mieszkająca u mnie nie sprawia problemów, jest pomocna, zdyscyplinowana i lubi dzieci... Chciałabym wymiksować się z układu w MOPR i złożyć papiery w PCPR. Czy mogę to zrobić? Skierowano mnie na rozmowę do kierownika PCPR i chcę iść dobrze przygotowana, żeby niczego mi nie mogli wcisnąć.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rodzicielstwo zastępcze”