Przedszkole dla rz niezawodowej

Dyskusja na temat wszystkiego co dotyczy rodzinnych domów dziecka, rodzin zastępczych, pogotowii rodzinnych i szeroko rozumianej tematyki rodzicielstwa zastępczego.

Moderator: Moderatorzy rodzicielstwo zastępcze

syljon
Posty: 108
Rejestracja: 25 wrz 2012 08:31

Re: Przedszkole dla rz niezawodowej

Post autor: syljon »

Robiłam dokładnie tak samo jak Klimka - w miejscu podpisu zawsze dopisywałam "zastępcza". Kiedyś gdy mały złamał nogę i przewieźli nas do szpitala, gdzie leżał trzy tygodnie na wyciągu :(to zaszło prawdopodobieństwo operacji. RB odmówili mi przyjazdu bo kto im pokryje koszty podróży (wtedy to oni byli opiekunami prawnymi). Miałam ze sobą (na wszelki wypadek) segregator z postanowieniem sądu o umieszczeniu dzieci w pieczy i doktor długo nie myśląc stwierdził, że jestem opiekunem faktycznym i tak kazał wpisać (teraz już wiem, że nie było to właściwe):).
A prawda jest taka (z prawnego punktu widzenia), że gdyby coś stało się dziecku i rodzice mieliby pretensje np. do przedszkola to konsekwencje poniosłaby szkoła, że przyjęła taki papier nie podpisany ani przez rodzica ani przez opiekuna prawnego :(. Jednak dopóki przyjmują podpisywane dokumenty w formie "rodzic zastępczy" to trzeba z tego korzystać :)
wako
Posty: 356
Rejestracja: 12 paź 2014 19:54

Re: Przedszkole dla rz niezawodowej

Post autor: wako »

Nie miałam nigdy problemu z przyjęciem dziecka do przedszkola i do specjalistycznego ośrodka dla dzieci z niepełnosprawnościami. Podpisywałam dokumenty tak jak dziewczyny wcześniej - wpisując, że jestem rodziną zastępczą. Nie było dotąd problemu.
asafavidan
Posty: 78
Rejestracja: 07 paź 2015 21:43

Re: Przedszkole dla rz niezawodowej

Post autor: asafavidan »

Uff to może nie będzie tak źle, licze bardzo na zdroworozsądkowe podejście. Pomysł o podpisaniu się jako RZ bardzo dobry, dziękuję.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rodzicielstwo zastępcze”