kwalifiakcje

Dyskusja na temat wszystkiego co dotyczy rodzinnych domów dziecka, rodzin zastępczych, pogotowii rodzinnych i szeroko rozumianej tematyki rodzicielstwa zastępczego.

Moderator: Moderatorzy rodzicielstwo zastępcze

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
cypylina
Posty: 1
Rejestracja: 14 gru 2015 20:34

kwalifiakcje

Post autor: cypylina »

Witam!
Razem z mężem na początku roku złożyliśmy dokumenty do pcpr, zostaliśmy zakwalifikowani jako kandydaci do pełnienia funkcji pieczy zastępczej i zgłoszeni na kurs do Rzeszowa. Czekamy już dobre 4 miesiące na kurs i poza kartką z rozpiska w jakich godzinach i że raz w tygodniu nie mamy żadnych informacji. Czy to możliwe że OA z Rzeszowa nas zdyskwalifikował ? Czy w takim wypadku otrzymali byśmy o tym informacje? Jesteśmy niepłodni, kończymy leczenie naprotechnologią i po nowym roku składamy również wniosek o adopcje. Czy wy również tak długo czekaliście na kurs ?
Awatar użytkownika
Gość

Re: kwalifiakcje

Post autor: Gość »

cypylina, możesz zadzwonić do OA i zapytać o termin kursu, ale nie denerwuj się, jeśli to PCPR Was kwalifikował na kurs na RZ, to OA nie może Was odrzucić, bo jest tylko pewnego rodzaju "usługo-kurso dawca". Terminy są długie, my od chwili zgłoszenia się do PCPR do kwalifikacji na kurs czekaliśmy 8 miesięcy, a potem na sam kurs jeszcze 4,5 miesiąca. Ale w tym tygodniu kończymy Prida ciach/emot
kiwi74
Posty: 5
Rejestracja: 19 mar 2016 08:57

Re: kwalifiakcje

Post autor: kiwi74 »

Trochę inny temat ale dotyczy posiadania czy też utracenia kwalifikacji.
Czy po rozwiązaniu umowy cywilno prawnej przez powiat traci się status rodziny zastępczej? Czy dalej taka rodzina ma kwalifikacje i możliwość funkcjonowania jako rodzina niezawodowa? Czy musi np. powtarzać testy psych-ped?? W rozwiązaniu umowy nie ma zarzutów natury wychowawczej względem dzieci, a ocena rodziny robiona przez włściwy pcpr oddana rodzinie na 2 tygodnie przed rozwiązaniem była pozytywna, RZ wszystkie warunki wynikające z ustawy spełniała.
wako
Posty: 356
Rejestracja: 12 paź 2014 19:54

Re: kwalifiakcje

Post autor: wako »

kiwi74 możesz być "zwykłą" RZ lub podpisać umowę z innym powiatem na ZRZ. Rozwiązanie umowy nie powoduje zniesienia kwalifikacji.
kiwi74
Posty: 5
Rejestracja: 19 mar 2016 08:57

Re: kwalifiakcje

Post autor: kiwi74 »

wako dziękuję bardzo za odpowiedź. Tak myślałam, ale nie byłam pewna.
PolaKat
Posty: 1
Rejestracja: 28 wrz 2016 19:31

Re: kwalifiakcje

Post autor: PolaKat »

Hej:) przypomniało mi się, że kiedyś na studiach pedagogicznych miałam poruszany temat "kwalifikacji" :) może będziecie chcieli się zapoznać:) https://notatek.pl/rodziny-zastepcza-pedagogika fajnie rozpisane jak i co wygląda w Polsce
gabi5643
Posty: 7
Rejestracja: 08 sie 2016 19:54

Re: kwalifiakcje

Post autor: gabi5643 »

witam mam pytanie od dwóch miesiecy czekamy na rozprawę sądową o przyznanie dziecka i dalej nie mamy żadnej informacji kiedy od bedzie się rozprawa w tym tyg pisaliśmy podanie o urpolowaniu dziecka i tez niż co mam robic w takiej sytuacji
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rodzicielstwo zastępcze”