Pcper otwarty do podpisania umowy kto zna

Dyskusja na temat wszystkiego co dotyczy rodzinnych domów dziecka, rodzin zastępczych, pogotowii rodzinnych i szeroko rozumianej tematyki rodzicielstwa zastępczego.

Moderator: Moderatorzy rodzicielstwo zastępcze

agnesspetana
Posty: 20
Rejestracja: 19 wrz 2015 23:36

Pcper otwarty do podpisania umowy kto zna

Post autor: agnesspetana »

Witam serdecznie od pewnego czasu myślę o zmianie Pcperu na taki który jest otwarty na szkolenia i pomoc .Niestety do tego co należymy zamiast pomagać utrudnia nam .Może znacie i wiecie jaki Pcper jest gotowy na współpracę z rodzinami zastępczymi .
wako
Posty: 356
Rejestracja: 12 paź 2014 19:54

Re: Pcper otwarty do podpisania umowy kto zna

Post autor: wako »

Chętnie przyjmie Was Kraków jeżeli zdecydujecie się na bycie pogotowiem lub rodziną specjalistyczną. Ta druga opcja jest też zdalna, nie musielibyście zmieniać miejsca zamieszkania :)
agnesspetana
Posty: 20
Rejestracja: 19 wrz 2015 23:36

Re: Pcper otwarty do podpisania umowy kto zna

Post autor: agnesspetana »

wako - dziękuję za odp a czy mogę prosić namiary my jesteśmy gotowi przekształcić się na pogotowie .
wako
Posty: 356
Rejestracja: 12 paź 2014 19:54

Re: Pcper otwarty do podpisania umowy kto zna

Post autor: wako »

agnesspetana pisze:wako - dziękuję za odp a czy mogę prosić namiary my jesteśmy gotowi przekształcić się na pogotowie .
Musielibyście wtedy zamieszkać w Krakowie :)
Numer telefonu: Dział Pomocy Dzieciom MOPS ul. Józefińska 14, tel. 12 616 53 32, 12 616 53 33
agnesspetana
Posty: 20
Rejestracja: 19 wrz 2015 23:36

Re: Pcper otwarty do podpisania umowy kto zna

Post autor: agnesspetana »

wako- a rodzina specjalistyczna to nie musieli byśmy zmieniać miejsca zamieszkania .Nie ukrywam że jest nam tu dobrze i nie chcieli byśmy zmieniać miejsca zamieszkania za względu na dzieci którymi się opiekujemy
anna730712
Posty: 16
Rejestracja: 27 wrz 2015 13:16

Re: Pcper otwarty do podpisania umowy kto zna

Post autor: anna730712 »

Przeczytałam twój post na forum że również jesteś niezadowolona ze współpracy ze swoim PCPR -em.Ja jestem RDD i od prawie pół roku nie są u nas umieszczane dzieci (ponoć nie ma do umieszczeń) i chętnie znalazła bym PCPR który by zechciał ze mną podpisać umowę na RDD bądź na RPO ,i mam pytanie czy Tobie udało się znaleźć PCPR chętny do podpisania umowy.Bardzo proszę o jakąś wskazówkę czy podpowiedź.
agnesspetana
Posty: 20
Rejestracja: 19 wrz 2015 23:36

Re: Pcper otwarty do podpisania umowy kto zna

Post autor: agnesspetana »

Niestety nie udało mi się to jakieś wielkie tabu .Nie rozumiem na okrągło ogłaszają że poszukują nowych rodzin zastępczych ,a co z tymi co są już co pragną poświęcić się ,dać tyle miłości ile jest człowiek w stanie dać .Nie wiem gdzie się udać kto podpiszę umowę i pomorze .
anna730712 mam wrażenie że im nie chodzi o dobro dziecka oni myślą tylko o swoich stołkach żeby jak najdłużej na nich siedzieć.Mojej kuzynce zabrano dzieci chciałam je wziąć do siebie ,a jaka odp oczywiście odmowna .Bo jestesmy rodziną niezawodową ,napisałam na piśmie o przekształcenie nas na PR lub RDD i cisza dzieci został przekazane do domu dziecka ,a ja nie moge spać bo chcę pomóc ale mam związane ręce ,a o przekształcenie nas walcze już 3 lata .Gdzie tu jest sprawiedliwość,nie mam już siły. Jesli coś ci się uda ,nap proszę .Pozdrawiam
Whiliam
Posty: 29
Rejestracja: 01 sie 2015 07:17

Re: Pcper otwarty do podpisania umowy kto zna

Post autor: Whiliam »

Witam. Proponuję podzwonić po ościennych PCPR-ach, może u nich panuje "przepełnienie", więc z radością przyjmą nową RZ. Co do dzieci kuzynki to zwróciłbym się do sądu o powierzenie pieczy.
Prezes Stowarzyszenia "Nasze dzieci" - Arkadiusz Politański
anna730712
Posty: 16
Rejestracja: 27 wrz 2015 13:16

Re: Pcper otwarty do podpisania umowy kto zna

Post autor: anna730712 »

Witaj ,ty jak jesteś rodziną nie zawodową to podzwoń po sąsiednich powiatach może podpiszą z tobą umowę .
agnesspetana
Posty: 20
Rejestracja: 19 wrz 2015 23:36

Re: Pcper otwarty do podpisania umowy kto zna

Post autor: agnesspetana »

Witam dziękuje za podpowiedzi.Mam jeszcze pytanie może ktoś mi pomorze .Mój pcper nie chce mi wystawić kwalifikacji ,opinii nie wiem jak to nazwać .Kurs na RZ mam ukończony dostałam dyplom ,przedstawiłam go pcperowi i chcieliśmy wziąć do siebie 2 dzieci ,była pewna pani która z powodu choroby musiała rozwiązać rodzinę zastępczą .Zgłosiłam chęć przyjęcia dzieci napisała pisemko ale zostało odrzucone bo mój pcper nie wystawi kwalifikacji,opinii na nasz temat bo dzieci które mamy są z innego powiatu i oni nie mogą tylko ten powiat do którego należą dzieci .Zapytałam się ale jak mieszkamy ponad 100 km od tamtego powiatu to po pierwsze a po drugie to wy przeprowadzacie wywiady z nami i wy najlepiej wiecie jaką jesteśmy rodziną .Zadzwoniłam do powiatu z którego pochodzą dzieci zapytałam się i to nie dawno bo staraliśmy się o następne dzieci kuzynki ,(tą 2 co mamy to dzieci mojej pierwszej kuzynki i są z nami już od ponad 3 lat ,a starliśmy się o dzieci teraz mojej drugiej kuzynki ) i zapytałam się czy jest możliwość aby dzieci trafiły do nas .Pani dyrektor z PCPERu była bardzo miła nawet powiedziała że opinie mamy bardzo dobrą ale musi sprawdzić wszystkie paragrafy jak nam pomóc i kazała czekać .Czekaliśmy czekaliśmy i co odp była .

W odpowiedzi na Pani e-maila z dnia 11 listopada 2015 roku informuję,iż obecnie pełnicie Państwo funkcję rodziny zastępczej niezawodowej.Zgodnie z art . 53 ust.1 z dnia 9 czerwca 2011 roku o wspieranie rodziny i systemie pieczy zastępczej (t.j.Dz.U.z 2015 roku poz. 332 ze zm) ,w rodzinie zastępczej zawodowej lub zastępczej niezawodowej,w tym samym czasie ,może przebywać łącznie nie więcej niż 3 dzieci lub osób,które osiągneły pełnoletność przebywając w pieczy zastępczej,o którch mowa w art.37 ust . 2.

Ze względu na powyższe,w rodzinie zastępczej niezawodowej co do zasady nie może przebywać łącznie więcej niż 3 dzieci lub osób ,o których mowa w art. 37 ust. 2.Jedynie w wyjątkowych sytuacjach,istnieje możliwość przebywania większej ilości dzieci,po spełnieniu określonych warunków.Art.53 ust.2,ustawy z dnia 9 czerwca 2011 roku o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej (t.j.Dz.U.z 2015 roku poz.332 ze zm) dopuszcza wprowadzenie umieszczenie w rodzinie zastępczej niezawodowej więcej niż 3 dzieci,ale gdy dotyczy to rodzeństwa cyt.: ;w razie konieczności umieszczenia w rodzinie zastępczej rodzeństwa,za zgodą rodziny zastępczej oraz po uzyskaniu pozytywnej opinii koordynatora rodzinnej pieczy zastępczej,jest dopuszczalne umieszczenie w tym samym czasie większej liczby dzieci".
Obecnie w pieczy zastępczej na terenie powiatu ...........(tu bym chciała utrzymać anonimowość )przebywa sześcioro dzieci Pani ............,natomiast w Państwa rodzinie zastępczej aktualnie umieszczonych jest dwoje dzieci,niebędących ich rodzeństwem.W związku z powyższym nie ma zastosowania cytowanych wyżej art.53 ust .2.

Informuję ,że w chwili obecnej,przy aktualnym stanie prawnym,i statusie pełnienia przez Państwo funkcji rodziny zastępczej niezawodowej oraz umieszczonych już w Państwa rodzinie dwojgu dzieci niebędących rodzeństwem dzieci Pani .......-nie można pozytywnie przychylić się do Pani prośby.

I o co tu chodzi



Gdzie tu dostać opinie ,kwalifikacje .Szkolenia odbyłam .Jak pokazałam dyplom ze szkolenia to powiedzieli mi że ja nie mam odbytego szkolenia bo niby zabrakło mi kilka godzin .Nie wiem czy mają rację ale moim zdaniem jesli bym nie miała szkolenia to bym nie otrzymała dyplomu bynajmniej ja tak to rozumie .Zapytałam to skoro nie mam szkolenia to proszę mnie przeszkolić a oni ze nie mają miejsca najpierw szkolenia zlecone przez sąd ( tu rozumiem to bo ja też miałam przez sąd zlecone )ale po co ogłaszają się że szukają nowych rodzin zastępczych.A jesli chodzi o szkolenia które odbyłam to ja twierdzę że mam już odbyte na rodzinę niezawodową inaczej bym nie otrzymała dyplomu tylko w głowie mi siedzi o co chodzi z tymi kwalifikacjami kto je wystawia bo nikt nic nie wie.
Awatar użytkownika
Gość

Re: Pcper otwarty do podpisania umowy kto zna

Post autor: Gość »

Nie wiem czy robiła

-- 12 sty 2016 07:26 --

Nie wiem czy robiłaś kurs w OA czy w PCPR, napiszę jak to było u nas a jesteśmy świeżo po kursie. Kurs w OA, wydanie przez OA zaświadczenia o ukończeniu szkolenia, wydanie przez OA opinii dla PCPR. Opinię do PCPR przesyłał OA, my nie musieliśmy w to ingerować. Następnie składaliśmy podanie do PCPR o wydanie kwalifikacji.Po jakimś czasie /dwa, trzy tygodnie - wiadomo urzędnik ma czas/ PCPR wydaje pisemną kwalifikację do pełnienia funkcji RZ.

Jak będziesz miała ten dokument z PCPR o kwalifikacji to będzie finito odnośnie szkolenia. Nie wiem o co chodzi Twojemu PCPRowi z tymi brakami w szkoleniu, bo aby go ukończyć musiałaś przejść przez wszystkie procedury, chyba że chodzi im o praktyki, ale jeśli masz zaświadczenie o ukończeniu kursu to z praktykami, przynajmniej na naszych zaświadczeniach tak jest.
Ostatnio zmieniony 12 sty 2016 08:45 przez Gość, łącznie zmieniany 3 razy.
Whiliam
Posty: 29
Rejestracja: 01 sie 2015 07:17

Re: Pcper otwarty do podpisania umowy kto zna

Post autor: Whiliam »

Witam. Czy może Pani (agnes...) napisać o co się stara? Czy chce Pani zostać zawodową, czy przyjąć więcej dzieci, czy wyłącznie uzyskać kwalifikacje?
Prezes Stowarzyszenia "Nasze dzieci" - Arkadiusz Politański
agnesspetana
Posty: 20
Rejestracja: 19 wrz 2015 23:36

Re: Pcper otwarty do podpisania umowy kto zna

Post autor: agnesspetana »

Po szkoleniu przysłali nam świadectwo. Poniżej napiszę mniej więcej co na nim pisze.
Świadectwo ukończenia szkolenia nr 4/XI/2013 państwo........

adres zameldowania podali.....

uczestniczyli w szkoleniu dla funkcjonujących rodzin zastępczych zorganizowanych przez Powiatowe Centrum Rodzinie w .......
prowadzonym przez certyfikowanych trenerów Programu PRIDE w terminie 7 wrzesień 2013 r-9 listopada 2013 roku w wymiarze 65 godzin dydaktycznych.



Na kursie mówili o praktykach nawet z mężem szukaliśmy ,chodziliśmy po domach dziecka aby takie praktyki załatwić .A jak już wszystko załatwiliśmy to panie powiedziały nam na szkoleniach że my nie musimy przechodzić praktyk bo my już jesteśmy funkcjonującą rodziną zastępczą .I tak to zostawiliśmy .

W raz z mężem pragniemy zostać rodziną zastępczą zawodową lub pogotowiem opiekuńczym ,ale niestety mamy związane ręce nie możemy ruszyć dalej.Na własną rękę szukaliśmy dzieci ,w szczecinie nawet już mieliśmy prawie wszystko zapięte na ostatni guzik już byli gotowi nam dać na ferie na próbę w zeszłym roku 2 dzieci ale jak skontaktowali się z naszym pcperem i poprosili o opinię i wydanie kwalifikacji na nasz temat to pcper nasz odmówił i niestety nie udało nam się .Nie rozumiem tego wszystkiego,człowiek chce pomóc ,spełnić marzenie swoje i dzieci żeby miały normalny dom a tu takie schody.

aguska1968 a mogła byś mi pomóc napisać pisemko o wydanie takich kwalifikacji .Ja nawet nie wiedziałam że trzeba jakieś pisemka wysyłać żeby wydali kwalifikacje .Jak dobrze że istnieje coś takiego jak Nasz Bocian .Można się tu dużo dowiedzieć .Proszę o kontakt na e-maila [email protected]
Whiliam
Posty: 29
Rejestracja: 01 sie 2015 07:17

Re: Pcper otwarty do podpisania umowy kto zna

Post autor: Whiliam »

Agnesspetana pisze Pani w swoim wcześniejszym poście, że przyjęła dwoje dzieci kuzynki. Z tego co Pani przytoczyła - z treści świadectwa - wynika, że uczestniczyła Pani w szkoleniu dla już funkcjonujących rodzin zastępczych a nie dla kandydatów na rodziny zastępcze, dlatego nie wydadzą kwalifikacji. Jeżeli ma pani ochotę porozmawiać telefonicznie służę pomocą. Numer telefonu wyśle na pw.
Prezes Stowarzyszenia "Nasze dzieci" - Arkadiusz Politański
Awatar użytkownika
Gość

Re: Pcper otwarty do podpisania umowy kto zna

Post autor: Gość »

Agnes,
...".Do dyrektora PCPR w.....
Zwracam się z prośba o wydanie mi kwalifikacji do pełnienia funkcji RZ, na podstawie świadectwa ukończenia kursu dla kandydatów na RZ oraz opinii jednostki prowadzącej szkolenie" /OA jeśli tak było u ciebie/ - tak nam podyktowała pani w naszym PCPRze. Nie wiem jak to jest w przepisach, ale w naszej grupie my bylismy jedyną rodziną bez dzieci w pieczy zastępczej, ale praktyki robili wszyscy i o kwalifikacje występowali wszyscy. Wiem to z rozmowy z panią z PCPR. Trzeba by sprawdzić w ustawie jak to z tym jest.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rodzicielstwo zastępcze”