Ważne! proszę o radę - RZ dla siostry

Dyskusja na temat wszystkiego co dotyczy rodzinnych domów dziecka, rodzin zastępczych, pogotowii rodzinnych i szeroko rozumianej tematyki rodzicielstwa zastępczego.

Moderator: Moderatorzy rodzicielstwo zastępcze

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gość

Ważne! proszę o radę - RZ dla siostry

Post autor: Gość »

Witam. Staram się o przyznanie mi pieczy zastępczej nad moją 17 letnią siostrą, która od 2011r. przebywa w RZ u wujka ze strony ojca, (została tam umieszczona z powodu pozostawienia przez ojca). Wniosek złożyłam 12.06.15r. w Sądzie w mojej miejscowości, który po 2,5 tygodniu odesłany został do Sądu który umieścił moją siostrę w obecnej RZ. Siostra nie czuję się dobrze u obecnych RZ, często robią jej awantury, nakładają szlabany, ma utrudniony kontakt z RB. Często zostawiają Ją samą na noc w domu ze swoją córka biologiczną, (po to by samym móc jechać na imprezę), która ma orzeczenie o niepełnosprawności (brała też leki na jakieś ataki, chyba padaczki). Docinają jej (po przeczytaniu jej smsów : że jak jej się żyć nie chce to może się tabletek najeść, że nikt po niej płakać nie będzie, że mogą jej żyletki kupić to się pociąć będzie mogła). Grożą jej, że jak komuś się pożali, czy jak będzie chciała się wyprowadzić to poruszą wszystkie swoje kontakty i Ją zniszczą. Gdy siostra próbuje się postawić MZ ta potrafi jej niszczyć rzeczy. Moje warunki mieszkaniowe są dobre. Wraz z narzeczonym wynajmuje 4 pokojowe mieszkanie, mam 2 dzieci (Antoś 6 lat i Kasia 1,5 roku). Staram się o pracę. Utrzymujemy się z wynagrodzenia za pracę narzeczonego (średnio 2300zł netto miesięcznie), alimentów które otrzymuje na syna (380zł). Wiem, że lepiej by było gdybyśmy z narzeczonym byli już po ślubie, ale śmierć mojego taty zmieniła nasze plany. Z siostra łączy nas silna więź, mimo utrudnionego kontaktu (RZ zabrała jej telefon, który jej dałam). Proszę o radę czy mam i jeśli mam to jakie szanse aby siostra mogła zamieszkać ze mną i moja rodziną. I jak mogła bym przyśpieszyć całą sprawę. Z góry dziękuję :-)
karolinara
Posty: 4
Rejestracja: 21 gru 2014 19:32

Re: Ważne! proszę o radę - RZ dla siostry

Post autor: karolinara »

Witam, moim zdanie powinnaś zgłosić się z tym do PCPR-u w waszym powiecie i porozmawiać z koordynatorem siostry. Tam na pewno pomogą podjąć kroki prawne również szkolenie, które musicie oboje z narzeczonym przejść), ale najpierw zastanówcie się czy na 100% chcecie być RZ. Jeśli siostra nie chce być w swojej obecnej RZ może zgłosić sprawę swojemu koordynatorowi i poprosić o przeniesienie.
Awatar użytkownika
Gość

Re: Ważne! proszę o radę - RZ dla siostry

Post autor: Gość »

karolinara pisze:Witam, moim zdanie powinnaś zgłosić się z tym do PCPR-u w waszym powiecie i porozmawiać z koordynatorem siostry. Tam na pewno pomogą podjąć kroki prawne również szkolenie, które musicie oboje z narzeczonym przejść), ale najpierw zastanówcie się czy na 100% chcecie być RZ. Jeśli siostra nie chce być w swojej obecnej RZ może zgłosić sprawę swojemu koordynatorowi i poprosić o przeniesienie.
RZ chcemy być na 1000000% tu nawet nie ma nad czym się zastanawiać :-) Byłam już w PCPR w moim mieście i to właśnie tam kazali mi najpierw złożyć wniosek do sądu, a dopiero po ewentualnym umieszczeniu u mnie siostry załatwiać wszystko u nich tzn. szkolenia itp. Byłam tez u prawnika, który polecił mi abym razem z siostrą zawiadomiła koordynatora obecnej RZ, ale siostra boi się, bo tym koordynatorem jest dobra znajoma RZ i skończy się tylko na tym, że przyjedzie pogada kawkę wypije i tyle. Nie wiem co mogę jeszcze w tej sprawie zrobić aby siostra mogła już być u mnie. We wniosku napisałam, tak jak mi polecili w PCPR, że wnoszę o umieszczenie jej u mnie w RZ na czas postępowania, ale nic to nie dało bo od jego złożenia minęły już 2 miesiące.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rodzicielstwo zastępcze”