Pogotowie rodzinne - pokój dla dzieci

Dyskusja na temat wszystkiego co dotyczy rodzinnych domów dziecka, rodzin zastępczych, pogotowii rodzinnych i szeroko rozumianej tematyki rodzicielstwa zastępczego.

Moderator: Moderatorzy rodzicielstwo zastępcze

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
malakruchosc

Pogotowie rodzinne - pokój dla dzieci

Post autor: malakruchosc »

Witam, pomału przygotowujemy się do zostania rodzinnym pogotowiem.
Mamy do Was kilka pytań związanych z pokojem.
Czy moglibyście nam poradzić jak powinien wyglądać, oczywiście nie pytam o kolorystykę, bo wiadomo musi być atrakcyjny dla oka dziecka. Pytam raczej jaki polecacie system mebli, mebloscianka dziecięca, czy pakowny komandor ? Ile łóżek, łóżeczek?
Wiadomo w pogotowiu mogą przebywać niemowlaki i starsze dzieci do lat 10.
Jak to wszystko zorganizować w jednym pokoju ? Czy możemy od pcpr liczyć na pomoc finansową na umeblowanie?
Przyjmiemy wszelkie pomysły. Może też ktoś wstawi zdjęcie ?

Awatar użytkownika
Gość

Re: Pogotowie rodzinne - pokój dla dzieci

Post autor: Gość »

Witaj:) Ja w pokoju "pogotowiowym" mam szafę zabudowaną- pośrodku zrobiona biblioteczka i szuflady na bieliznę. To jest jedyny mebel:) mam łóżko piętrowe, łóżeczko-kojec, łóżeczko drewniane i łóżeczko "junior" o wymiarach łóżeczka dziecięcego. Oprócz tego mam tylko stolik z podnoszonym blatem, gdzie mozna upchnąć zabawki:) Mam pojemniki na klocki i inne pierdołki. Czego nie polecam- naklejek ściennych:) i koniecznie pomalujcie farbą zmywalną, bo pewnie nie raz będziecie ścigać młodych artystów:)
U mnie wygląda tak, że pokój pogotowiowy jest dla dzieci z pogotowia sypialnią ale bawialnię mają wszędzie- znaczy w pokoju moich dziewczyn też.Ale ja mam takie możliwości ponieważ mam również pietro i tam dzieci mają zakaz wstępu.Po prostu to jest nasz azyl i kropka. Oddaliśmy dzieciom 100 m2.
Meblościanki NIE polecam ze względu na bezpieczeństwo- wierz mi dzieci mają szalone pomysły i łątwo o jakiś wypadek. A tak-zabudowana szafa nie ma możliwości wspinania skakania :roll:

Awatar użytkownika
malakruchosc

Re: Pogotowie rodzinne - pokój dla dzieci

Post autor: malakruchosc »

Dziękuję za odpowiedz, tak właśnie myśle, że najlepszy będzie komandor.
Marzą mi się białe meble, ale widząc to już po moich dzieciach, będą niepraktyczne :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rodzicielstwo zastępcze”