sprawa w sądzie o przyznanie pieczy

Dyskusja na temat wszystkiego co dotyczy rodzinnych domów dziecka, rodzin zastępczych, pogotowii rodzinnych i szeroko rozumianej tematyki rodzicielstwa zastępczego.

Moderator: Moderatorzy rodzicielstwo zastępcze

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gość

sprawa w sądzie o przyznanie pieczy

Post autor: Gość »

Witajcie, jestem nowa na forum. W najbliższy czwartek sędzia "zaprosił" mnie z rodzicami biol. na sprawę w sprawie przyznania mi pieczy zastepczej. Naszykowałam dokumenty wg wymagań. Dziecko jest dzieckiem mojej kuzynki, mam być RZ a docelowo będę składać wniosek o przysposobienie.
Mam pytanie: na co musze przygotować się we czwartek? Jak wygląda taka sprawa? Będę przesłuchiwana? Jakich spodziewać się pytań?
Czy jest szansa, ze otrzymam dokument pozwalający od ręki wziąć dziecko do siebie? Bardzo tego pragnę, dziecko zostało w szpitalu, który to (lub też sąd?) przekazał je do jakiejś instytucji, nie wiem jakiej. Jak widzicie jestem kompletnie zielona, ale jedyne czego pragnę to żeby ten maluch trafił jak najszybciej do mnie, i nie pozostawał sam w jakimś ośrodku.
Awatar użytkownika
kiwinka
Posty: 171
Rejestracja: 01 sty 2005 01:00

Re: sprawa w sądzie o przyznanie pieczy

Post autor: kiwinka »

Witam. Jesli spełniasz wszystkie warunki zapytają Cię prawodpodobnie o doświadczenie w opiece nad dziecmi, czy masz pomoc rodziny, o relacje w rodzinie, z czego sie utrzymujesz (zaświad. o zarobkach) itp. jak wszystko bedzie ok możesz dostać "papier" ale zanim dostaniesz dziecko musi sie uprawomocnić chyba że będzie z natychmiastowym umieszczeniem w rodzinie zastępczej.
"Dziecko chce być dobre.Jeśli nie umie- naucz.
Jeśli nie wie- wytłumacz.Jeśli nie może- pomóż" J.Korczak
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rodzicielstwo zastępcze”