Rodzinny Dom Dziecka

Dyskusja na temat wszystkiego co dotyczy rodzinnych domów dziecka, rodzin zastępczych, pogotowii rodzinnych i szeroko rozumianej tematyki rodzicielstwa zastępczego.

Moderator: Moderatorzy rodzicielstwo zastępcze

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dominika62
Posty: 58
Rejestracja: 26 lip 2007 00:00

Rodzinny Dom Dziecka

Post autor: Dominika62 »

Witam. mamy kwalifikacje ( jako rodzina adopcyjna), trwają działania żebyśmy od 1 lutego byli RDD. DZieci dla nas już są .
Problemy są tylko z lokalem (domem) bo bedziemy wynajmowac ale mysle w ciagu najblzszych dni ( do tygodnia) uda sie wszystko poukładać..

Jest dziecko.. malenka dziewczynka niespełna dwuletnia. Ma uregulowana sytuacje prawna ( mama zrzekła sie jej po porodzie). Nie ma i nie miała opiekuna prawnego. Od dwóch dni jest w DPS ( "pobyt stały". Stan dziewczynki: po roszczepie podniebienia ( po operacji - juz jest ok); ma tez problem z bioderkami -szczegółównie znam -jes po operacji, kolejne przed nią. Przyszła zaniedbana , z chorobą sierocą.
stamtad nie wychodzą.. zostają do konca..


Mam pytanie w związku z tym:
-czy bedziemy się nią mogli zająć jako RDD? co trzeba zrobic?
- czy juz teraz możemy zostac rodziną zaprzyjazniona? Co musimy zrobić, jak załatwić? Czy dyrektorka dps moze sie nie zgodzic??
- czy na zabieranie dziecka z DPS potrzebna jest zgoda sadu czy zgoda dps wystarczy? ( szukałam po necie i sprzeczne informacje znalazłam)

Z góry dziękuję!

To dla mnie bardzo wazne..
mama dwóch Aniołków (09.08.2007)

syna 05.06.2001
i córki 28.06.2008
ktbs
Posty: 4738
Rejestracja: 06 sty 2005 01:00

Re: Bardzo pilne - proszę o pomoc!

Post autor: ktbs »

dominika widzę duże emocje ;)
chcesz małą jako wychowanka rdd? czy jako adoptusia?
bo nie rozumiem troszkę ;)

czy dziewuszka podlega pod te same władze co dzieci które znacie jako kandydaci na rdd? nie możesz przekroczyć stanu ilościowego, a na zabranie małej z dps musisz mieć postanowienie sądu lub ewentualne porozumienie z pcpr-em (niektóre powiaty tak praktykują)
kasia - ciocia na zastępstwo ;)
Awatar użytkownika
Dominika62
Posty: 58
Rejestracja: 26 lip 2007 00:00

Re: Bardzo pilne - proszę o pomoc!

Post autor: Dominika62 »

oj duże.. głównie dlatego ze w tym DPS pracowałam (ale nie jako pracownik DPS)
.. jako wychowankę RDD, a zanim to nastąpi najchętniej jako rodzina zaprzyjazniona. Chciałabym ją najchetniej zabrac juz na swieta.. mam wolne do 10 stycznia ;)

..adopcja.. heh nie ukrywam, że przyszło mi to do głowy..ale mysle ze nie na tym etapie... mąż tez musiałby byc gotowy :)


"czy dziewuszka podlega pod te same władze co dzieci które znacie jako kandydaci na rdd? nie możesz przekroczyć stanu ilościowego, a na zabranie małej z dps musisz mieć postanowienie sądu lub ewentualne porozumienie z pcpr-em (niektóre powiaty tak praktykują)"

My umowę bedziemy miec podpisaną z OAO niepublicznym ( a ten ma umowy z różnymi PCPRami) nie wiem z którego akurat będa dzieci które do nas trafią. Ale na 99% nie z naszego powiatu ( taką informację uzyskałam jeszcze w trakcie trwania kursu). Dzieci nie znamy jeszcze..
mama dwóch Aniołków (09.08.2007)

syna 05.06.2001
i córki 28.06.2008
ktbs
Posty: 4738
Rejestracja: 06 sty 2005 01:00

Re: Bardzo pilne - proszę o pomoc!

Post autor: ktbs »

pozostaje znaleźć właściwy pcpr dla dziewczynki lub sąd i wystąpić z wnioskiem o zabranie jej na stałe do was, natomiast na czas świąt zabezpieczenia może udzielić dyrektor dps chociaż nie zawsze chce
kasia - ciocia na zastępstwo ;)
Awatar użytkownika
Dominika62
Posty: 58
Rejestracja: 26 lip 2007 00:00

wlasciwy pcpr

Post autor: Dominika62 »

Hej

Mam pytanie.wlasciwy pcpr to który? Tam gdzie dziewczynka sie urodziła czy gdzie przebywa teraz?

Z góry dziekuje!
mama dwóch Aniołków (09.08.2007)

syna 05.06.2001
i córki 28.06.2008
ktbs
Posty: 4738
Rejestracja: 06 sty 2005 01:00

Re: Bardzo pilne - proszę o pomoc!

Post autor: ktbs »

jeżeli w kwestiach finansowych to tam gdzie się urodziła, jeżeli w kwestii umowy cywilno-prawnej to tam gdzie przebywa
kasia - ciocia na zastępstwo ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rodzicielstwo zastępcze”