Rodzina zastępcza - od czego zacząć?

Dyskusja na temat wszystkiego co dotyczy rodzinnych domów dziecka, rodzin zastępczych, pogotowii rodzinnych i szeroko rozumianej tematyki rodzicielstwa zastępczego.

Moderator: Moderatorzy rodzicielstwo zastępcze

alexa79
Dokarmiam bociana ;)
Posty: 24877
Rejestracja: 31 paź 2009 01:00

Re: Rodzina zastępcza - od czego zacząć?

Post autor: alexa79 »

asikczek pisze:Mamy nadzieję, że jutro nic się w sądzie nie wydarzy i pojedziemy wreszcie po Małego.
:bigok:
Klimka
Posty: 165
Rejestracja: 04 sty 2014 02:39

Re: Rodzina zastępcza - od czego zacząć?

Post autor: Klimka »

Asiczku, co słychać?
tati-ana
Posty: 365
Rejestracja: 06 sty 2012 15:36

Re: Rodzina zastępcza - od czego zacząć?

Post autor: tati-ana »

Asikczek, mam nadzieję, że nie piszesz, bo mały grasuje Wam po domu, doba taka krótka i w ogóle!
rozeale
Posty: 5
Rejestracja: 17 gru 2013 19:45

Re: Rodzina zastępcza - od czego zacząć?

Post autor: rozeale »

Ja już nie wiem ....ręce mi opadają...czekamy na kurs już ponad 7 miesięcy..czy o normalne??bo nadal perspektyw na kurs brak.. co zrobić...??
Awatar użytkownika
Gość

Re: Rodzina zastępcza - od czego zacząć?

Post autor: Gość »

naciskać... szukać w sąsiednich powiatach możliwości zrobienia kursu -wasz powiat - z odrobiną dobrej chęci- zapłaci.....
rozeale
Posty: 5
Rejestracja: 17 gru 2013 19:45

Re: Rodzina zastępcza - od czego zacząć?

Post autor: rozeale »

nasz powiat nie zapłaci...dziś się dowiedziałam że Starostwo pieniędzy nie ma i kursu nie będzie...nie wiadomo do kiedy...my zapłacić też nie możemy...to jakiś absurd...
dana6
Posty: 525
Rejestracja: 23 lip 2009 00:00

Re: Rodzina zastępcza - od czego zacząć?

Post autor: dana6 »

rozeale pisze:Ja już nie wiem ....ręce mi opadają...czekamy na kurs już ponad 7 miesięcy..czy o normalne??bo nadal perspektyw na kurs brak.. co zrobić...??
normalne...Wasze chęci wcale nie są najważniejsze. Widocznie osoby decyzyjne mają inne zdanie na temat potrzeb co do rodzin zastępczych i mogą szkolić, albo nie.
agulek pisze:naciskać... szukać w sąsiednich powiatach możliwości zrobienia kursu -wasz powiat - z odrobiną dobrej chęci- zapłaci.....
A to już jakaś fanaberia..."szukać w sąsiednich powiatach..." Mamy swoich właścicieli, czyli powiaty na terenie których mieszkamy i żaden powiat nie będzie płacił za szkolenie rodzin dla istnienia których nie widzi potrzeby.
rozeale pisze:nasz powiat nie zapłaci...dziś się dowiedziałam że Starostwo pieniędzy nie ma i kursu nie będzie...nie wiadomo do kiedy...my zapłacić też nie możemy...to jakiś absurd...
Zapomnij, że "wszystkie dzieci nasze są". Dzieci są "powiatowe" i rz też są "powiatowe" no chyba, że chcesz już na starcie wyrobić sobie złą opinię.
Awatar użytkownika
Gość

Re: Rodzina zastępcza - od czego zacząć?

Post autor: Gość »

......"A to już jakaś fanaberia..."szukać w sąsiednich powiatach..." Mamy swoich właścicieli, czyli powiaty na terenie których mieszkamy i żaden powiat nie będzie płacił za szkolenie rodzin dla istnienia których nie widzi potrzeby".................

dana6 - a jednak często zdarza się tak że rodziny szkolą się w innych powiatach - napisałam "przy odrobinie dobrej woli"... czasem dobrą wolę trzeba "wymusić" znam takie rodziny..... wóz albo przewóz.
dana6
Posty: 525
Rejestracja: 23 lip 2009 00:00

Re: Rodzina zastępcza - od czego zacząć?

Post autor: dana6 »

agulek specjalnie tak wyeksponowałam sposób w jaki traktuje się rz...
Awatar użytkownika
deszczowa
Posty: 16
Rejestracja: 26 maja 2011 11:32

Re: Rodzina zastępcza - od czego zacząć?

Post autor: deszczowa »

Drodzy Forumowicze,

zastanawiamy się z mężem nad zostaniem rodziną zastępczą zawodową...Mąż chciałby stać się 'podstawowym opiekunem' w tej rodzinie-ja, jak rozumiem, jako współmałżonka, działałabym w tej rodzinie na zasadzie 'wolontariatu' (pracuję w oświacie).

Czy jest jakaś rodzina zastępcza z Krakowa lub Limanowej która zgodziłaby się na spotkanie z nami i rozmowę...jak to jest?

Mamy kwalifikacje na rodzinę adopcyjną, ale...

Czy mając kwalifikacje na rodzinę adopcyjną lepiej byłoby udać się do "swojego OAO" by odbyć kurs na rodzinę zastępczą czy iść do innego odrodka?

Chcąc zostać Zawodową RZ musimy sami zapłacic za kurs czy jest od finansowany (przez kogo?)
---------------------------------------------
28.11.12 pierwsza rozmowa w ośrodku
lilka1237
Posty: 2
Rejestracja: 03 lis 2012 11:19

Re: Rodzina zastępcza - od czego zacząć?

Post autor: lilka1237 »

Witam jestem nowa niewiem co robic Pcpr zaproponował nam troje dzieci skarajnie zaniedbanych a będą to nasze pierwsze dzieci niewiem czy poradze doradzcie coś
syljon
Posty: 108
Rejestracja: 25 wrz 2012 08:31

Re: Rodzina zastępcza - od czego zacząć?

Post autor: syljon »

lilka1237Witaj :) - nie chcę się wymądrzać, jednak do rz najczęściej trafiają takie dzieciaczki - one bez powodu nie szukają nowych domów. To tylko fikcja co przedstawia TV, że są to piękne blond dziewczynki ze smutną minką. Najczęściej dzieci potrzebujące pomocy są skrajnie zaniedbane i to nie tylko fizycznie ale i psychicznie, z wieloma problemami wychowawczymi. Czy dacie radę sami musicie odpowiedzieć sobie na to pytanie. Pewnie już decydując się na zostanie rz braliście pod uwagę różne kwestie rodzicielstwa zastępczego... Daj znać jaką decyzję podjęliście. Życzę powodzenia :)
lilka1237
Posty: 2
Rejestracja: 03 lis 2012 11:19

Re: Rodzina zastępcza - od czego zacząć?

Post autor: lilka1237 »

Dzięki za odpowiedz . Wiem na co się pisaliśmy tak więc zadecydowaliśmy że weźmiemy dzieciaki teraz czekamy na decyzje sądu
Awatar użytkownika
deszczowa
Posty: 16
Rejestracja: 26 maja 2011 11:32

Re: Rodzina zastępcza - od czego zacząć?

Post autor: deszczowa »

cóż...czy doczekam się odpowiedzi..? :roll:
---------------------------------------------
28.11.12 pierwsza rozmowa w ośrodku
Awatar użytkownika
Dorotea86
Posty: 125
Rejestracja: 04 mar 2014 15:19

Re: Rodzina zastępcza - od czego zacząć?

Post autor: Dorotea86 »

deszczowa pisze:Drodzy Forumowicze,

zastanawiamy się z mężem nad zostaniem rodziną zastępczą zawodową...Mąż chciałby stać się 'podstawowym opiekunem' w tej rodzinie-ja, jak rozumiem, jako współmałżonka, działałabym w tej rodzinie na zasadzie 'wolontariatu' (pracuję w oświacie).

Czy jest jakaś rodzina zastępcza z Krakowa lub Limanowej która zgodziłaby się na spotkanie z nami i rozmowę...jak to jest?

Mamy kwalifikacje na rodzinę adopcyjną, ale...

Czy mając kwalifikacje na rodzinę adopcyjną lepiej byłoby udać się do "swojego OAO" by odbyć kurs na rodzinę zastępczą czy iść do innego odrodka?

Chcąc zostać Zawodową RZ musimy sami zapłacic za kurs czy jest od finansowany (przez kogo?)
W myśl ustawy o pieczy zastępczej, musicie najpierw ukończyć kurs dla rodzin zastępczych - jest on bezpłatny. Szkoleniami dla rz zajmują się lokalne PCPRy, MOPSy oraz od niedawna dzięki nowelizacji ustawy Ośrodki Adopcyjne. Tam też musicie się udać i zasięgnąć informacji.

Rodziną zawodową zastępczą można zostać po 3 latach pełnienia funkcji rodziny zastępczej niezawodowej. Wtedy następuje kwalifikacja - ewentualne kursy doszkalające oraz badanie pedagogiczne/psychologiczne kandydatów.

Tak to wygląda w naszym regionie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rodzicielstwo zastępcze”