rodzina zastepcza zagranica

Dyskusja na temat wszystkiego co dotyczy rodzinnych domów dziecka, rodzin zastępczych, pogotowii rodzinnych i szeroko rozumianej tematyki rodzicielstwa zastępczego.

Moderator: Moderatorzy rodzicielstwo zastępcze

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wiewiora77
Posty: 1
Rejestracja: 13 sty 2010 01:00

rodzina zastepcza zagranica

Post autor: wiewiora77 »

mam pytanie ,czy mieszkajac w W.BRYTANI mozemy stac sie rodzina zastepcza dla 2 chlopcow w wieku 6 i 7 lat bedacych w POLSCE.
Awatar użytkownika
ilcia811
Posty: 1376
Rejestracja: 25 sty 2008 01:00

Post autor: ilcia811 »

WITAJ
wydaje mi się ,że chyba NIE
ale porozmawiaj osobiście lub telefonicznie z oao lub pcpr
Awatar użytkownika
Kazia2001
Posty: 4
Rejestracja: 14 sty 2010 01:00

Niestety nie.

Post autor: Kazia2001 »

Witam. Jestem pracownikiem PCPR. Zgodnie z art. 73 ust. 1 pkt 2 ustawy o pomocy społecznej powierzenie f. rodziny zastepczej może nastapic gdy rodzina ma stałe miejsce zamieszkania na terytorium Polski. Z mojejego doświadczenia wynika, że nie może funkcjonować rodzina zastepcza za granicą, ( jak pracować z taką rodziną jak przeprowadzic wywiad, napisać sprawozdanie- ja osobiście nie mam nic przeciwko delegacji do W. Brytanii ale myślę, że moja dyr. na to by nie poszła). Miałam przypadki, że rodzina zastepcza, która mieszkała w Polsce decydowała sie wyjechać za granicę , wtedy nastepowało rozwiazanie rodziny zastępczej i zostawała jedynie opieka prawna nad dziecmi. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Gość

Post autor: Gość »

Powinni zmeinic pszepisy.Przeciez zagarnica jest lepiej niz w Pl, wieksza ma przyszlosc dziecko zagranica.
Sa takie przypadki ze z Holandii rodziny adoptuja dzieci Polskie , a Polacy ktorzy mieszkaja w Anglii czy Irlandii nie moga ... To jest smutne ...
Awatar użytkownika
Gość

Post autor: Gość »

agulla2121 ale tutaj mówimy o rodzinie zastępczej- nie o adopcji!!!! Rodzina zastępcza to naprawdę zupełnie coś innego nż adopcja-choc dziecko zawsze jest najważniejsze. Nie oburzaj się proszę- tak naprawdę to ma sens!
Awatar użytkownika
Gość

Post autor: Gość »

Przepraszam bardzo.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rodzicielstwo zastępcze”